Skocz do zawartości


tablety.pl

Analiza Blue Screenów
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 13 09 2009 - 10:09

BlueScreenView

Platforma: Windows XP/2003/Vista/2008/7 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


Alternatywa na procedurę z Microsoft Debugging Tools opisaną w ogłoszeniu działu Windows. Minimalistyczny programik, który potrafi otworzyć lokalizację plików Minidump i przekonwertować zrzuty pamięci na czytelną formę umożliwiającą wytypowanie przyczyny dla krytycznych błędów / restartów komputera. Dla każdego z zrzutów są podawane informacje: nazwa pliku, czas / data powstania, podstawowe informacje wyświetlane na ekranie śmierci (Bug Check Code i 4 parametry), detale o sterownikach lub modułach będących przypuszczalną przyczyną.

SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED	0x1000007e	0xc0000005	0xf8382809	0xf9ebb64c	0xf9ebb348	SBFWIM.sys	SBFWIM.sys+359a


W dolnej części okna widok prezentuje sterowniki załadowane podczas wystąpienia błędu lub graficzny BSOD. Program jest ustawiony na automatyczne skanowanie lokalizacji C:\WINDOWS\Minidump, podając listę wszystkich wykrytych tam plików zrzutów pamięci. Lokalizację można przekonfigurować w opcjach, co umożliwi odczytywanie np. plików przeniesionych z innego komputera, lub pochodzących z równoleglej instalacji Windows. Na teraz nie udostępnia bezpośredniego otwierania pojedynczego pliku. Dostępna linia komend.
Program nie wymaga instalacji, nie ma żadnych zależności, nie potrzebuje Debugging Tools do swojej pracy. Potrafi odczytywać pliki Minidump wersji 64-bit. Program występuje także jako składnik zbiorczego NirLauncher.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych