Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

MultibootDVD na USB

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Andrzejos

Andrzejos

First Rank

• Na emeryturze
  • 29 postów

Napisano 28 10 2009 - 21:50

Witam serdecznie.
Śledząc liczne wątki związane z tworzeniem narzędziowych płyt ratunkowych zawierających różne przydatne programy oraz instalacje windows i adaptację ich zawartości do środowiska USB, postanowiłem zbudować takie narzędzie.
1. Założenia

Utworzenie pendriva z opcją emulacji CD-ROM (do bootowania z obrazu ISO, np Edycji Multiboot DVD by Picasso) oraz utworzenie drugiej partycji do bootowania innych programów narzędziowych.

2. Wyniki

a.)
-pendrive PQI 4GB potraktowany programem UFDUtility_v3.2.4.0 (chip USBest) stworzył emulację CD-ROM na pendrive i wczytał do niego obraz ISO płytki DVD (Multiboot)
-zaleta--> podczas instalacji windowsa nie trzeba wczytywać całego obrazu do pamięci RAM (w przypadku małych ilości pamięci w systemie).. tak to wygląda z mojej logiki..chyba że się mylę.
-system został poprawnie zainstalowany i wszystko działa

b.)

-na drugiej partycji pendriva zainstalowano pakiet narzędzi np.PartetMagic,Linux Slax,Hirens BootCD itp
- menu utworzona za pomocą syslinuxa a partycję bootowalną utworzono też za pomocą syslinuxa
(komenda c:\syslinux.exe -fma -d syslinux X: gdzie X to nazwa waszego pendriva)

W zależności od ustawień BIOSA (czy będzie to bootowanie za pomocą USB-CDROM czy USB-HARD DISK) system bootuje się prawidłowo i wszystko działa.

c.)
Podobny zabieg wykonano na pendrivie INTENSO 8 GB z chipem SMI (potraktowany programem UFDiskUtilities_rev02_080909.exe)
-bootoje się tylko część tzw.USB-HARD DISK czyli programy narzędziowe na syslinuxie, część odpowiedzialna za USB-CD-ROM nie bootuje się mimo iż po podłączeniu do normalnego windowsa jest rozpoznawany jako dwa różne urządzenia (dysk g: i cd-rom np.j) i widoczny jest w części cd-rom zamontowany obraz płyty MultibootDVD

Pytania:

Przeniesiono "żywcem" pliki z płyty Multiboot DVD by Picasso na większego pendriva SANDISK 16 GB(nie można na nim utworzyć wirtualnego cd-romu) i potraktowano go komendą "bootującą" j.w.
W jaki sposób wszystko to uruchomić na pendrive j.w bez możliwości emulacji cd-romu ?
Dlaczego nie odpalają się instalacje windowsów, podczas gdy reszta programów działa poprawnie?
Czy proponowana "mutacja" pendriva przez maqqreqa w poście

http://searchengines...howtopic=115154

pozwala na instalację windowsa emulująć cd-rom tzn. czy dane są wczytywane w miarę potrzeby czy wczytywany jest cały obraz do pamięci RAM (istotne dla urządzeń z mała ilością RAM)?
Jak do metody maqqreqa dodać własne programy narzędziowe znajdujące się osobno lub jako całe płyty np.ISO (Boot Hirens CD).
No i chyba ostatnie nurtujące pytanie do twórcy doskonałego tutoriala Picasso

http://searchengines...mp;hl=multiboot

jak do tych wszystkich edycji windowsów dodać wersję "Corporate" z wyborem trybu instalcji (oczywiście w wersji "z usb")?

P.S.
Metoda maqqreqa jest starsznie chaotycznie napisana i "ciężka" w czytaniu więc od razu zacząłem od pobrania "paczki dla leniuszków".
Niestety udało mi sie odpalić pierwsze menu i dalej już wszystko stanęło. Brakuje mi dalszego ciągu prostego opisu "co gdzie i jak" umieścić by uzyskać to co się chce.
Może mało precyzyjnie to ująłem, ale zainteresowani którzy przeczytają jego tutorial będą wiedzieli o co chodzi :) .

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi i sugestie.

#2 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 31 10 2009 - 00:16

Jeżeli nie możesz przebrnąć przez cały cykl (zaznaczałem wielokrotnie, że nie jest on przeznaczony dla "początkujących") to przyjrzyj się opisowi zawartości pena (jakie katalogi zawiera i jakie pliki w nich):
http://searchengines...w...st&p=567019
bo prawdopodobnie coś pominąłeś tworząc swój pakiet. Gotowiec z założenia jest wykastrowany dla minimalizacji rozmiaru (wrzucanie całego kilku gigowego zestawu mi się nie uśmiecha + ew. problemy licencyjne) i wymaga dorzucenia wymaganych plików. Ale dostajesz najważniejsze - skonfigurowany pakiet WinPE + odpowiednie BCD do jego wystartowania a to są tematy wg mnie najtrudniejsze dla początkujących.

Do ramu wczytuje się WinPE i to jego rozmiar decyduje o zapotrzebowaniu na pamięć. Myślę, że ok 192 MB powinno wystarczy do odpalenia tej instalacji, choć używanie już zainstalowanego systemu na takiej maszynie do najprzyjemniejszych nie należy.

pzdr

ps
maggreg to nie to samo co maqqreq :)

#3 Andrzejos

Andrzejos

First Rank

• Na emeryturze
  • 29 postów

Napisano 31 10 2009 - 20:35

Witam maggreg .
Postaram się na własnej skórze sprawdzić cały system zbudowany pieczołowicie przez Ciebie.
O postępach i rezultatch będę na bieżąco informował.
Mam pobraną paczkę dla "leniuszków", choć brakuje w niej folderu dla pliku .wim i paru innych rzeczy (już znalazłem i uzupełniłem np. menu.hta, starter.vbs).
Mam jedynie problem ze stworzeniem pliku WIM.
Nie wiem jak go stworzyć choć mam zainstalowany WAIK 3.0.
Opis jak to zrobić jest "po łebkach" i niewiele mi pomógł.
Jak możesz to ten fragment opisz bardziej dokładnie (co , gdzie i jak skopiować oraz co zrobic by taki plik WIM stworzyć).
Będę pracował na wersji XP Corporate, która ma trochę więcej katalogów prócz samego I386 (K386 itp.) i które pewnie coś znaczą w budowaniu całego obrazu WIM, więc jeśli możesz poradzić mi co z nimi zrobić to będę wdzięczny.
Pracuję na pendrivie SanDisk-a 16GB, więc miejsca trochę będzie. :)

Pozdrawiam serdecznie.

#4 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 31 10 2009 - 21:03

Plik wim budujemy z systemu który przeszedł pierwszą fazę instalacji więc co było wcześniej na płycie nie ma znaczenia ale tak gwoli ścisłości wersja ta (corp) od wersji OEM różni się tylko kilkoma plikami (oembios, DPCDLL.dll, pidgen.dll, wpis w pliku SETUPP.ini) i to tyle, układ katalogów jest taki sam.
Tak swoją drogą z użyciem katalogu OEM w mojej paczce da się zrobić w locie konwersję CORP<>RETAIL<>OEM<>SLP we wszystkie strony (ale to już dla kombinatorów :) ).
Pierwszą faze instalacji najlepiej sobie zrobić na jakiejś partycji wirtualnej (najprościej w win 7 który takie partycje obsługuje natywnie).
Wydajemy komendę:
winnt32.exe /makelocalsource /noreboot /syspart:litera /tempdrive:litera
gdzie "litera" to oczywiście litera twojej partycji wirtualnej
Jeżeli instalator stworzy pliki winnt.sif, migrate.inf, BOOTSECT.DAT to należy je usunąć.
winnt.sif można zasadniczo zostawić ale ja budując odpowiednią sekcję menu.hta założyłem, że wim tego pliku nie zawiera.
W momencie kiedy ta faza się zakończy wystarczy zawartość takiej partycji spakować do pliku wim za pomocą imagex lub dism (dla imagex istnieje fajna nakładka graficzna gimagex).
I to tyle, teraz wystarczy zbudować plik konfiguracyjny pamiętając o podaniu prawidłowego numeru indeksu naszego systemu w pliku wim (mój domyślny wim zawiera np. 4 systemy).
Troszkę komplikacji sprawia instalator win 2000 który nie chce wystartować z systemu nowszego niż win 2000 właśnie, na dodatek po całej fazie trzeba jeszcze podmienić ntldr (wystarczy go zastąpić plikiem loadera z dolarami - którego nazwy teraz nie pamiętam).

ps
WAIK 3.0 posiada trochę inną składnię niż opisana w moim cyklu (dla wersji 2.1) i należy się posiłkować innymi tekstami z dołączoną do pakietu dość szczegółową dokumentacją.
Oczywiście sam opis pojawi się również w moim podpiętym temacie ale muszę znaleźć więcej czasu i weny twórczej :). Co do tego ostatniego to czekają jeszcze zmiany w samym menu które przyszły mi w międzyczasie do głowy plus obiecany @waku69 skrypt hta dla diskparta który wisi już dość długo.
Niestety (a może stety) mimo tzw kryzysu znów zakończyłem miesiąc z wypracowanymi grubo ponad 200 roboczogodzinami :).

pzdr

pzdr

#5 Andrzejos

Andrzejos

First Rank

• Na emeryturze
  • 29 postów

Napisano 31 10 2009 - 23:30

OK.
To od początku,dla tych którzy nie wiedzą co i jak (instrukcja z pliku WAIK 2.1) uzupełnienie tego co napisał

maggreg
Sam jeszcze wszystkiego za bardzo nie wiem ale trochę wszystko się powoli wyjaśnia.

KROK 1
Przechwytywanie obrazu.
Inaczej----> Tworzenie pliku WIM z obrazów/plików/płyt CD,DVD różnych systemów windows.
Do wszystkich tych zabiegów potrzeba mieć zainstalowany WAIK 2.1 lub 3.0.

Wszystkie komendy uruchamiać z linii poleceń pakietu WAIK--->Menu START-->Wszystkie Programy-->Microsoft Windows AIK-->Wiersz polecenia narzędzia środowiska preinstalacyjnego systemu Windows

Aplikacja ImageX jest narzędziem wiersza polecenia umożliwiającym tworzenie plików obrazu systemu Windows (wim) dla

celów wdrożeń w środowisku produkcyjnym lub firmowym. Używając polecenia imagex /capture, można przechwycić

obraz woluminu lub partycji do pliku wim. Przechwycony obraz można modyfikować i stosować w sieci lub do

pojedynczych komputerów.

Plik obrazu można skompresować i przechwycić ze środowiska Windows PE, systemu Windows Vista, systemu Windows XP z

dodatkiem Service Pack 2 (SP2), systemu Windows Server 2003 z dodatkiem Service Pack 1 (SP1) lub z dostosowanego

środowiska Windows PE udostępnianego przez pakiet funkcji wdrażania systemu operacyjnego serwera zarządzania

systemami firmy Microsoft (Microsoft Systems Management Server (SMS) Operating System Deployment Feature Pack) lub

Usług wdrażania systemu Windows (Windows DS, Windows Deployment Services).

Ważne:
Do sterowania stopniem kompresji zastosowanym w obrazie służy opcja /compress.

W przypadku przechwytywania i kompresowania całej instalacji najlepszą metodą jest rozruch ze środowiska Windows PE.

Ponieważ środowisko Windows PE jest uruchamiane w pamięci lub z dysku CD/DVD, do obrazu instalacyjnego nie zostaną

dołączone żadne zablokowane pliki ani foldery. Zablokowane pliki i foldery będą powodować niepowodzenia kompresji i

przechwytywania.

Kompresowanie obrazuPodczas kompresji można wybrać jeden z poniższych typów kompresji dla obrazu:

maximum

Ten typ zapewnia najlepszą kompresję. Powoduje jednak, że operacja przechwytywania trwa najdłużej.

fast

Ten typ zapewnia najszybsze przechwytywanie obrazów. Jednak stopień kompresji jest niższy niż dla opcji maximum.

Jest to domyślny typ kompresji używany w przypadku pozostawienia tej opcji pustej lub użycia opcji /capture bez

opcji /compress.

none

Ten typ powoduje przechwytywanie obrazu bez kompresji.

Ponieważ opcja /compress określa typ kompresji dla całego pliku wim, jest ona poprawna tylko dla początkowego

przechwytywania i nie można jej zmienić. Jeśli dodatkowo zostanie użyta opcja /export, źródłowy i docelowy

plik wim muszą mieć ten sam typ kompresji.

Ważne:
Jeśli nie zostanie podana lokalizacja nowego pliku wim, plik ten zostanie utworzony w katalogu narzędzia ImageX. Na

przykład określenie samej nazwy Data.wim zamiast d:\imaging\data.wim spowoduje, że nowy plik wim zostanie zapisany w

katalogu narzędzia ImageX.

Aby przechwycić obraz:
W wierszu polecenia otwórz katalog narzędzia ImageX.

Na przykład:

c:\Program Files\<version>\Tools\<arch>

gdzie ciąg <version> oznacza Windows OPK lub Windows AIK, a <arch> to x86, amd64 lub ia64.

Przechwyć i skompresuj obraz.

Na przykład:

imagex /compress <type> /capture c:\katalog_obrazu d:\imaging\data.wim "nowy_plik_obrazu"

gdzie parametr <type> może mieć wartość maximum, fast lub none; c:\katalog_obrazu to lokalizacja plików do

przechwycenia (pliki na dysku,obraz iso w napedzie wirtualnym,płyta instalacyjna w napędzie cd-rom;

d:\imaging\data.wim to nazwa i lokalizacja nowego pliku obrazu, a "nowy_plik_obrazu" (z cudzysłowami prostymi) to

opis pliku obrazu.

Opcjonalnie można ustawić następujące flagi dodatkowe: /boot, /check, /config, /scroll oraz /verify. Aby uzyskać

więcej informacji na temat tych flag, zobacz temat Opcje wiersza polecenia narzędzia ImageX.

Uwaga:
Jeśli nie zostanie podana lokalizacja nowego pliku wim, wówczas proces przechwytywania automatycznie utworzy go w

katalogu narzędzia ImageX. Jeśli na przykład zamiast ścieżki D:\Imaging\Data.wim zostanie wprowadzona nazwa pliku

Data.wim, w katalogu narzędzia ImageX pojawi się nowy plik wim. Nie można przechwycić pustego katalogu. Katalog musi

zawierać co najmniej jeden plik. Narzędzie ImageX nie obsługuje atrybutów rozszerzonych. Podczas operacji

przechwytywania zignoruje ono atrybuty rozszerzone.

Następne kroki Po przechwyceniu i skompresowaniu obrazu można użyć opcji /mount lub /mountrw do zainstalowania

obrazu na komputerze wzorcowym (własnym komputerze) w celu modyfikacji, w tym dodawania, usuwania i edytowania

plików. Jeśli modyfikacje nie są wymagane, można także użyć opcji /apply w celu zastosowania obrazu do lokalizacji

sieciowej lub bezpośrednio do komputerów docelowych.

Uwaga:
Nie można modyfikować podzielonego pliku wim; można go tylko zastosować do komputerów docelowych przy użyciu opcji

/apply.

Instruktaż: Tworzenie niestandardowego obrazu środowiska preinstalacyjnego systemu WindowsW tym instruktażu

opisano sposób tworzenia dostosowanego obrazu środowiska Windows PE. Podstawowym narzędziem służącym do

dostosowywania środowiska preinstalacyjnego systemu Windows w wersji 2.0 jest program PEImg - narzędzie wiersza

polecenia tego środowiska. Po utworzeniu dostosowanego obrazu można wdrożyć go na dysku twardym bądź utworzyć

rozruchowy dysk RAM środowiska Windows PE na dysku CD, dysku flash USB (UFD) lub dysku twardym.

Uwaga:
Dysk RAM środowiska Windows PE przeprowadza rozruch bezpośrednio do pamięci i otrzymuje literę dysku X, inną niż

litera nośnika (na przykład uniwersalnego urządzenia flash lub dysku CD), z którego nastąpił rozruch. Należy się

upewnić, że ilość pamięci jest wystarczająca, aby obsłużyć rozmiar obrazu środowiska Windows PE oraz wszelkie

dodatkowe wymagania pamięci, na przykład gdy zaplanowano uruchomienie jakichkolwiek dostosowanych aplikacji

potrzebujących dodatkowej pamięci roboczej.

Wymagania wstępneDo wykonania czynności opisanych w tym instruktażu są potrzebne:

Komputer technika udostępniający wszystkie narzędzia i pliki źródłowe. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz temat

Budowanie komputera wzorcowego.

Krok 2:

Konfigurowanie środowiska budowania środowiska preinstalacyjnego systemu WindowsW tym kroku zostanie utworzona

wymagana struktura katalogów umożliwiająca zbudowanie obrazu środowiska Windows PE.

Kliknij przycisk Start, wskaż polecenie Wszystkie programy, wskaż polecenie Windows OPK lub Windows

AIK
, a następnie kliknij polecenie Windows PE Tools Command Prompt.

Ten skrót spowoduje otwarcie okna wiersza polecenia i automatyczne ustawienie zmiennych środowiskowych, aby

wskazywały wszystkie niezbędne narzędzia. Domyślnie wszystkie narzędzia są instalowane w katalogu C:\Program

Files\wersja\Tools
, gdzie wersja może oznaczać zestaw Windows OPK lub Windows AIK.

W wierszu polecenia uruchom skrypt Copype.cmd. Skrypt wymaga dwóch argumentów: architektury sprzętowej i

lokalizacji docelowej.

Na przykład:

copype.cmd <architecture> <destination>

gdzie <architecture> może oznaczać x86, amd64 lub ia64, a <destination> jest ścieżką do katalogu lokalnego. Na

przykład:

copype.cmd x86 c:\winpe_x86

Skrypt tworzy następującą strukturę katalogów i kopiuje wszystkie pliki niezbędne dla danej architektury. Na

przykład:

\winpe_x86
\winpe_x86\ISO
\winpe_x86\mount

Krok 3:

Instalowanie obrazu podstawowego środowiska preinstalacyjnego systemu WindowsW tym kroku obraz podstawowy zostanie

zainstalowany w katalogu lokalnym, co umożliwi dodawanie lub usuwanie pakietów.

W wierszu polecenia zainstaluj obraz podstawowy środowiska Windows PE (Winpe.wim) w katalogu \Mount

przy użyciu narzędzia ImageX. Na przykład:

imagex /mountrw c:\winpe_x86\winpe.wim 1 c:\winpe_x86\mount

Krok 4:

Dodawanie dodatkowych pakietów Przy użyciu narzędzia Peimg z opcją /install zostaną zainstalowane

funkcje systemu Windows. Funkcje systemu Windows są dołączone do obrazu podstawowego (Winpe.wim), ale nie są

zainstalowane. Można też importować pakiety i dodawać sterowniki oraz pakiety językowe. Aby uzyskać więcej

informacji, zobacz temat Dostosowywanie środowiska preinstalacyjnego systemu Windows - tematy dotyczące wykonywania

określonych zadań.

Dodaj funkcje systemu Windows do obrazu podstawowego przy użyciu polecenia peimg /install.
Na przykład:

peimg /install=<pkg> c:\winpe_x86\mount\Windows

gdzie <pkg> oznacza nazwę pakietu. Listę dostępnych pakietów oraz ich nazwy można uzyskać przy użyciu polecenia

/list. Określając nazwę pakietu, można używać symboli wieloznacznych. Zostaną zainstalowane wszystkie pakiety o

pasujących nazwach.
Na przykład:

peimg /install=WinPE-HTA-Package c:\winpe_x86\mount\Windows

- lub -

peimg /install=*HTA* c:\winpe_x86\mount\Windows

gdzie symbole wieloznaczne wskazują dowolny pakiet, w którego nazwie znajduje się ciąg HTA.

Środowisko Windows PE 2.0 udostępnia poniższe funkcje systemu Windows nazywane pakietami.

Nazwa pakietu Opis

WinPE-FONTSupport-<region>-Packages
Obsługa dodatkowych czcionek dla kultur ja-jp, ko-kr, zh-cn, zh-hk i zh-tw.

WinPE-HTA-Package
Obsługa aplikacji HTML

WinPE-MDAC-Package
Obsługa składników Microsoft Data Access Components (MDAC)

WinPE-Scripting-Package
Obsługa hosta skryptów systemu Windows

WinPE-SRT-Package
Składnik środowiska odzyskiwania systemu Windows (Windows Recovery Environment) dostępny tylko w zestawie Windows

OPK

WinPE-WMI-Packages
Obsługa instrumentacja zarządzania Windows (WMI, Windows Management Instrumentation)

WinPE-XML-Package
Obsługa programu Microsoft XML (MSXML) Parser

Powtórz krok 1 dla każdego pakietu.

Za pomocą polecenia peimg /list, umożliwiającego wyświetlenie wszystkich pakietów bieżącego obrazu, sprawdź, czy

zostały zainstalowane wszystkie pakiety.
Na przykład:

peimg /list c:\winpe_x86\mount\Windows

Znak (+) w kolumnie INS oznacza pakiety zainstalowane, a znak (-) - niezainstalowane.

Krok 5:
(opcjonalnie) dodawanie dodatkowych dostosowańTen krok jest opcjonalny, ale zalecany. Do obrazu środowiska

preinstalacyjnego systemu Windows można dodać aplikacje i skrypty, które mogą być potrzebne podczas pracy w tym

środowisku. Poniżej przedstawiono listę typowych narzędzi, które można dołączyć do obrazu środowiska Windows PE.

ImageX

Narzędzie wiersza polecenia, służące do przechwytywania i stosowania obrazów podczas wdrażania.
Na przykład w wierszu polecenia wpisz:

copy “c:\program files\<version>\Tools\x86\imagex.exe” c:\winpe_x86\iso\

Menedżer pakietów (Pkgmgr.exe)

Narzędzie do obsługi obrazów systemu Windows (plików wim) w trybie offline. Należy skopiować cały folder

\Servicing i pliki binarne MSXML6. Obsługa w trybie offline wymaga narzędzia ImageX.
Na przykład:

xcopy “c:\program files\<version>\Tools\<architecture>\Servicing” c:\winpe_x86\iso\Servicing /s

copy %windir%\system32\msxml6*.dll c:\winpe_x86\iso\Servicing

gdzie <version> może oznaczać zestaw Windows OPK lub Windows AIK, a <architecture> może oznaczać architekturę x86,

amd64 lub ia64. W obydwu poprzednich przykładach narzędzia nie są ładowane do pamięci podczas rozruchu środowiska

preinstalacyjnego systemu Windows z dysku RAM. Aby uzyskać do nich dostęp, nośnik musi być obecny.

Aby załadować narzędzia do pamięci wraz ze środowiskiem preinstalacyjnym systemu Windows, należy skopiować pliki

źródłowe do zainstalowanego katalogu \Windows.
Na przykład:

c:\winpe_x86\mount\Windows

Ważne:
Dodanie plików do katalogu \Windows spowoduje zwiększenie rozmiaru obrazu dysku RAM środowiska preinstalacyjnego

systemu Windows. Należy się upewnić, że komputer ma wystarczająco dużo pamięci, aby przeprowadzić rozruch środowiska

Windows PE i uruchomić różne aplikacje.

Krok 6:
przygotowanie obrazuW tym kroku zostanie przygotowany obraz przy użyciu polecenia peimg /prep. Ta operacja powoduje

usunięcie niezainstalowanych pakietów z obrazu końcowego. Zmniejsza też całkowity rozmiar obrazu. Na przykład:

peimg /prep c:\winpe_x86\mount\Windows

Nie można cofnąć działania opcji /prep. Kiedy opcja /prep jest uruchomiona, nie działają opcje /install, /uninstall,

/import i /list, ale opcje /lang i /inf mogą kontynuować swoje działanie. Przed wykonaniem polecenia zostanie

wyświetlony monit narzędzia PEImg. Aby pominąć monit przy wykonywaniu skryptu, należy dodać opcję /f.

Krok 7:
zatwierdzenie zmian w obrazieW tym kroku zostaną wprowadzone zmiany w oryginalnym pliku obrazu (Winpe.wim) przy

użyciu opcji ImageX /unmount z opcją /commit.
Na przykład:

imagex /unmount c:\winpe_x86\mount /commit

Krok 8:
zamiana domyślnego pliku Boot.wimW tym kroku domyślny plik Boot.wim w katalogu \ISO zostanie zamieniony na nowy

dostosowany obraz. Obraz musi mieć nazwę Boot.wim.

Na przykład

copy c:\winpe_x86\winpe.wim c:\winpe_x86\ISO\sources\boot.wim

Następny krok. Istnieje już dostosowany obraz dysku RAM środowiska Windows PE, który można umieścić na nośniku

rozruchowym, na przykład na dysku CD lub w uniwersalnym urządzeniu flash (UFD).

Aby utworzyć rozruchowy dysk CD-ROM:
Na komputerze wzorcowym, w wierszu polecenia, za pomocą narzędzia Oscdimg utwórz plik iso.

Na przykład:

oscdimg -n -bc:\winpe_x86\etfsboot.com c:\winpe_x86\ISO c:\winpe_x86\winpe_x86.iso

W przypadku architektury IA-64 plik Etfsboot.com należy zamienić na plik Efisys.bin.

Nagraj obraz (plik Winpe_x86.iso) na dysku CD-ROM.

Aby utworzyć rozruchowe uniwersalne urządzenie typu flash:
Podczas uruchamiania systemu operacyjnego Windows Vista lub sesji środowiska Windows PE włóż uniwersalne urządzenie

flash (UFD).

W oknie wiersza polecenia za pomocą programu DiskPart sformatuj urządzenie przy użyciu systemu plików FAT32, łącząc

całe urządzenie i ustaw partycję jako aktywną.

Na przykład:

diskpart
select disk 1
clean
create partition primary size=<rozmiar urządzenia>
select partition 1
active
format fs=fat32
assign
exit

gdzie wartość disk 1 jest równa UFD.

Na komputerze wzorcowym skopiuj całą zawartość katalogu \ISO na uniwersalne urządzenie typu flash. Można ręcznie

utworzyć strukturę katalogów lub użyć polecenia xcopy, aby automatycznie zbudować i skopiować odpowiednie pliki z

komputera wzorcowego na uniwersalne urządzenie typu flash.

Na przykład:

xcopy c:\winpe_x86\iso\*.* /s /e /f f:\

gdzie c jest literą dysku twardego komputera technika, a f jest literą uniwersalnego urządzenia flash (UFD).

Obraz środowiska Windows PE można dodatkowo dostosować, dodając pakiety językowe, dostosowane skrypty i sterowniki.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz temat Dostosowywanie środowiska preinstalacyjnego systemu Windows - tematy

dotyczące wykonywania określonych zadań.

To tyle z poradnika

Pytnia będą się rodziły w trakcie testów i uruchamiania.

Pozdrawiam.

#6 Andrzejos

Andrzejos

First Rank

• Na emeryturze
  • 29 postów

Napisano 03 11 2009 - 15:25

Pytanie 1

Dlaczego trzeba tworzyć plik wim puszczając wstępną instalację

maggreg Napisano 31/10/2009, 21:03
Plik wim budujemy z systemu który przeszedł pierwszą fazę instalacji
Pierwszą faze instalacji najlepiej sobie zrobić na jakiejś partycji wirtualnej (najprościej w win 7 który takie partycje obsługuje natywnie).

a nie po prostu używając komendy np.

imagex /capture c:\katalog_obrazu d:\imaging\data.wim

Gdzie "źródłem" pliku .wim może być obraz .iso w wirtualnym lub fizycznym napędzie cd-rom lub folder I386 na dysku twardym.

Pytanie 2

Po co jest cała ta zabawa w budowanie pliku .wim skoro wystarczy pobrać gotowy szablon -->"paczka dla leniuszków" i zastosować

maggreg napisał:
...do katalogu WinXP trafia zawartość płyty instalacyjnej windowsa xp a zasadniczo katalog i386 i sam ten katalog wystarczy reszta jest opcjonalna, jednak sam katalog musi być w takiej właśnie postaci i386 nie można przekopiować z niego samych plików gdyż winnt32.exe właśnie i386 przyjmuje jako domyśnel repozytorium z plikami instalacyjnymi.

Opis tworzenia pliku .wim powstał w oparciu o plik znajdujący sie w pakiecie WAIK i waży ok 180 MB a co dalej z wim np. windowsa xp ? który waży np. 650 MB ?
Jak ma się to do całej struktury instalacyjnej ?

Pozdrawiam

#7 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 03 11 2009 - 18:50

Po pierwsze wyjaśnijmy sobie pewną kwestię.
Pliki wim o których tutaj piszemy zawierają spakowaną wersję obrazu partycji z której da się uruchomić instalację systemu i to jest jedyne ograniczenie. Logicznym jest, że z partycji instalacja idzie (w przypadku win 2000 > 2003) po pierwszym resecie pod warunkiem, że zawiera wszystkie pliki niezbędne do tego procesu a to gwarantują przełączniki:
/makelocalsource i /tempdrive
Oprócz tego w pliku wim znajduje się również WinPE potrzebny do uruchomienia całego procesu i są to całkiem niezależne pliki choć zasadniczo nie istnieją przeszkody techniczne aby obrazy instalacyjne dokleić do wim-a zawierającego własnie WinPE. Paczka dla leniuszków nie zawiera pliku wim z obrazami instalacyjnymi bo primo jest to zestaw dość duży (mój plik ma ok 1GB), secundo pewnie w ten sposób naruszyłbym niejeden zapis licencyjny MS.
Folder dystrybucyjny to zupełnie inna para kaloszy niezależna zupełnie od systemu opartego o wim, oferuje ona mniej możliwości dostosowania do własnych potrzeb za to jest o wiele prostsza do zastosowania dla "laików" bo zasadniczo paczka dla leniuszków plus zawartość katalogu i386 powinna wystarczyć do uruchomienia tego trybu.
Oba tryby bez problemu ze sobą koegzystują bez kolizji, więcej - system oparty o wim może (i domyślnie to robi) korzystać z katalogów folderu dystrybucyjnego, ponadto bazę do utworzenia pliku wim możemy stworzyć na bazie instalatora z FD.
Oczywiście na penie mogą się znaleźć jeszcze inne pliki wim jak choćby domyślny dla visty(siódemki itp) plik install.wim i znów nie ma problemu żeby swoje własne instalki dokleić do niego właśnie.
I jeszcze taka uwaga, że z FD nie zainstalujemy win 2000 ponieważ setup nie wystartuje więc wim jest tutaj fajną alternatywą (choć oczywiście utworzenie samego zestawu instalacyjnego może sprawić pewne problemy o których już pisałem).

ps
do utworzenia zestwu instalacyjnego wim nie trzeba instalować całego zestawu WAIK, wystarczy imagex wraz z bibliotekami i o ile mnie pamięć nie myli to taki zestaw był wrzucony do paczki dla leniuszków w katalogu skrypty (a może mnie myli? )

ps2
W poprzednim poście pisałem, że do konwersji RETAIL<>OEM<>VLK potrzebne są pliki:
oembios, DPCDLL.dll, pidgen.dll, wpis w pliku SETUPP.ini
pisałem to na podstawie dostępnych publicznie informacji ale sam tak naprawdę skłaniam się ku tezie, że wystarczą tylko 4 pliki oembios (dat,bin,sig,cat) i edycja SETUPP.ini.
Twierdzę tak dlatego, że service pack dla win XP (dla 2003 też) zawiera jeden zestaw plików DPCDLL.dll i pidgen.dll niezależnie na której z powyższych odmian jest instalowany, natomiast pliki te są rózne dla wersji PRO i HOME (ENERPRISE, STANDARD, SMALL BUSINESS dla 2003).
Niektóre poradniki podają jeszcze winlogon.exe jako plik potrzebny do konwersji ale akurat ten plik jest (wg service packa) wspólny dla wszystkich wersji i odmian danego systemu.

Jeszcze mała dygresja > nazwy "katalog dystrybucyjny", "instalacja z plików wim" są pewnymi moimi pomysłami które wcale nie muszą być tymi najlepszymi i jak widać nie są do końca zrozumiałe, jeśli ktoś ma lepszy pomysł jak zwykle jestem otwarty na wszelkie sugestie.

pzdr

#8 Andrzejos

Andrzejos

First Rank

• Na emeryturze
  • 29 postów

Napisano 04 11 2009 - 15:33

Witam.

Umieściłem "paczkę dla leniuszków" na pendrive i syslinuxem zrobiłem go bootowalnym.
W folderze \instalki utworzyłem folder WinXP_Pro_SP3_Corporate a w nim umieściłem cały folder i386 (z pełną zawartością).
W menu.hta w \skrypty wyedytowałem sobie to co mnie interesowało:

<script Language=VBScript>
Option Explicit
Dim objShell
Set objShell = CreateObject("WScript.Shell")

Sub winxp
menu.style.visibility="hidden"
DataArea.InnerHTML = "Proszę czekać, trwa Instalacja !!!"
objShell.run ("diskpart /s c:\skrypty\dsk.txt"),0,true
objShell.run ("c:\skrypty\bootsect.exe /nt52 h: /force /mbr"),0,true
objShell.run ("c:\Instalki\WinXP_Pro_SP3_Corporate\i386\winnt32.exe /makelocalsource /syspart:h /tempdrive:h"),0,true
objShell.run ("wpeutil.exe reboot"),0,false
End Sub

Sub winxpun
menu.style.visibility="hidden"
DataArea.InnerHTML = "Proszę czekać, trwa Instalacja !!!"
objShell.run ("diskpart /s c:\skrypty\dsk.txt"),0,true
objShell.run ("c:\skrypty\bootsect.exe /nt52 h: /force /mbr"),0,true
objShell.run ("c:\Instalki\WinXP_Pro_SP3_Corporate\i386\winnt32.exe /makelocalsource /syspart:h /tempdrive:h /unattend:c:\skrypty\unattendxp.txt"),0,true
objShell.run ("wpeutil.exe reboot"),0,false
End Sub

i zabootowałem komputer z pena.

Uruchomiło się poprawnie menu syslinuxa i po wybraniu BCD uruchomiłem Instalację systemu XP (normalną).
Po uruchomieniu środowiska PE(szare tło bez żadnych wygenerowanych belek z polem wyboru i odpowiednią treścią) pokazało się puste okno notatnika c:\skrypty\menu.hta i na tym wszystko się zakończyło.

Jakieś błędy ? Zła modyfikacja menu.hta ?

Pozdrawiam\

P.S.
W szablonie nie ma diskparta i nie ma czegoś co nazywa się partitioner. Nie działa serwer odsiebie więc nie wiem czy mam aktualną wersję szablonu .

Pzdr.

#9 Old_Bonifacy

Old_Bonifacy

Second Rank

• Na emeryturze
  • 123 postów

Napisano 04 11 2009 - 19:00

Nie działa serwer odsiebie więc nie wiem czy mam aktualną wersję szablonu .

Nie wiem czy kiedykolwiek będziesz miał możliwość sprawdzenia wersji szablonu bo:
"Serwis OdSiebie.com, który umożliwiał użytkownikom wymianę plików, został zamknięty. Część ze zgromadzonych materiałów mogła naruszać majątkowe prawa autorskie różnych podmiotów, więc twórcę serwisu, Łukasza Ć. prawdopodobnie zatrzymała policja"
http://www.efakt.pl/...ly,56379,1.html
żeby być sobą trzeba być kimś - S.J Lec

#10 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 04 11 2009 - 19:22

@Andrzejos nie bardzo wiem co zrobiłeś z menu.hta
ten listing który tu podałeś to całe menu, dopisana cześć, zmieniona któraś z sekcji?
Co chciałeś osiągnąć?
Czy oryginalne menu.hta nie zadziałało?

Jeżeli interesuje cię jakaś opcja opisz to a ja ją zaimplementuje (spróbuję zaimplementować), samodzielne ingerowanie w menu wymaga dobrego zrozumienie jego struktury i sposobu działania.

Diskpartitioner można sobie ściągnąć, jest dostępny publicznie.
Oto link do forum mu poświęconego:
http://www.911cd.net...o...21152&st=20

Trochę szkoda OdSiebie, niestety na przygotowanie nowej paczki nie bardzo mam teraz czas.

pzdr

#11 Andrzejos

Andrzejos

First Rank

• Na emeryturze
  • 29 postów

Napisano 05 11 2009 - 00:21

Hm...chciałem osiągnąć prawidłowy proces instalacji windowsa xp.
To będzie trochę zabawy.
Na początek układ na pendrive:

--boot

---fonts
---bcd utworzony skryptem bcdedit.cmd z folderu \skrypty\
---boot.sdi
---memtest.exe
---BootSect.exe
---pestart.cmd
o zawartości:

cd boot
bootsect.exe /nt52 h: /force /mbr
cd c:\winxp\i386
winnt32.exe /makelocalsource /syspart:h /tempdrive:h c:\winxp\unattend.txt
exit

na razie bez diskpart-a (nie chcę go używać)

---etfsboot.com

--cmdcons
--grub4dos
--Instalki
--skrypty
---bcdedit.cmd
---bcdedit.exe
---BootSect.exe
---dsk.txt
---menu.hta
---pestart.cmd
---startnet.hta
---syslinux.exe
---tło.jpg
---unattendxp.txt
---Winpeshl.ini

--sources
---winpe32.wim (skopiowany z WAIKA z \Windows AIK\Tools\PETools\x86\winpe.wim, i ze zmienioną nazwą na winpe32.wim)
--Syslinux

---back.jpg
---chain.c32
---cmd.c32
---hdt.c32
---ldlinux.bin
---memdisk
---memtest86
---memtest86+
---menu.c32
---reboot.c32
---rosh.c32
---sdi.c32
---splash.png
---syslinux.cfg
---vesamenu.c32

--Tools
--WinXP
---I386
--bootmgr

a tutaj bardziej precyzyjniej:

menu.hta

<HEAD>
<TITLE>Instalatory</TITLE>

<HTA:APPLICATION
APPLICATIONNAME="Instalatory"
ID="Instalatory"
BORDER="none"
INNERBORDER="no"
CAPTION="no"
SYSMENU="no"
SCROLL="auto"
SINGLEINSTANCE="yes"
WINDOWSTATE="maximize"
SHOWINTASKBAR="no"
CONTEXTMENU="no"
NAVIGABLE="yes"
SELECTION="no"/>

<script language="vbscript" type="text/vbscript">
window.resizeTo 1024,768
window.focus
</script>

<style type="text/css">

body {background-image:url('tło.jpg'); background-repeat:no-repeat; background-attachment:fixed; background-position:center; margin:0px;
width:0%; height:100%; left:0%; top:0%; padding:0px; overflow:hidden; z-index:0; font-family:Arial; font-size:20px; font-weight:bold;}

#TextArea {font-family:Albertus Medium; font-size:20pt; font-weight:bold; text-align:center; position:absolute; overflow:hidden;
width:100%; height:100%; Left:0%; vertical-align:middle; Top:25%;}

#menu {border-style:none; position:absolute; overflow:auto; top:5%; height:90%; width:90%; left:5%; right:5%;}

p {position:relative; text-align:center;}

.button {position:relative; text-align:center; width:325px; color:#000000; font-family:Arial; font-size:12px; font-weight:bold;
text-decoration:none; display:inline; margin:1px; padding:0 0 0 6px; border-style:ridge;}

.button2 {position:relative; text-align:center; width:200px; color:#000000; font-family:Arial; font-size:12px; font-weight:bold;
text-decoration:none; display:inline; margin:1px; padding:0 0 0 6px; border-style:ridge;}

h2 {position:relative; text-align:center;}
</style>

</HEAD>

<script language="vbscript" type="text/vbscript">
dim system_install, objShell, objWMIService, strDrive, strSystem, objFso, strName
dim wim_oembios, wim_massstorage, Wim_name, Wim_index, pliki_oem, plik_unattended

Set objWMIService = GetObject("winmgmts:" & "{impersonationLevel=impersonate}!\\.\root\cimv2")
Set objShell = CreateObject("WScript.Shell")
Set objFso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")

dim arrCommands
arrCommands = Split(Instalatory.commandLine, "$")

Sub Window_onLoad
DataArea.InnerHTML = ""
TextArea.InnerHTML = ""
MENU.InnerHTML = ""
MenuSystem
End Sub

Sub MenuSystem
Set colSubfolders = objWMIService.ExecQuery("Associators of {Win32_Directory.Name='"&arrCommands(1)&"\instalki'} Where AssocClass = Win32_Subdirectory ResultRole = PartComponent")
For Each objFolder in colSubfolders
strinstalki_FD = strinstalki_FD & "<input class='button' type='button' value='Zainstaluj "&objFolder.fileName&"' onClick='Install_FD &quot;"&objFolder.fileName&"&quot;'>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;"
Next

Set folder = objfso.GetFolder(arrCommands(1)&"\wim\systemy")
Set files = folder.Files

For each folderIdx In files
Set objFile = objFSO.OpenTextFile(arrCommands(1)&"\wim\systemy\"& folderIdx.Name,1)
strName = split(objFile.ReadAll,vbcrlf)
strinstalki_WIM = strinstalki_WIM & "<input class='button' type='button' value='Zainstaluj "&strName(1)&"' onClick='Install_WIM &quot;"&strName(1)&"&quot;,&quot;"&strName(3)&"&quot;,&quot;"&strName(5)&"&quot;,&quot;"&strName(7)&"&quot;,&quot;"&strName(9)&"&quot;,&quot;"&strName(11)&"&quot;,&quot;"&strName(13)&"&quot;'>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;"
objFile.Close
Next

strmenu1 = "<p><input class='button2' type='button' value='Przygotowanie Dysku' onClick='diskpart'> &nbsp;&nbsp; <input class='button2' type='button' value='Total Commander' onClick='tcmd' > &nbsp;&nbsp; <input class='button2' type='button' value='Partitioner' onClick='partitioner' ></p>"
strmenu2 = "<p><input class='button2' type='button' value='Ghost 32' onClick='ghost' > &nbsp;&nbsp; <input class='button2' type='button' value='Opera Portable' onClick='opera' > &nbsp;&nbsp; <input class='button2' type='button' value='Cmd' onClick='cmd' ></p>"
strmenu3 = "<p><input class='button2' type='button' value='Notatnik' onClick='ntp' > &nbsp;&nbsp; <input class='button2' type='button' value='Taskmgr' onClick='tskmgr'> &nbsp;&nbsp; <input class='button2' type='button' value='GImageX' onClick='gimagex' ></p>"
strmenu4 = "<p><input class='button' type='button' value='Instalacja systemów z linii Vista' onClick='Vista_Inst'></p>"
strmenu5 = "<p><input class='button2' type='button' value='Quit' onClick='self.close()'></p>"

MENU.InnerHTML = "<h2>Instalki oparte na folderze dystrybucyjnym</h2>" & "<p>" & strinstalki_FD & "</p>" & "<h2>Instalki oparte na pliku WIM</h2>" & "<p>" & strinstalki_WIM & "</p>" & "<h2>Instalki systemów z linii Vista (Win 7, Server2k8)</h2>" & strmenu4 & "<h2>Narzędzia</h2>" & strmenu1 & strmenu2 & strmenu3 & strmenu5
End Sub

Sub Install_FD(System)
window.resizeTo 512,170
MENU.InnerHTML = ""
DataArea.InnerHTML = ""
TextArea.InnerHTML = ""

On Error Resume Next
Set colDisks = objWMIService.ExecQuery("Select * from Win32_LogicalDisk Where DriveType = 3 AND DeviceID <> '" & arrCommands(1) & "'")
For Each objDisk in colDisks
strBody1 = strBody1 & "<option value='"& objDisk.DeviceID &"'>"& objDisk.DeviceID &"</option>"
Next

Set colSubfolders = objWMIService.ExecQuery("Associators of {Win32_Directory.Name='"&arrCommands(1)&"\instalki\"&System&"\oem'} Where AssocClass = Win32_Subdirectory ResultRole = PartComponent")
strBody2 = strBody2 & "<option value='"&arrCommands(1)&"\instalki\"&System&"\oem\"&objFolder.fileName&"'>"& objFolder.fileName &"</option>"
Next

Set colSubfolders = objWMIService.ExecQuery("Associators of {Win32_Directory.Name='"&arrCommands(1)&"\instalki\"&System&"\MassStorage'} Where AssocClass = Win32_Subdirectory ResultRole = PartComponent")
strBody3 = strBody3 & "<option value='"&arrCommands(1)&"\instalki\"&System&"\MassStorage\"&objFolder.fileName&"'>"& objFolder.fileName &"</option>"
Next

str0 = "<option value='null'>null</option>"
str1 = "<span style='display:inline width:60px; position:absolute; top:10%; left:5%'><select size='1' name='AvailableDrives'>"
str2 = "<input class='button' type='button' value='Potwierdź wybór' onClick='sys_inst_Fd' style='left:15%; top:80%; width:125px;'>"
str3 = "<input class='button' type='button' value='Rezygnuję' onClick='Cancel' style='left:35%; top:80%; width:125px;'>"
str4 = "<span style='display:inline width:60px; position:absolute; top:30%; left:5%'><select size='1' name='AvailableOEMS'>"
str5 = "<span style='display:inline width:60px; position:absolute; top:65%; left:5%'><input type='checkbox' name='chkbox1' checked='True'> Nienadzorowana</span>"
str6 = "<span style='display:inline width:60px; position:absolute; top:50%; left:5%'><select size='1' name='AvailableMASS'>"

DataArea.InnerHTML = str1 & str0 & strBody1 & "</select>" & " Proszę wybrać partycę docelową</Span>" & str4 & str0 & strBody2 & "</select>" & " Proszę wybrać dostawcę OEM</Span>" & str6 & str0 & strBody3 & "</select>" & " Proszę wybrać Sterowniki MassStorage</Span>" & str5 & str2 & str3

strSystem = system
End Sub

Sub sys_inst_FD
If AvailableDrives.Value = "null" Then
Func_Back_FD
Exit Sub
End If
strMassStorage = AvailableMASS.Value
strDrive = AvailableDrives.Value
strOEM = AvailableOEMS.Value
if chkbox1.Checked then
struntd = " /unattend:" & arrCommands(1) & "\instalki\" & strsystem &"\unattend.txt"
end if
DataArea.InnerHTML = ""
TextArea.InnerHTML = ""
window.resizeTo 768,120
TextArea.InnerHTML = "Proszę czekać,<br>trwa Instalacja " & strSystem
objShell.run ("%comspec% /c echo y | format "&strDrive&" /q /fs:ntfs /v:&quot;&quot;"),0,true
objShell.run (arrCommands(1) & "\skrypty\bootsect.exe /nt52 " & strDrive & " /force /mbr"),0,true
objShell.run (arrCommands(1) & "\Instalki\"&strsystem&"\WinXP_Pro_SP3_Corporate\i386\winnt32.exe /makelocalsource /noreboot /syspart:" & strDrive & " /tempdrive:" & strDrive & struntd),0,true
' objShell.run ("wpeutil.exe reboot"),0,false
If strOEM <> "null" Then
objShell.Run ("%comspec% /c copy "&strOEM&"\* "&strDrive&"\$WIN_NT$.~LS\I386\ "&"/y"),0,True
End IF
If strMassStorage <> "null" Then
Set objFile = objFSO.OpenTextFile(strMassStorage&"\untd.txt",1,true)
strMass = objFile.ReadAll
objFile.close
Set objFile = objFSO.OpenTextFile(strDrive&"\$WIN_NT$.~BT\winnt.sif",1,true)
strUnAtt = objFile.ReadAll
objFile.Close
Set objFile = objFSO.CreateTextFile(strDrive&"\$WIN_NT$.~BT\winnt.sif",true)
objFile.Write strUnAtt & strMass
objFile.Close
objShell.Run ("%comspec% /c mkdir "&strDrive&"\$WIN_NT$.~LS\$OEM$\TEXTMODE"),0,True
objShell.Run ("%comspec% /c mkdir "&strDrive&"\$WIN_NT$.~BT\$OEM$"),0,True
objShell.Run ("%comspec% /c copy "&strMassStorage&"\txtsetup\* "&strDrive&"\$WIN_NT$.~LS\$OEM$\TEXTMODE\ "&"/y"),0,True
objShell.Run ("%comspec% /c copy "&strMassStorage&"\txtsetup\* "&strDrive&"\$WIN_NT$.~BT\$OEM$\ "&"/y"),0,True
End IF
window.resizeTo 1024,768
MenuSystem
DataArea.InnerHTML = ""
TextArea.InnerHTML = ""
End Sub

Sub Func_Back_FD
DataArea.InnerHTML = ""
TextArea.InnerHTML = ""
window.resizeTo 512,120
strbck1 = "<input class='button' type='button' value='Wróć' onClick='Install_fd &quot;"&strSystem&"&quot;' style='left:5%; top:65%; width:125px;'>"
strbck2 = "<input class='button' type='button' value='Diskpart' onClick='diskpart' style='left:10%; top:65%; width:125px;'>"
strbck3 = "<input class='button' type='button' value='Rezygnuję' onClick='Cancel' style='left:15%; top:65%; width:125px;'>"
TextArea.InnerHTML = "Nie wybrano partycji docelowej"
DataArea.InnerHTML = strbck1 & strbck2 & strbck3
End Sub

Sub Install_WIM(system,arg_1,arg_2,arg_3,arg_4,arg_5,arg_6)

Window.resizeTo 750,250
MENU.InnerHTML = ""
DataArea.InnerHTML = ""
TextArea.InnerHTML = ""

On Error Resume Next
Set colDisks = objWMIService.ExecQuery("Select * from Win32_LogicalDisk Where DriveType = 3 AND DeviceID <> '" & arrCommands(1) & "'")

For Each objDisk in colDisks
strBody4 = strBody4 & "<option value='"& objDisk.DeviceID &"'>"& objDisk.DeviceID &"</option>"
Next

set colSubfolders = objWMIService.ExecQuery("Associators of {Win32_Directory.Name='"&arrCommands(1)&"\"&arg_3&"'} Where AssocClass = Win32_Subdirectory ResultRole = PartComponent")
strBody5 = strBody5 & "<option value='"&arrCommands(1)&"\"&arg_3&"\"&objFolder.fileName&"'>"& objFolder.fileName &"</option>"
Next

Set colSubfolders = objWMIService.ExecQuery("Associators of {Win32_Directory.Name='"&arrCommands(1)&"\"&arg_4&"'} Where AssocClass = Win32_Subdirectory ResultRole = PartComponent")
strBody6 = strBody6 & "<option value='"&arrCommands(1)&"\"&arg_4&"\"&objFolder.fileName&"'>"& objFolder.fileName &"</option>"
Next

str0 = "<option value='null'>null</option>"
str1 = "<span style='display:inline width:60px; position:absolute; top:15%; left:5%'><select size='1' name='AvailableDrives'>"
str2 = "<input class='button' type='button' value='Potwierdź wybór' onClick='sys_inst_WIM' style='left:25%; top:65%; width:125px;'>"
str3 = "<input class='button' type='button' value='Rezygnuję' onClick='Cancel' style='left:35%; top:65%; width:125px;'>"
str4 = "<span style='display:inline width:60px; position:absolute; top:30%; left:5%'><select size='1' name='AvailableOEMS'>"
str5 = "<span style='display:inline width:60px; position:absolute; top:60%; left:5%'><input type='checkbox' name='chkbox1' checked='True'> Nienadzorowana</span>"
str6 = "<span style='display:inline width:60px; position:absolute; top:45%; left:5%'><select size='1' name='AvailableMASS'>"
str7 = "<span style='display:inline width:60px; position:absolute; top:70%; left:5%'><input type='checkbox' name='chkbox2'> Użyj katalogu $OEM&</span>"

DataArea.InnerHTML = "<h2>Instalacja WIM " & system & "</h2>" & str1 & str0 & strBody4 & "</select>" & " Proszę wybrać partycę docelową</Span>" & str4 & str0 & strBody5 & "</select>" & " Proszę wybrać dostawcę OEM</Span>" & str6 & str0 & strBody6 & "</select>" & " Proszę wybrać Sterowniki MassStorage</Span>" & str5 & str7 & str2 & str3

strSystem = system
Wim_name = arg_1
Wim_index = arg_2
wim_oembios = arg_3
wim_massstorage = arg_4
pliki_oem = arg_5
plik_unattended = arg_6
End Sub

Sub sys_inst_WIM
If AvailableDrives.Value = "null" Then
Func_Back_WIM
Exit Sub
End If
strMassStorage = AvailableMASS.Value
strDrive = AvailableDrives.Value
strOEM = AvailableOEMS.Value
if chkbox1.Checked then
chkbox1_WIM = "TAK"
end if
if chkbox2.Checked then
chkbox2_WIM = "TAK"
end if
DataArea.InnerHTML = ""
TextArea.InnerHTML = ""
window.resizeTo 768,120
TextArea.InnerHTML = "Proszę czekać,<br>trwa Instalacja " & strSystem
set colVolumes = objWMIService.ExecQuery("select * from Win32_Volume Where Name = '"&strDrive&"\\'")
For Each objVolume in colVolumes
objVolume.Format "NTFS",True,,"",False
Next
objShell.run (arrCommands(1) & "\skrypty\bootsect.exe /nt52 " & strDrive & " /force /mbr"),0,true
objShell.run (arrCommands(1) & "\skrypty\imagex.exe /apply "&arrCommands(1)&"\wim\"&Wim_name&" "&Wim_index&" "&strDrive),0,true
'objShell.run ("wpeutil.exe reboot"),0,false
if chkbox2_WIM = "TAK" then
objFso.CopyFolder arrCommands(1)&"\"&pliki_oem, strDrive&"\$WIN_NT$.~LS\$OEM$", True
end if
If strOEM <> "null" Then
objFSO.CopyFile strOEM&"\*", strDrive&"\$WIN_NT$.~LS\I386\", True
End IF
If strMassStorage <> "null" AND chkbox1_WIM = "TAK" Then
objFSO.CopyFile arrCommands(1)&"\"&plik_unattended, strDrive&"\$WIN_NT$.~BT\winnt.sif",true
Set objFile = objFSO.OpenTextFile(strMassStorage&"\untd.txt",1,true)
strMass = objFile.ReadAll
objFile.close
Set objFile = objFSO.OpenTextFile(strDrive&"\$WIN_NT$.~BT\winnt.sif",1,true)
strUnAtt = objFile.ReadAll
objFile.Close
Set objFile = objFSO.CreateTextFile(strDrive&"\$WIN_NT$.~BT\winnt.sif",true)
objFile.Write strUnAtt & strMass
objFile.Close
If Not objFso.FolderExists(strDrive&"\$WIN_NT$.~LS\$OEM$") Then
Set f = objFso.CreateFolder(strDrive&"\$WIN_NT$.~LS\$OEM$")
End If
Set f = Nothing
objFso.CopyFolder strMassStorage&"\txtsetup", strDrive&"\$WIN_NT$.~LS\$OEM$\TEXTMODE", True
objFso.CopyFolder strMassStorage&"\txtsetup", strDrive&"\$WIN_NT$.~BT\$OEM$", True
ELSEIF chkbox1_WIM = "TAK" then
objFSO.CopyFile arrCommands(1)&"\"&plik_unattended, strDrive&"\$WIN_NT$.~BT\winnt.sif",true
End IF
window.resizeTo 1024,768
MenuSystem
DataArea.InnerHTML = ""
TextArea.InnerHTML = ""
End sub

Sub Func_Back_WIM
DataArea.InnerHTML = ""
TextArea.InnerHTML = ""
window.resizeTo 512,120
strbck1 = "<input class='button' type='button' value='Wróć' onClick='Install_WIM &quot;"&strSystem&"&quot;,&quot;"&Wim_name&"&quot;,&quot;"&Wim_index&"&quot;,&quot;"&wim_oembios&"&quot;,&quot;"&wim_massstorage&"&quot;,&quot;"&pliki_oem&"&quot;,&quot;"&plik_unattended&"&quot;' style='left:5%; top:65%; width:125px;'>"
strbck2 = "<input class='button' type='button' value='Diskpart' onClick='diskpart' style='left:10%; top:65%; width:125px;'>"
strbck3 = "<input class='button' type='button' value='Rezygnuję' onClick='Cancel' style='left:15%; top:65%; width:125px;'>"
TextArea.InnerHTML = "Nie wybrano partycji docelowej"
DataArea.InnerHTML = strbck1 & strbck2 & strbck3
End Sub

Sub diskpart
MENU.InnerHTML = ""
DataArea.InnerHTML = ""
TextArea.InnerHTML = ""
window.resizeTo 512,160
TextArea.InnerHTML = "W Budowie." & "<br>" & "Narazie umożliwia ręczne przygotowanie partycji."
objShell.run ("%comspec% /k" & "diskpart"),1,true
window.resizeTo 1024,768
MenuSystem
TextArea.InnerHTML = ""
End Sub

Sub Vista_Inst
Window.resizeTo 750,175
MENU.InnerHTML = ""
DataArea.InnerHTML = ""
TextArea.InnerHTML = ""
On Error Resume Next
Set folder = objfso.GetFolder(arrCommands(1)&"\vista_unattend")
Set files = folder.Files
For each folderIdx In files
strBody22 = strBody22 & "<option value='"&folderIdx.Name&"'>"& folderIdx.Name &"</option>"
Next
Set colSubfolders = objWMIService.ExecQuery("Associators of {Win32_Directory.Name='"&arrCommands(1)&"\vista_unattend\AOems'} Where AssocClass = Win32_Subdirectory ResultRole = PartComponent")
strBody25 = strBody25 & "<option value='"&arrCommands(1)&"\vista_unattend\AOems\"&objFolder.fileName&"'>"& objFolder.fileName &"</option>"
Next
str20 = "<option value='null'>null</option>"
str21 = "<span style='display:inline width:60px; position:absolute; top:25%; left:5%'><select size='1' name='AvailableUnattend'>"
str23 = "<input class='button' type='button' value='Potwierdź wybór' onClick='Vista_Instal' style='left:25%; top:35%; width:125px;'>"
str24 = "<input class='button' type='button' value='Rezygnuję' onClick='Cancel' style='left:35%; top:35%; width:125px;'>"
str26 = "<span style='display:inline width:80px; position:absolute; top:45%; left:5%'><select size='1' name='AvailableAOems'>"
DataArea.InnerHTML = "<h2>Instalacja Systemu z lini Vista</h2>" & str21 & str20 & strBody22 & "</select>" & " Proszę wybrać plik instalacji nienadzorowanej</Span>" & str26 & str20 & strBody25 & "</select>" & " Proszę wybrać Alternatywny katalog $OEM$</Span>" & str23 & str24
End Sub

Sub Vista_Instal
strunattend = AvailableUnattend.Value
straoems = AvailableAOems.Value
MENU.InnerHTML = ""
DataArea.InnerHTML = ""
TextArea.InnerHTML = ""
window.resizeTo 725,160
TextArea.InnerHTML = "Instalacja systemów z lini Vista<br>Vista, Windows Seven, Serwer 2008 (R2)"
If strunattend = "null" AND straoems = "null" Then
objShell.run (arrCommands(1) & "\sources\setup.exe /noreboot"),0,true
ElseIF strunattend <> "null" AND straoems = "null" Then
objShell.run (arrCommands(1) & "\sources\setup.exe /noreboot /unattend:"&arrCommands(1)&"\vista_unattend\"&strunattend),0,true
ElseIF strunattend = "null" AND straoems <> "null" Then
objShell.run (arrCommands(1) & "\sources\setup.exe /noreboot /m:"&straoems),0,true
Else
objShell.run (arrCommands(1) & "\sources\setup.exe /noreboot /m:"&straoems&" /unattend:"&arrCommands(1)&"\vista_unattend\"&strunattend),0,true
End If

window.resizeTo 1024,768
MenuSystem
TextArea.InnerHTML = ""
End Sub

sub cancel
DataArea.InnerHTML = ""
TextArea.InnerHTML = ""
window.resizeTo 1024,768
MenuSystem
end sub

Sub ghost
MENU.InnerHTML = ""
window.resizeTo 512,80
TextArea.InnerHTML = "Uruchomiono Ghost 32"
objShell.Run ("%comspec% /c" & arrCommands(1) & "\tools\ghost32.exe -prefos"),0,True
window.resizeTo 1024,768
MenuSystem
TextArea.InnerHTML = ""
End Sub

Sub opera
MENU.InnerHTML = ""
window.resizeTo 512,80
TextArea.InnerHTML = "Uruchomiono Opera Portable"
objShell.Run ("%comspec% /c" & arrCommands(1) & "\tools\opera-portable-oneuse-pl-9.64.exe"),0,True
window.resizeTo 1024,768
MenuSystem
TextArea.InnerHTML = ""
End Sub

Sub ntp
MENU.InnerHTML = ""
window.resizeTo 512,80
TextArea.InnerHTML = "Uruchomiono Notatnik"
objShell.Run ("%comspec% /c notepad"),0,True
window.resizeTo 1024,768
MenuSystem
TextArea.InnerHTML = ""
End Sub

Sub cmd
MENU.InnerHTML = ""
window.resizeTo 512,80
TextArea.InnerHTML = "Uruchomiono Wiersz Poleceń"
objShell.Run ("%comspec%"),1,True
window.resizeTo 1024,768
MenuSystem
TextArea.InnerHTML = ""
End Sub

Sub tcmd
MENU.InnerHTML = ""
window.resizeTo 512,80
TextArea.InnerHTML = "Uruchomiono Total Commandera"
objShell.Run ("%comspec% /c" & arrCommands(1) & "\tools\TotalCommanderPortable\TotalCommanderPortable.exe"),0,True
window.resizeTo 1024,768
MenuSystem
TextArea.InnerHTML = ""
End Sub

Sub partitioner
MENU.InnerHTML = ""
window.resizeTo 512,80
TextArea.InnerHTML = "Uruchomiono DiskPartitioner"
objShell.Run ("%comspec% /c" & arrCommands(1) & "\tools\DiskPartitioner.exe"),0,True
window.resizeTo 1024,768
MenuSystem
TextArea.InnerHTML = ""
End Sub

Sub tskmgr
MENU.InnerHTML = ""
window.resizeTo 512,80
TextArea.InnerHTML = "Uruchomiono Menedżer zadań"
objShell.Run ("%comspec% /c taskmgr"),0,True
window.resizeTo 1024,768
MenuSystem
TextArea.InnerHTML = ""
End Sub

Sub gimagex
MENU.InnerHTML = ""
window.resizeTo 512,80
TextArea.InnerHTML = "Uruchomiono GImageX"
objShell.Run ("%comspec% /c" & arrCommands(1) & "\skrypty\gimagex.exe"),0,True
window.resizeTo 1024,768
MenuSystem
TextArea.InnerHTML = ""
End Sub

</script>

<body id=body>

<span id=menu></span>

<span id=DataArea></span>
<span id=TextArea></span>

</body>

a tutaj pestart.cmd

C:
cd boot
bootsect.exe /nt52 h: /force /mbr
cd c:\winxp\i386
winnt32.exe /makelocalsource /syspart:h /tempdrive:h /unattend:c:\winxp\unattend.txt
exit

tutaj skrypt bcdedit.cmd

cls
@setlocal
@cd .\
@echo off

@set BCD-File=..\boot\bcd
@del %BCD-File%

@set A=Instalacja WinXP/Win2k3
@set A1=winpe32.wim

@set B=Instalacja Vista/Win2k8
@set B1=boot.wim

@set C=SysLinux

@bcdedit.exe /createstore %BCD-File%
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /create {globalsettings} /d "Global Settings"
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set {globalsettings} inherit {emssettings}

@bcdedit.exe /store %BCD-File% /create {bootloadersettings} /d "Boot Loader Settings"
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set {bootloadersettings} inherit {globalsettings}

@bcdedit.exe /store %BCD-File% /create {emssettings} /d "EMS Settings"
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /emssettings BIOS

@for /f "tokens=3" %%a in ('bcdedit.exe /store %BCD-File% /create {ramdiskoptions} /d "Device options"') do set guidram=%%a
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guidram% ramdisksdidevice boot
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guidram% ramdisksdipath \boot\boot.sdi
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /deletevalue %guidram% description

@bcdedit.exe /store %BCD-File% /create {bootmgr} /d "Windows Boot Manager"
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set {bootmgr} device boot
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set {bootmgr} locale pl-PL
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set {bootmgr} inherit {globalsettings}
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /bootems {bootmgr} ON

@bcdedit.exe /store %BCD-File% /create {memdiag} /d "Windows Memory Diagnostic"
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set {memdiag} locale pl-PL
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set {memdiag} device boot
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set {memdiag} path \boot\memtest.exe
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set {memdiag} inherit {globalsettings}
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /toolsdisplayorder {memdiag} /addlast

@for /f "tokens=3" %%a in ('bcdedit.exe /store %BCD-File% /create /d "%A%" /application osloader') do set guida=%%a
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guida% inherit {bootloadersettings}
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guida% systemroot \Windows
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guida% path \windows\system32\boot\winload.exe
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guida% locale pl-PL
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guida% detecthal Yes
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guida% winpe Yes
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /ems %guida% ON
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /bootems %guida% ON
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guida% osdevice ramdisk=[boot]\sources\%A1%,%guidram%
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guida% device ramdisk=[boot]\sources\%A1%,%guidram%
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /displayorder %guida% /addlast
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /default %guida%

@for /f "tokens=3" %%a in ('bcdedit.exe /store %BCD-File% /create /d "%B%" /application osloader') do set guidb=%%a
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guidb% inherit {bootloadersettings}
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guidb% systemroot \Windows
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guidb% path \windows\system32\boot\winload.exe
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guidb% locale pl-PL
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guidb% detecthal Yes
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guidb% winpe Yes
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /ems %guidb% ON
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /bootems %guidb% ON
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guidb% osdevice ramdisk=[boot]\sources\%B1%,%guidram%
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guidb% device ramdisk=[boot]\sources\%B1%,%guidram%
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /displayorder %guidb% /addlast

@for /f "tokens=3" %%a in ('bcdedit.exe /store %BCD-File% /create /d "%C%" /application osloader') do set guidc=%%a
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guidc% inherit {bootloadersettings}
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guidc% path \syslinux\ldlinux.bin
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guidc% locale pl-PL
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /set %guidc% device boot
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /displayorder %guidc% /addlast

cls
@bcdedit.exe /store %BCD-File% /enum all
@endlocal

@pause

tutaj skrypt Winpeshl.ini

[LaunchApp]
AppPath = mshta c:'\skrypty\menu.hta

i na koniec menu syslinux.cfg

default /Syslinux/vesamenu.c32
MENU BACKGROUND /Syslinux/back.jpg

timeout 0
prompt 0
noescape 1
ALLOWOPTIONS 1

MENU MARGIN 6
MENU ROWS -9
MENU TABMSG
MENU TABMSGROW -3
MENU CMDLINEROW -3
MENU HELPMSGROW -4
MENU HELPMSGENDROW -1
MENU WIDTH 48

MENU COLOR SCREEN 37;40
MENU COLOR BORDER 31;40 #00000000 #00000000 none
MENU COLOR TITLE 1;32;43 #ffff0000 #00ffffff
MENU COLOR SCROLLBAR 34;46
MENU COLOR SEL 1;31;46 #ffee1111 #50005050
MENU COLOR UNSEL 36;40 #ffeeee22 #00005050
MENU COLOR CMDMARK 37;40
MENU COLOR CMDLINE 37;40
MENU COLOR DISABLED 37;40

menu title Menu SysLinux

label Windows PE Instalator
Menu Default
kernel /Syslinux/chain.c32 hd0 ntldr=/bootmgr

MENU SEPARATOR

LABEL reboot
MENU LABEL Reboot
KERNEL /Syslinux/reboot.c32

MENU SEPARATOR

Label Dysk Lokalny 0 Part 0
kernel /Syslinux/chain.c32 hd0 0

Label Dysk Lokalny 0 Part 1
kernel /Syslinux/chain.c32 hd0 1

Label Dysk Lokalny 1 Part 0
kernel /Syslinux/chain.c32 hd1 0

Label Dysk Lokalny 1 Part 1
kernel /Syslinux/chain.c32 hd1 1

niby wszystko jest tak jak w opisie ale..,
Ładuje się BCD i potem środowisko WinPE i nie odpala się do końca tzn. w trakcie uruchamiania wskakuje szare tło( a nie kolorowe) wyskakuje okno cmd z opisem
Administrator: X:\Windows\system32\cmd.exe
i zawartością okna:

X:\Windows\system32\wpeinit
X:\Windows\system32>c:\boot\pestart.cmd
System nie może odnaleźć określonej ścieżki.
X:\Windows\system32>

to na razie takie objawy.

Pzdr.

#12 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 05 11 2009 - 07:43

Czy ty używasz winpe32.wim który był zawarty w paczce czy stworzyłeś swój własny?
Co to jest pestart.cmd i jskim cudem ci wyszło, że ścieżki odwołujące się do C: są prawidłowe?
Pojawia się CMD? Czy przypadkiem twój winpe nie zawiera pliku startnet.cmd?

Prawidłowy Winpeshl.ini powinien zawierać:
[LaunchApps]
wscript.exe, starter.vbs

Głównym zadaniem skryptu starter jest włąsnie ustawienie prawidłowych ścieżek w sposób dynamiczny niezależnie jak wygląda układ partycji dla danego komputera. Pamiętaj, że jako partycja pojawia się nie tylko każda partycja dyskowa rozpoznawana przez windows ale też niektóre urządzenia usb nawet jeśli nie zawierają sformatowanej partycji (niektóre czytniki kart mągą się zgłosić jako urządzenia od c do e włącznie).

Widzę kolego, że kombinujesz. W paczce z odsiebie dostałeś działający winpe, działające menu.hta, skonfigurowany bcd. Po co próbujesz w nie ingerować? Dorzuć niezbędne pliki, zainstaluj syslinuxa na penie (to musisz zrobić sam) i sprawdź czy działa, dopiero później ewentualnie kombinuj. Próba ustawienia sysparta na sztywno w narzędziu które z założenia ma być uniwersalne i dynamicznie dostosowujące się do danej sytuacji? - Widzę, że kompletnie nie rozumiesz idei która stoi za powstaniem tego systemu.
Jak już koniecznie musisz to wstaw odpowiedni kod w sekcji:

Sub diskpart
MENU.InnerHTML = ""
DataArea.InnerHTML = ""
TextArea.InnerHTML = ""
window.resizeTo 512,160
TextArea.InnerHTML = "W Budowie." & "<br>" & "Narazie umożliwia ręczne przygotowanie partycji."
objShell.run ("%comspec% /k" & "diskpart"),1,true
window.resizeTo 1024,768
MenuSystem
TextArea.InnerHTML = ""
End Sub

I nadal nie czaję co chciałeś osiągnąć tym kodem z poprzedniego postu.

pzdr

#13 Andrzejos

Andrzejos

First Rank

• Na emeryturze
  • 29 postów

Napisano 05 11 2009 - 09:46

Witam.

Jeszcze raz wywaliłem wszystko i wgrałem to co było w paczce.

1.Jeśli wszystko by działało to nie zawracałbym głowy.
2.Wszystko jest tak jak było w paczce.
3.Zmodyfikowałem jedynie menu syslinuxa do własnych potrzeb.
4.Podczas startu środowiska PE otwiera się puste okno notatnika z nagłówkiem :

c:\skrypty\menu.hta

i dalej wszystko wisi->czytaj nic się nie dzieje

Pzdr.

P.S.
W paczce nie ma żadnego skryptu "starter" z jakimkolwiek rozszerzeniem.
Pliku Winpeshl.ini też nie ma w paczce, to że go użyłem to tylko dlatego iż wydawało mi się że jest potrzebny (stworzyłem go na podstawie Twojego opisu).

#14 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 05 11 2009 - 15:38

W paczce w katalogu /sources nie ma pliku winpe32.wim ?

pzdr

#15 Andrzejos

Andrzejos

First Rank

• Na emeryturze
  • 29 postów

Napisano 05 11 2009 - 17:56

Czy ja pisałem że nie ma pliku winpe32.wim ?
Napisałem:

W paczce nie ma żadnego skryptu "starter" z jakimkolwiek rozszerzeniem.
Pliku Winpeshl.ini też nie ma w paczce, to że go użyłem to tylko dlatego iż wydawało mi się że jest potrzebny (stworzyłem go na podstawie Twojego opisu).

Pzdr

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych