Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

laptop z vista nie widzi dysku zewnętrznego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 markym

markym

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 158 postów

Napisano 24 08 2009 - 23:07

mam dysk zewnetrzny wd 400 giga. po pierwszym podłaczeniu i kilku następnych działał ok. dziś podłaczyłem go ale laptop go nie wykrywa. dysk jest sprawny - sprawdziłem na innym kompie (z xp) i na xboxie. po podłaczeniu pokazuje mi sie tylko ikona "Bezpieczne usuwanie sprzętu". co ciekawe menedzer urzadzen go widzi i twierdzi ze urzadzenie dziala poprawnie , sprawdzilem sterowniki i tez sa ok. moze to jest cos z typem pamieci bo ten wd jest fat32 a twardy w ntfs. ja ostatnio troszke majstrowalem przy innym przenosnym dysku seagate bo chcialem tam zmienic ntfs na fat 32 albo podzielic pół na pół i może coś wtedy pozmienialem ze laptop nie widzi fat32 ? czy to możliwe?

thanx for help

pzdro

mm
Pzdro ze Św.Miasta :) Nie jestem z woj.śląskiego bo nie ma takiego !

MGM+MKLM>MM :D:D:D

Nie mogę istnieć bez narzekania.

#2 Flavius

Flavius

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3769 postów

Napisano 25 08 2009 - 07:03

To dysk na USB?Odinstaluj wszystkie kontrolery USB + restart.Jeśli nie pomoże lub tylko na krótką metę to bym podejrzewał problem z zasilaniem kontrolerów USB i w takim przypadku kupił huba z własnym zasilaczem...
Głos Opozycji Forumowej

#3 wieslaw531

wieslaw531

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 719 postów

Napisano 25 08 2009 - 19:27

@markym
Jeżeli laptop ma minimum dwa wolne porty USB to spróbuj podłączyć dysk przez tzw kabel typu V USB (raczej powinien być dołączony do dysku).
Również jak @Flavius obstawiam problem z brakiem prądu (1 USB - 500 mA).
W7 Pro x64, ASUS M4A79 DeLuxe, AMD Phenom II x4 940 BE, Kingston HyperX CL4 DDR2 800 2048 MBx4, Seagate ST3320620AS, Seagate ST3500320AS, WD 120 GB, BeQuiet StraightPower 650W, Sapphire Toxic HD5850, ASUS MW221U, ASUS DRW-1814BLT. Numer Identyfikacyjny karty MICROSOFT 0049847.

#4 markym

markym

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 158 postów

Napisano 27 08 2009 - 22:34

to były sterowniki ......

dzieki za odpowiedzi :(
Pzdro ze Św.Miasta :) Nie jestem z woj.śląskiego bo nie ma takiego !

MGM+MKLM>MM :D:D:D

Nie mogę istnieć bez narzekania.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych