Skocz do zawartości

tablety.pl

Przyszłość p2p

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
  • Goście

Napisano 09 08 2009 - 10:44

Jak będzie wyglądać przyszłość p2p? Sam średnio korzystam z tej formy wymiany plików ale z relacji znajomych widzę, że torrent powolutku odchodzi w przeszłość. Nie mówiąc o innych p2p. Co ciekawe, przyszłość może poniekąd wyglądać jak...przeszłość. O czym mowa? Małe, ekskluzywne sieci, w których ryzyko "wyłapania" jest minimalne. Pamiętam złote czasy dc++, ciekawe jak dalej się potoczy rozwój p2p. Sporo osób korzysta z serwisów hostujących- rapidshare jak rapidshare ale i...chomikuj potężnie się rozwinął.
Jak myślicie, co dalej z p2p?

#2 telnet

telnet

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1311 postów

Napisano 09 08 2009 - 12:04

Mysle, ze wszystkie gnutelle i ine tego typu wynalazki beda powoli dogorywaly-powoli bo nadal sporo osob korzysta,natomiast bittorrent chyba nie, wydaje mi sie, ze zbyt mocno jest zwiazany ze "scena"...czyli glownym dostawca plikow, male spolecznosci o ktorych napisal Unicorn-chyba najlepsza opcja, istnieje wiele takich, opieraja sie wlasnie o bittorrenta
Sygnatura niezgodna z regulaminem forum

#3 Gość_slawek481_*

Gość_slawek481_*
  • Goście

Napisano 10 08 2009 - 12:27

A ja uważam, że torrent ma się świetnie, zwłaszcza zamknięte społeczności. Sam korzystam i jestem zadowolony :lol:

A te emule, kaazy i inne tego typu rzeczy niech zdychają :rolleyes:

#4 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
  • Goście

Napisano 10 08 2009 - 17:18

Świat p2p jest na tyle pomerdany, że być może wrócimy do czasów specjalizacji programów. Nie wiem czy Soulseek przybędzie z martwych ale kto wie? Moi znajomi masowo wykupują konta na chomiku, po szaleństwach z premium na rapidzie. Mnie to już nie bawi- chociaż mam dożywotnie konto na rapidzie...Brak zaufania będzie skutkował tworzeniem megaelitarnych społeczności, które będą infiltrowane przez te śmieszne jednostki policji. Jak coś padnie to na amen. Oczywiście sam proces gnicia będzie rozciągnięty w czasie- podobnie jak upadki imperiów ale jestem dość sceptyczny co do możliwości rozwojowych p2p. Inaczej jest w przypadku wirów i zombie-kompów. Teoretycznie sprawa wygląda podobnie- tu wielka kasa i tam wielka kasa ale...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych