Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

IE - Usuwanie przegladarki ...

• Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 TombStone

TombStone

Second Rank

• Użytkownicy
  • 90 postów

Napisano 02 04 2004 - 19:57

Obecnie uzywam przegladarki Avant Browser + do tego AI RoboForm do zarzadzania haslami.

http://www.avantbrowser.com/

Czy wiec moge bezpiecznie usunac Internet Explorera z :

- aktualnie zainstalowanych programow
- składnikow windows

i nie bede mial potem zadnych problemow ?
WSZYSTKIE MOJE RELEASY W SIECI ED2K:
http://tombstone.neostrada.pl/ts.html

#2 mons

mons

Second Rank

• Użytkownicy
  • 82 postów

Napisano 03 04 2004 - 00:23

Nie wiem od której wersji windy, ale IE jest integralną częścią windy. To co masz na pulpicie to wlasnie internet explorer. gdyby ie dalo go usunac, usunalbys pulpit.
W 2000, xp, 2003, pierwszą uruchamianą aplikacją jest własnie internet explorer, bez niej niczego nie uruchomisz. Ot, tak sobie wymysił Bill (nawet we wiadomościach o tym bylo, że programiści są szybsi od sądu).

#3 picasso

picasso

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 36724 postów

Napisano 03 04 2004 - 00:40

Mons ..... Co ty mówisz! Myli ci się Internet explorer (iexplore.exe) z Explorerem (explorer.exe). Explorer to pulpit, pasek zadań, menu start itd. Internet Explorer to tylko przeglądarka. Zabicie explorer.exe spowoduje brak pulpitu, zabicie iexplore.exe tylko zamknie okno browsera .......... Explorer.exe to shell graficzny i w każdym Windows ładuje się w trakcie bootowania inaczej nie byłoby nic a nic .......

A teraz wracając do meritum: IE faktycznie w XP jest integralną częścią systemu ale usunąć się da. W przyklejonym topiku linkuję XP Lite, które potrafi odinstalować z windy prawie wszystko z IE włącznie.

Ale trza się zastanowić czy jest skóra warta wyprawki........ Teoretycznie nic się nie stanie po deinstalacji. W praktyce usunięcie części wrośniętej w sysa może zaowocować jakimiś ekscesami o niewiadomym profilu. U każdego może to inaczej wyglądać.

Jak jesteś zainteresowany próbą ognia to dam ci fulla tego progsa. Sam się musisz przekonać czy u ciebie brak IE to będzie właśnie dobry pomysł. W razie czego ten XP Lite potrafi IE przywrócić spowrotem z cd instalacyjnego XP. To samo można zrobić ręcznie komendą puszczoną z Uruchom. Więc to nie jest aż taki problem.

Po prostu spróbuj.

#4 mons

mons

Second Rank

• Użytkownicy
  • 82 postów

Napisano 03 04 2004 - 12:23

Mons ..... Co ty mówisz! Myli ci się Internet explorer (iexplore.exe) z Explorerem (explorer.exe). Explorer to pulpit, pasek zadań, menu start itd. Internet Explorer to tylko przeglądarka. Zabicie explorer.exe spowoduje brak pulpitu, zabicie iexplore.exe tylko zamknie okno browsera .......... Explorer.exe to shell graficzny i w każdym Windows ładuje się w trakcie bootowania inaczej nie byłoby nic a nic .......

Wstyd.
Dzięki za oświecenie. ;)

#5 TombStone

TombStone

Second Rank

• Użytkownicy
  • 90 postów

Napisano 03 04 2004 - 13:38

Jedynym problem po usunieciu IE jest to ze nie moge kozystac z updatetow ze strony Microsoft Windows Update http://v4.windowsupd.../pl/default.asp

A wiec postanowilem przywrocic IE... jednak dzieki XP Lite usunalem mase innych niepotrzebnych mi rzeczy/programow :] Bardzo fajny program... mialem go juz od jakiegos czasu na dysku, jednak z powodu braku czasu nie mialem okazji przetestowac/pobawic sie nim ;) Dzieki za przypomnienie picasso :]

#6 TombStone

TombStone

Second Rank

• Użytkownicy
  • 90 postów

Napisano 03 04 2004 - 14:17

Mam maly problem.

Po przywroceniu IE pokazyly mi sie 3 krytyczyne poprawki.
Zainstalowaly sie tylko 2 a 3 niby sie instaluje jednak gdy daje refresh to dajelej jest zaznaczona jako krytyczna i nie zainstalowana...

Pakiet zbiorczy aktualizacji 1 dla systemu Microsoft Windows XP (KB826939)
Rozmiar pobieranego pliku: 285 KB, < 1 minuta
Ta aktualizacja zawiera poprzednio wydane aktualizacje krytyczne i aktualizacje zabezpieczeń dla systemu Windows XP zebrane w jeden wygodny pakiet. Zainstalowanie tego elementu ma takie same skutki jak zainstalowanie pojedynczych aktualizacji. Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera. Przeczytaj więcej... (Witryna może być w języku angielskim.)

Co zrobic aby pomyslenie zainstalowac ta poprawke i zeby all bylo ok ? ;)

#7 picasso

picasso

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 36724 postów

Napisano 03 04 2004 - 14:29

Cytaty z przyklejonego topiku o Odchudzaniu XP (Czytać!):

Uaktualnienia już zainstalowane są nadal wyszczególnione do pobrania

Przyczyną jest niepoprawne zarejestrowanie updatów.

Na początek spróbuj ponownie zainstalować felerną poprawkę pomimo, że już ją instalowałeś wcześniej. Zapamiętaj jej numer do kolejnych akcji! I Sprawdź czy dalej jest wyszczególniana na liście Windows Update. Jeśli tak będzie potrzebna dodatkowa edycja rejestru:

Start >>> Run (Uruchom) >>> regedit i zlokalizuj klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Updates\Windows XP\SP1

Wyszukaj w nim wejście o numerze instalowanej poprawki np. "309521" i skasuj. Udaj się na stronę Windows Update i zainstaluj poprawkę ponownie.

Usuwanie błędnych aktualizacji

Mechanizm Windows Update ma wady. Przerwana aktualizacja np. na skutek zaburzeń połączenia internetowego, może zostać potraktowana przez system za poprawną! Częściowo pobrane pliki są "widziane" jako już zainstalowane i tracimy możliwość uaktualnienia. By zaktualizować od nowa, należy:

1) Upewnić się że w Tools (Narzędzia)>>> Folder options (Opcje folderów) >>> View (Widok)
masz odhaczykowaną opcję Hide protected system files (Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego)...

2) Usunąć wszystkie pliki z katalogów C:\WUTEMP i C:\Program Files\Windowsupdate.

Tam jest więcej rad jak Windows Update ujarzmić.....

#8 TombStone

TombStone

Second Rank

• Użytkownicy
  • 90 postów

Napisano 03 04 2004 - 19:27

Zadna z wyzej wymienionych przez ciebie czynnosci nie pomogla... :D
I dodatkowo zauwazylem ze zniknal mi msconfig ;)
Da sie go jakos przywrocic/uaktywnic ?

Z gory dzieki za pomoc :]

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych