Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Ściaganie z usenetu:) [!UWAGA: dużo obrazków!]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 lysek

lysek

First Rank

• Na emeryturze
  • 17 postów

Napisano 05 09 2009 - 16:23

(wiem, że jest przyklejony o grupach binarnych, ale ten poradnik jest dla totalnych newbie, opisane jest krok po kroku co kliknąć żeby ściągnąć plik - więc sądzę, że im właśnie się przyda )

* W TYM TUTORIALU OPISZĘ JAK ŚCIĄGAĆ PLIKI Z USENETU NA PRZYKŁADZIE FILMU DZIKA RZEKA Z 1994 *

1. Pobieramy GrabIt (alt)

2. Klikamy "GrabIt172b4.exe"

3. Instalujemy, przy czym zaptaszkowujemy wszystkie opcje (np. żeby powiązał pliki .nzb)

4. Na końcu zaznaczamy "Launch GrabIt"

5. Po uruchomieniu wpisujemy w "News (NNTP) server" "test.news-service.com".
Dołączona grafika

6. Klikamy "Next >"

7. Odptaszkowujemy opcje "Retrieve grouplist from server when i click 'Finish'."
Dołączona grafika

8. Klikamy "Finish"

9. Naciskamy Alt+e, później Alt+p (lub w menu Edit->Preferences)

10. Przechodzimy do zakładki folders i ustawiamy foldery i zaptaszkowujemy opcję "Create separate download folders for each newsgroup"
Dołączona grafika

10a. A w zakładce history odptaszkowujemy "Limit the maximum amount of headers in a group", dzieki czemu zobaczymy wszystkie pliki dostępne na grupie (UWAGA: NIEKTÓRE GRUPY MAJĄ KILKA GIGABAJTÓW SAMYCH NAGŁÓWKÓW WIĘC DOBRZE SIĘ ZASTANÓW - MOŻE LEPIEJ ZOSTAW LIMIT :P)
Dołączona grafika

11. Klikamy "Apply" i "ok"

12. Teraz prawym przyciskiem myszy na "Default server" i dajemy "Refresh grouplist"
Dołączona grafika

13. Po chwili powinno się pokazać okienko w którym klikamy "Tak"
Dołączona grafika

14. Naszym oczom ukaże się okienko z listą grup
Dołączona grafika

15. Teraz przykład ściągnięcia filmu:

16. W polu "Only show groupnames that contains the word(s)" wpisujemy "movies" i klikamy na "Article count", dzięki temu na samej górze ukaże się grupa "alt.binaries.movies.divx" jak na załączonym obrazku
Dołączona grafika

17. Klikamy prawym przyciskiem myszy na grupę i wybieramy "Subscribe"
Dołączona grafika

18. Teraz po lewej klikamy na grupę i prawym przyciskiem i wybieramy "Full update"
Dołączona grafika

19. W zakładce "Batch (1 job)" możemy sobie obejrzeć postęp. Update może trwać kilka minut w zależności od prędkości waszego łącza
Dołączona grafika

20. Gdy już skończy się "Process" w "Batch" klikamy zakładkę "Articles" po lewej od "Batch" i dostajemy listę plików co powinno wyglądać mniej więcej jak na obrazku
Dołączona grafika

21. Dla przykładu ściągnę film Dzika Rzeka z 1994 roku!

22. Klikamy ikonkę z lupą "Find" i wpisujemy "The.River.Wild.1994" (oczywiście normalnie nie wpisujemy tak dokładnych nazw plików, ale ja akurat znam nazwę)
Dołączona grafika

23. Okazuje się o dziwo, że plik jest na grupie i ma 126 części. Sprawdzamy i zauważamy, że są wszystkie!:) Tak więc naciskamy Ctrl+a żeby zaznaczyć wszystkie części
Dołączona grafika

24. Następnie klikamy obojętnie gdzie w oknie grupy prawym przyciskiem myszy (lub wciskamy Ctrl+D) i wybieramy opcję "Grab selected article(s) to folder"
Dołączona grafika

25. I wpisujemy nazwę folderu "Dzika Rzeka 1994"
Dołączona grafika

26. Teraz w zakładce "Batch (121 jobs)" możemy śledzić postęp pobierania
Dołączona grafika

27. U mnie film ściągał się niecałą godzinę z prędkością 504 KB/s

28. Zanim plik będzie używalny musimy poczekać na skończenie procesów "Decoding" oraz "Repair and extract" w "Batch" co może potrwać od kilku do kilkunastu minut zależnie od mocy procesora...
Dołączona grafika

29. Gdy to się skończy, rozpakowane (GrabIt automatycznie rozpakowuje wszystkie archiwa) pliki avi cd1 i cd2 filmu znajdziemy w podfolderze "Dzika Rzeka 1994" w folderze grupy "alt.binaries.movies.divx" (u mnie np jest to E:\Downloads\news\alt.binaries.movies.divx\Dzika rzeka 1994). Znajdują się tam również inne tzw. śmieci które możemy usunąć (no chyba, że są to potrzebne ci "parówki" - poczytaj inny doklejony topic w tym dziale albo faq polskich grup binarnych).
Dołączona grafika

30. Nareszcie możemy obejrzeć film :P

W tym przykładzie pokazałem jak ściągnąć film z grupy z filmami, ale na usenecie jest wiele grup i wiele plików, a nie tylko filmy. Szukajcie a znajdziecie!:D

* WYSZUKIWANIE I ŚCIAGANIE PLIKÓW Z PLIKU .NZB *

1. Wchodzimy na stronę BinSearch.Info

2. Wpisujemy co chcemy wyszukać i ustawiamy wszystko na maxa ("250 wyników i "Show All") i klikamy przycisk "Search"
Dołączona grafika

3. Naszym oczom ukaże się lista plików
Dołączona grafika

4. Zaznaczamy porządany plik i klikamy "Create NZB"
Dołączona grafika

5. Pojawi się okienko, w którym należy wybrać "Open with GrabIt - Binary Usenet downloading Manager"
Dołączona grafika

6. Klikamy "OK"

7. Ukaże się okiengo GrabIt w którym klikamy "Grab"
Dołączona grafika

7. Pliki znajdziemy w folderze grupy w podfolderze o nazwie takiej jak ściagnięty plik .nzb (u mnie E:\Downloads\news\alt.binaries.nl\me phi me\Me Phi Me - One -1992)

UWAGI:

1. Pamiętajcie, żeby ściągać tylko pliki, których wszystkie części już leżą na serwerze, w przeciwnym wypadku skończycie ze śmieciami bądź nikomu nie przydatnymi częściowymi plikami GrabIt. Może też być tak, że możliwe będzie dociągnięcie reszty, ale to zależy. Czy są wszystkie części można sprawdzić w programie lub na BinSearch.Info:

temu plikowi brakuje 905 części:
Dołączona grafika

a ten można ściągać :):
Dołączona grafika

2. Zdarza się, że szukamy jakiegoś pliku i znajdujemy wszystkie jego części. Warto popatrzeć czy nie ma innego pliku - "ostrzegawczego". Na przykład wyszukałem film "District 9" na alt.binaries.movies.divx (jakby ktoś chciał ten film ściągnąć z usenetu to dobra wersja jest na alt.binaries.boneless i można ją ściągnąć z pliku .nzb z wyszukiwarek) i mam oto taki wynik + ostrzeżenie, które informuje o tym, że dość, że archiwum jest zabezpieczone hasłem (i pewnie nie zostało ono podane w żadnym poście) to posty zawierają wirusa (i jeszcze słowo crap czyli syf/dziadostwo - może film kiepski? :) kto wie):
Dołączona grafika

[b]a tego nie skomentuje, ale pliku też nie ściągne

Dołączona grafika

3. Czasem w GrabIt nie ma pliku, a ku naszemu zaskoczeniu na BinSearch.Info (czy innej wyszukiwarce) się znajduje! I o dziwo mimo, że go w GrabIt na grupie nie ma, możemy go ściągnąć! Nie bardzo wiem czemu takie coś ma miejsce, ale tak jest (choć możliwe jest, że poprostu limitujemy w GrabIt ilość ściąganych nagłówków - patrz punkt 10a).

EDIT - 30.10.2009, 20:48
4. Jakby powyższy serwer nie działał, spróbujcie http://www.en.cship....th_alt.binaries, po większą listę zapraszam na Google!

źródło: moja głowa/własne doświadczenie, czyli autor postu jest autorem poradnika (jakby się ktoś pytał)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych