Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Error trying to get file list

• Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 ACIDJACK

ACIDJACK

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 04 01 2004 - 11:28

Mam taki problem:
Nie mogę wykonać akcji "browse files" i "get user info" mojego znajomego. On również nie może przeprowadzić "browse files" / "get user info". Mnie ale nasi wspólni znajomi mogą, zarówno nas jak i my ich.
Co jest nie tak ??? <_<

#2 Gość_ravmoon_*

Gość_ravmoon_*
  • Goście

Napisano 28 03 2004 - 19:56

Nie mogę zobaczyć listy plików mojego kumpla ani on nie widzi moich plików. Inni znajomi widzą nasze pliki i my widzimy listę plików reszty użytkowników. Tak więc pytanie co jest tu nie tak?

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 28 03 2004 - 20:23

Prawdopodobnie oboje jesteście passivami. Przy "połączeniu" passive + passive nie będzie możliwości przeglądania listy, ani ściągania od siebie plików. Reszta userów to najprawdopodobniej activy, dlatego Wy ich widzicie a oni Was. Passive może wynikać z posiadania prywatnego IP / stania za firewallem.

#4 Kitaro_Maniac

Kitaro_Maniac

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 09 06 2004 - 21:43

OK, rozumiem, że jeśli jesteśmy w trybach Passive to się nie zobaczymy. Jednak jak można wytłumaczyć sytuację, że 2 tygodnie temu widziałem listę udostępnionych plików gościa, a od 4 dni nie ma na to najmniejszych szans.
Gorzej, nie widzę plików ani jednego usera, który ma udostępnionych więcej niż 10 000 pozycji. I mogę sobie czekać nawet 2 godziny lub odświeżać po 200 razy dziennie.

Czy to jakiś błąd programu?

Oj chyba Suseł naprawdę zaczyna wariować.
Właśnie po napisaniu tego postu zauważyłem, że po ostatnim wysypaniu się serwera u ponad połowy userów nie pokazują się przy nickach ilości udostępnianych plików (mówię oczywiście o tych on-line).

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 30 06 2004 - 15:45

Czy to jakiś błąd programu?

Wszelkie błędy typu "Error trying to" nie są relatywne do Soulseeka tylko do Twojego łącza/portów/dostawcy.

OK, rozumiem, że jeśli jesteśmy w trybach Passive to się nie zobaczymy. Jednak jak można wytłumaczyć sytuację, że 2 tygodnie temu widziałem listę udostępnionych plików gościa, a od 4 dni nie ma na to najmniejszych szans.

Nie bierzesz kompletnie pod uwagę, iż to sytuacja kolesia mogła ulec zmianie: mógł zmienić typ łącza i dostawcę, mógł sobie założyć firewalla, jego dostawca coś zamieszał. Oglądanie cudzej listy ma 2 oblicza CIEBIE i JEGO na cienkiej czerwonej linii pośrodku zapchanej autostrady internetowej.

Gorzej, nie widzę plików ani jednego usera, który ma udostępnionych więcej niż 10 000 pozycji. I mogę sobie czekać nawet 2 godziny lub odświeżać po 200 razy dziennie.

Natomiast to, że nie widzisz listy gdy ma powyżej owych tysięcy, to może to być efekt nadwyrężonej przepustowości / słabej jakości łączenia lub kombinatoryki Twojego dostawcy. Tu z przyklejonego:

ZBYT WOLNE LUB PRZECIĄŻONE POŁĄCZENIE

Połączenie między Tobą a innym użytkownikiem jest 'time out', czyli czas na jego uzyskanie jest przekroczony (obecnie czas uzyskania listy/info wynosi ~20sekund). A więc Twoje lub jego połączenie jest zbyt wolne lub zbyt nadwyrężone. Zwłaszcza osoby, które mają słabe łącze (np. modemowe) będą miały dużo takich przypadków. Jednak nawet osoba z połączeniem typu szerokopasmowego jest na to narażona. Dotyczy to sytuacji, gdy bandwidth zostało uszczuplone na skutek rozwijania wielokrotnego wyszukiwania lub wyszukiwania zwracającego zbyt wiele wyników, jak również wpływu innych działalności o charakterze internetowym.

.

#6 Gość_Kondziu_*

Gość_Kondziu_*
  • Goście

Napisano 26 08 2004 - 08:27

Od niedawna używam soulseeka. Wszystko by było dobrze, gdyby nie to że nie mogę przejrzeć niektórych moich user-ów, co się wiąże z tym że poprostu od nich nic nie ściągnę, mogę jedynie sobie z nimi poklikać.... Pojawia się error trying.........
Słyszałem, że są jakieś sposoby na pozbycie się tych errorów.
Mam łącze kablowe 256kbit z wewnętrznym IP i system Windows 98 SE.
Za jakąkolwiek odpowiedź dziękuję.

#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 26 08 2004 - 15:14

Mam łącze kablowe 256kbit z wewnętrznym IP i system Windows 98 SE.

Z takim typem IP jest najgorzej. Wewnętrzne IP + wewnętrzne IP nie mogą się "widzieć". Tu są tylko dwa sposoby:

1. Prośba o przekierowanie portu Soula na Twój IP.
2. Zakup nowego IP.......

#8 kosa351

kosa351

First Rank

• Na emeryturze
  • 71 postów

Napisano 17 01 2005 - 16:41

Witam Serdecznie Soulseekowiczów :)
Mamy taki problem (Ja, koleżanka, sąsiad), ale to głównie chodzi o Mnie. Mam zaisntalowanego slska 155, i chcąc wyświetlić zasoby koleżanki (pozdro dla Diany:D) i sasiada (pozdro dla Chatka:D) wyskakuje ERROR, i u Nich jest podobnie jak chcą przejżec Moje zasoby (wyskakuje error).
Jesteśmy oczywiście dodani na swoich listach użytkowników.
Ale przeglądając zasoby innych użytkowników z mojem listy jest normalnie i mam dostep.

Z sąsiadem nie jesteśmy w tej samej sieci, ale nasze miasto jest małe i może z innej sieci a maja wspólny serwer (kto wie co oni tam robią) ale ciort z nimi. Ale koleżanka jest z innego miasta i na bank jest w innej sieci :)

Proszę o pomoc i z góry dziękuje za podpowiedźi.
Pozdrawiam
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#9 FREEMAN76

FREEMAN76

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 19 01 2005 - 14:03

Mam SoulSeek'a 152.Działa jak myślę prawidłowo,na kablu Aster.net.Mój brat ma tę samą wersję tj.152 tyle że chodzi na Neostradzie.Chodzi mi o wyjaśnienie dlaczego tak ja jak i brat możemy przeglądać zasoby oraz info u osób innych,natomiast nie możemy tego robić na zasobach własnych?Co prawda po wpisaniu swoich nicków na listę wyświetla się ogólna ilość plików,a w info o użytkowniku-lista poszukiwanych,jest również połączenie-Wyślij wiadomość-działa zresztą bez zarzutu.O co tu chodzi może mamy coś źle ustawione?Proszę o odpowiedź ,spędza mi to sen z powiek!!
:blink:rwalo

#10 CKUreprezent

CKUreprezent

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3314 postów

Napisano 19 01 2005 - 21:26

po 1. czytaj forum
po 2. szukaj na forum potrzebnych informacji
po 3. google.pl
po 4. errory wystepuje wtedy gdy osoby probujacy polaczyc sie ze soba sa pasiv

pasiv+pasiv=error
activ+pasiv=polaczy sie
activ+activ=polaczy sie
pasiv+activ=poalczy sie

PASIV jestes wtedy gdy masz zle ustawiony firewalla lub nie masz go w ogole
wazna informacja jest tez jakie masz IP, czy wewnetrzne (zaczynajace sie od 192* 10* itp) czy zewnatrzne(81* 217* itp)
zeby pozbyc sie errorow musisz "otworzyc" port 2234 w swoim firewallu (IP zew np, neo, modem itp) lub przekierowac port 2234 z IP zew na swoje wew IP (np gdy jestes za NATem...jestes w sieci lan, kablowka itp)
zeby dowiedziec sie jak to zrobic wejdz na ta strone -> http://slsk.meble.us/errory.htm

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych