Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Usuwanie postów

• Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jeździec Apokalipsy

Jeździec Apokalipsy

First Rank

• Użytkownicy
  • 44 postów

Napisano 28 10 2009 - 09:03

Wszedłem sobie dziś na ofrum i zacząłem przeglądać nowe tematy. Było ich trochę, w tych sekcjach, które mnie intersują. Z pewnym zdziwieniej jednak zauważylem, że część z nich to jakieś deja vu. Niby nowe, a przecież mi znane. Więcej - w niektórych - dałbym sobie rękę uciąć - sam sie wypowiadałem, a teraz tych odpowiedzi brak.
Rozumiałbym gdyby przy okazji zaginięcia(?) tych postów pojawiły się, przy mim nicku, jakieś ostrzeżenia czy inne ślady inferencji przez funkcyjnych dokonanych, ale nie. Nic takiego nie ma miejsca. Rzuciłem więc okiem na licznik, by upewnić się, że to nie są zwidy z mej strony i... znowu jestem przekonany, że przez te parę dni obecności na forum nastukałem ciut więcej niż na nim widać.
Nie o statystyki jednak chodzi, a o znalezienie przyczyny tego "cudu mniemanego" jakim jest bezśladowe znikanie postów.
Gdyby więc ktoś z funkcyjnych łaskaw był objasnić mi jakimi prawami rządzi sie ten fenomen byłbym wdzięczny.
"a imię jego Śmierć"

#2 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 28 10 2009 - 09:04

http://searchengines...howtopic=131363

#3 Jeździec Apokalipsy

Jeździec Apokalipsy

First Rank

• Użytkownicy
  • 44 postów

Napisano 28 10 2009 - 09:25

Bywa - tylko co stalo na przeszkodzie, by tę informację opublikować z własnej inicjatywy, a nie czekać na głosy zdziwienia?
Inna sprawa, że dzięki temu kolejny raz potwierdzenie znalazła stara prawda o tym, iż "lepsze jest wrogie dobrego".

PS.
Z mego doświadczenia, zebranego na óznych forach, wynika, iż - w takich, jak ta, sprawach - milczenie nie jest zlotem.
"a imię jego Śmierć"

#4 Old_Bonifacy

Old_Bonifacy

Second Rank

• Na emeryturze
  • 123 postów

Napisano 28 10 2009 - 11:07

Gdyby więc ktoś z funkcyjnych łaskaw był objasnić mi jakimi prawami rządzi sie ten fenomen byłbym wdzięczny.

Odpowiadam będąc niefunkcyjnym - potrzeba mieć znajomości jak Karolek. On jedyny (chyba) otrzymał wyjaśnienie w swoim
topicu od Pani admin(?) Picasso co jest grane. Ale nie każdy słucha muzyki Karolka...
żeby być sobą trzeba być kimś - S.J Lec

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 28 10 2009 - 16:25

Bywa - tylko co stalo na przeszkodzie, by tę informację opublikować z własnej inicjatywy, a nie czekać na głosy zdziwienia?
Inna sprawa, że dzięki temu kolejny raz potwierdzenie znalazła stara prawda o tym, iż "lepsze jest wrogie dobrego".

Moderatorzy zostali postawieni pod ścianą przed faktem dokonanym. To oznacza, że wszyscy utraciliśmy to co napisaliśmy. Dlaczego nie ma adnotacji publicznej:
1. Wczoraj wieczorem po otrzymaniu informacji nie było sensu pisać, bo baza miała się właśnie zacząć zrzucać = czyli post napisany wczoraj wieczorem (i nie oglądnięty przez wszystkich) oraz PW wysłane masowo do każdego użytkownika zostałyby utracone.
2. Dziś zaś: Ja, jako osoba najbardziej kompetentna do publicznych ogłoszeń z całej moderacji (reszta nie musi świecić oczami / mają dbać o swoje działki), nie mogę tutaj warować jak pies, mam obowiązki domowe i inne zobowiązania - piszę gdy jestem, a weszłam tu właśnie teraz. Czy miałam może przeczekać wielogodzinny proces zrzucania bazy, dotrwać gdzieś do rana i pobiec w podskokach z adnotacją? Administracja wyższego rzędu odpowiedzialna za podjęcie tej niewdzięcznej decyzji nic nie napisała publicznie = ja na to nie mam wpływu.

On jedyny (chyba) otrzymał wyjaśnienie w swoim
topicu od Pani admin(?) Picasso co jest grane.
Ale nie każdy słucha muzyki Karolka...

Komentarz irytujący i niestosowny. Old_Bonifacy co Ty tutaj mieszasz. To są dwie różne sprawy. Tamten problem był związany z zupełnie inną sprawą, czyli skutkami ubocznymi aktualizacji, a tu jest problem związany z utratą danych po przywróceniu backupu starej postaci forum. Poza tym: owe "chody" polegały na tym, że Karolek raczył uruchomić procedurę Raportu, dostępną dla każdego. Zamiast odpisywać mu na Raport metodą niepubliczną, odpowiedziałam w raportowanym przez niego temacie. Skoro nie słuchasz rzeczonej muzyki, mogłeś skorzystać z tego samego systemu zgłaszania błędów co on. Zgłosiłeś mi coś? Nie. Więc zamilcz na ten temat.

Pytajnik = to był tylko "napis", związany z problemami obcięcia mojego dostępu do panelu po aktualizacji. Napis lub jego brak nie wpływa na sytuację faktyczną. Rzeczone uprawnienia posiadam od dawna, mimo napisu "Moderator". Jestem Administratorem odpowiedzialnym za wpływ na działy i ich ustawienia, pewną konfigurację, obsadzanie ekipy i karanie użytkowników. W odróżnieniu od trzech pozostałych, którzy zajmują się ważeniem losów bytowych, wieszaniem reklam, technicznymi aspektami bazy danych. Podkreślam: ja nie mam wpływu na to jakie decyzje wypływają od nich.

.

#6 Old_Bonifacy

Old_Bonifacy

Second Rank

• Na emeryturze
  • 123 postów

Napisano 28 10 2009 - 17:00

Może i mój komentarz jest irytuiący ale nie niestosowwny a moim zamiarem nie było jakikolwiek "mieszanie"!
Nie wnikam w szczegóły techniczne aktalizacji forum czy też problemy związane z utratą danych po przywróceniu backupu bo to
żuczków tak dogłębnie nie intersuje. Powstało chwilowe zamieszanie połączone z irytacją i pytaniem użytkowników form:
Co się dzieje z forum? Nikt w stosownym czasie nie udzielił publicznie odpowiedzi. A teraz jeszcze zabrako magicznego wyrazu
pod adresem osób które coś potraciły lub miały podwyższone ciśnienie.
Nie wypowiadałbym się w poście#4 skoro niesuchałbym muzyki Karolka.
żeby być sobą trzeba być kimś - S.J Lec

#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 28 10 2009 - 17:16

ale nie niestosowwny (...) Nie wnikam w szczegóły techniczne aktalizacji forum czy też problemy związane z utratą danych po przywróceniu backupu bo to
żuczków tak dogłębnie nie intersuje.

Czyli twierdzisz, że nie widzisz wizualnej różnicy skóry i braków, i w temacie zatytułowanym "Usuwanie postów" pijesz do tematu Karolka w którym nie było żadnego usuwania postów. Tyle wystarczy dla orientacji bez żadnego wnikania w "szczegóły techniczne".

A teraz jeszcze zabrako magicznego wyrazu
pod adresem osób które coś potraciły lub miały podwyższone ciśnienie.

Oczywiście, a pierwszą osobą jestem ja. W związku z brakiem widoków na automatyczne poprawki, wykonałam po aktualizacji przepotężną pracę poprawkową, po czym dowiedziałam się że wszystko to szlag trafił i tylko czas straciłam, bo cofamy się z przymusu w czasie, i przeżyłam zawał. Dlatego ja nie mam zamiaru stosować magicznego słowa dla ogółu, bo i nie moja wina, bo i to słowo należy się i mnie oraz wszystkim moderatorom (na dodatek nie otrzymaliśmy go).
I mówię po raz trzeci: nie mam żadnego wpływu na poczynania Administracji, nie mam żadnego wpływu na to co wypisują a czego nie, i nie mam żadnego obowiązku świecić oczami. Wykonuję swoją część roboty - moje obowiązki są jasno nakreślone. Forum od dawna w widoczny sposób żyje na dwóch płaszczyznach mających słabe zazębienie, a moderacja nie może ponosić winy za pewne rzeczy.

.

#8 Jeździec Apokalipsy

Jeździec Apokalipsy

First Rank

• Użytkownicy
  • 44 postów

Napisano 28 10 2009 - 19:08

picasso - bardzo Cię cenię za Twoje teksty merytoryczne i... dość będzie.
To bowiem coś raczła była spod swych paluszków przecudnej urody na klawisze przelać daje świadectwo czemuś czego nawet nazwać mi się nie chce. Podsumuję więc Twe wywody, na kanwie cytatów ze mnie - choc nie tylko - czynionych, parafrazą słów pewnej postaci literackiej: "Czytać hadko".
"a imię jego Śmierć"

#9 marekW

marekW

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 5708 postów

Napisano 28 10 2009 - 19:34

To forum, jak i inne zarządzane przez tutejszych zarządców (a właściwie jednego) chyli się ku upadkowi jak po równi pochyłej. :) Człek ten chyba powinien zająć się bardziej przyziemnymi :) pracami, tyle nieprzemyślanych decyzji, że głowa mała :)

#10 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 28 10 2009 - 20:09

Jeździec Apokalipsy proszę zgłoś się osobiście do Administratora technicznego makensisa oraz Administratora - Właściciela Cezziego, i z nimi rozważaj dlaczego nie podali informacji publicznej po zrzuceniu bazy rano, gdyż to tylko dziś a nie wczoraj było możliwe trwałe zapisanie tej informacji. Moderacja nic na ten temat nie wie, więc wypowiadać się nie będzie. Ze swojej strony wyjaśniłam wszystko (oczywisty wynik odwołań do mojego nicka w poście nr 2 w kontekście słowa "admin"), a jako że jadę na tym samym wózku co użytkownicy, jestem jak najdalsza od fałszywych cukierkowych komunikatów.

#11 Karolek

Karolek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4069 postów

Napisano 28 10 2009 - 22:36

@Old_Bonifacy

@Jeździec Apokalipsy

@marekW

Ale nie każdy słucha muzyki Karolka...

:) - Jestem otwarty na Twoje propozycje.

Nie o statystyki jednak chodzi, a o znalezienie przyczyny tego "cudu mniemanego" jakim jest bezśladowe znikanie postów.

:) - To FORUM Cię zmieni.

To forum, jak i inne zarządzane przez tutejszych zarządców (a właściwie jednego) chyli się ku upadkowi jak po równi pochyłej.

Biada temu, kto odwróci się plecami do Ciebie.

#12 marekW

marekW

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 5708 postów

Napisano 28 10 2009 - 23:01

Biada temu, kto odwróci się plecami do Ciebie.

Szkoda sensu :)

#13 Kolega Dudysa

Kolega Dudysa

Good Rank

• Na emeryturze
  • 700 postów

Napisano 28 10 2009 - 23:16

Jeśli z tej rozmowy wyniknie kłótnia to zamknę temat. Posty, które będą stanowić nadwyżkę tego tematu usunę :) Szanujmy się...

#14 Jeździec Apokalipsy

Jeździec Apokalipsy

First Rank

• Użytkownicy
  • 44 postów

Napisano 29 10 2009 - 07:44

picasso - nie będę aż tak złośliwy, by zapytać "to po co ciężar(?) tłumaczeń na siebie bierzesz?", bo byłoby to - w świetle Twych wypowiedzi - pytanie bezcelowe.
Kolega Dydusa raczył był najpierw postraszyć (to się bodaj inwersja siły argumentu, z argumentem siły zwie), a potem zaapelował

Szanujmy się...

- ja zaś ten apel bym odwrócił i poprosił o szanowanie nas - zwykłych użytkowników, którym spory między administracją, a jej "urzędnikiami" są obojetne (ich wywlekanie na iwdok publiczny, przy takich okazjach, nie jest najmilszym widokiem). Nie jest dla nich jednak bez znaczenia, to czy traktuje się ich - i ich wypowiedzi - jako wrzody na pośladkach (cytad, z którego ta ocena wynika jest łatwy do znalezienia), czy traktuje się ich z szacunkiem i kulturą.

Karolek - trzeba było jeszcze, poza zaminą koloru, bolda użyć. Może wtedy poczułbym się zawstydzony, tym iż hipokryzję uprawiam. Tyle tylko, że - niezależnie od forum, na którym się wypowiadam i pozycji jaką na nim zajmuję - zawsze moje zdanie na temat wszelkich "liczników" jest niezmienne: dla mnie one w ogóle mogłyby nie istnieć (dowody w sieci istnieją i są, bez kłopotu, do znalezienia). Nim więc następnym razem będziesz miał ochotę mi dogryźć postaraj się lepiej ... celować.
Co do sugestii, że

To FORUM Cię zmieni

- to jest to typowy przykład... myślenia życzeniowego.

Wracając do przyczyn powstania tego tematu - o ile, o czym już w drugim swym poscie napisałem, jestem w stanie zaistniałą sytuację - od strony awarii technicznej ( nie będę się pastwił) - zrozumieć, o tyle nie widzę podstaw, by tłumaczenie dot. braku informacji - w formie i treści takiej jaką przedstawiła picasso - uznać za "dopełnienie formalności".
"a imię jego Śmierć"

#15 makensis

makensis

Friendly User

• Użytkownicy +
  • 93 postów

Napisano 29 10 2009 - 08:29

Tak jak Picasso wcześniej napisał nowa wersja skryptu nie zdała egzaminu generowała liczbę błędów daleko przekraczającą to co teraz mamy - średnio co 1 sekundę jeden z internautów nie miał szansy wejść na forum. Przywracanie bazy trwało tak długo, bo były wykonywane zmiany na serwerze i liczyłem na support IPSu niestety bez rezultatów. Osoby, które się zarejestrowały między 24.10.09 20.00 a 27.10.09 , a nie mogą się zalogować muszą ponowić rejestrację. Również wiadomości napisane w tym czasie przepadły. Przepraszam za zaistniałą sytuację.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych