Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Uniwersalna płytka instalacyjna Win XP SP3 z driverami

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 bpm

bpm

Second Rank

• Na emeryturze
  • 126 postów

Napisano 22 10 2009 - 11:05

Witam

Znalazłem poradę Picasso odnośnie integracji Driver Packów z płytką instalacyjną Win XP tu:

http://searchengines...ata-t77399.html

no i chciałem sobie taką płytkę przygotować. Pytanie jest takie, na stronie:

http://driverpacks.net/driverpacks

jest tego mnóstwo do pobrania, więc wolę zapytać co pobrać i co integrować. Dzięki z góry za pomoc :)

#2 izaw

izaw

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1072 postów

Napisano 22 10 2009 - 14:06

Najlepiej te sterowniki co pasują do twojego sprzętu. Zobacz co masz na pokładzie Menadżerem sprzętu, everestem lub innym podobnym programem i to sobie zintegruj.
"Nic nie jest tak proste, by nie można było wykonać tego źle"

Prawo Murph'ego

#3 bpm

bpm

Second Rank

• Na emeryturze
  • 126 postów

Napisano 22 10 2009 - 16:27

Hmmmm... no tak to fakt, ale chciałbym sobie zrobić płytkę, żeby w razie czego można było zainstalować na inny pokład :)

#4 Old_Bonifacy

Old_Bonifacy

Second Rank

• Na emeryturze
  • 123 postów

Napisano 22 10 2009 - 17:23

Hmmmm... no tak to fakt, ale chciałbym sobie zrobić płytkę, żeby w razie czego można było zainstalować na inny pokład :)

To chyba bardziej interesuje Ciebie taki temat: http://searchengines...XP-t131234.html
Integrować możesz składniki konkretnie pod konfigurację swojego kompa. Taka płytka pod innym PC nie zadziała.
żeby być sobą trzeba być kimś - S.J Lec

#5 bpm

bpm

Second Rank

• Na emeryturze
  • 126 postów

Napisano 22 10 2009 - 18:12

Integrować możesz składniki konkretnie pod konfigurację swojego kompa. Taka płytka pod innym PC nie zadziała.

A to ciekawe bo co innego pisze Picasso, cytuję:

Jeszcze lepsze rozwiązanie to integracja CD z driver packami = taka CD będzie uniwersalna (do zastosowania na każdym pececie niezależnie od jego sprzętu)

#6 izaw

izaw

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1072 postów

Napisano 22 10 2009 - 19:23

Jeżeli robisz to dla nauki, to OK. Inaczej narobisz się i za pół roku będzie cała robota od nowa. Przybędzie poprawek od M$ (dwa razy w miesiącu po kilka sztuk), wyjdą nowe sterowniki.

Dla jednego komputera zintegrować SP3, o ile go nie ma, skryptem dodać poprawki, ewentualnie podstawowe sterowniki. Resztę i tak będziesz musiał uaktualniać.
"Nic nie jest tak proste, by nie można było wykonać tego źle"

Prawo Murph'ego

#7 bpm

bpm

Second Rank

• Na emeryturze
  • 126 postów

Napisano 22 10 2009 - 20:05

Jeżeli robisz to dla nauki, to OK. Inaczej narobisz się i za pół roku będzie cała robota od nowa.

Tak wiem o tym i w celu nauki chcę to zrobić. Po prostu chcę zrobić coś co jeszcze nie robiłem. Mam nadzieję, że nie zamotam jak z tą Vistą, tak jak opisane to jest w jednym temacie :)

#8 3oo

3oo

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 944 postów

Napisano 22 10 2009 - 20:54

Kliknij na stronce z driverpacks'ami w Downloads, a potem Get the latest - to Ci ograniczy listę do ostatnich pakietów. Na sieci znajdziesz już wersje XP z driverpacks'ami (np. malcolm, eye candy) więc zapewne da się sprawdzić które "pakiety" zostały zintegrowane.

#9 bpm

bpm

Second Rank

• Na emeryturze
  • 126 postów

Napisano 22 10 2009 - 21:14

I wszystko mam pobrać jak rozumiem :huh: Dzięki za odpowiedź, a to wszystko w imię nauki :)

EDIT: Jeszcze jedno pytanko, a właściwie kilka. Kiedy stworzę sobie płytkę nLite'm program tworzy 2 pliki POPRZEDNIA SESJA.INI.

1. Jeżeli usunę te pliki to nie będzie to miało na nic wpływu? Chodzi mi o to czy nie znikną czasem dodane aktualizacje np.?
2. Kiedy sobie przykładowo coś przypomnę i będę chciał dodać coś, np jedną aktualizację co o niej zapomniałem do mojej płyty, to czy te 2 pliki są potrzebne wówczas?
3. Czy dodając coś jak na przykładzie w 2 pyt. to też będę musiał od nowa dodawać wszystkie aktualizacje?
4. Jeżeli je zostawię to podczas dodawania czegos nowego wczytywać poprzednie sesje czy pomijać?

Trochę zamotałem ale liczę na pomoc bo utknąłem na chwilę...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych