Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

MultibootDVD na USB

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#16 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 05 11 2009 - 18:27

no ale starter.vbs jest wewnątrz winpe32.wim (jak zresztą winphelsh.ini)

pzdr

#17 Andrzejos

Andrzejos

First Rank

• Na emeryturze
  • 29 postów

Napisano 05 11 2009 - 20:54

Wszystko jest pobrane z paczki i zastosowałem się do Twoich wskazówek , nie mniej nie działa.
Po załadowaniu się paska postępu środowiska PE otwiera się automatycznie okno notatnika z nagłówkiem j.w i dalej wszystko wisi.
Brak jest jakichkolwiek innych menu , belek, buttonów itp.

Pzdr.

#18 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 06 11 2009 - 00:02

Zapisz sobie poniższy skrypt jako np. start.vbs.

Dim objWMIService, colDisks, objDisk, colFiles, colFile, strFolder, objShell

Set objShell = CreateObject("WScript.Shell")

Set objWMIService = GetObject("winmgmts:" & "{impersonationLevel=impersonate}!\\.\root\cimv2")

Set colDisks = objWMIService.ExecQuery("Select DeviceID from Win32_LogicalDisk Where DeviceID <> 'A:' AND DeviceID <> 'B:'")

For Each objDisk in colDisks

strFolder = objDisk.DeviceID & "\\skrypty\\menu.hta"

Set colFiles = objWMIService.ExecQuery("Select Drive From CIM_DataFile Where Name = '" & strFolder & "'")

For Each colFile in colFiles

objShell.Run("%comspec% /c mshta.exe " & colFile.Drive & "\skrypty\menu.hta " & "$" & colFile.Drive),0,true
WScript.Quit

NEXT
NEXT

Skrypt może być zapisany w dowolnym miejscu, jeżeli pen jest podłączony powinien znaleźć i odpalić menu.hta automatycznie.
Uwaga !!! To jest skrypt do testów, nie używaj samego menu odpalonego w ten sposób.

pzdr

#19 Andrzejos

Andrzejos

First Rank

• Na emeryturze
  • 29 postów

Napisano 06 11 2009 - 09:38

Nic to nie dało, efekt dalej jest taki sam co poprzednio. :)
Ten skrypt zapisałem w folderze skrypty pod nazwą start.vbs.
Widok tego jest w linku
http://img686.images.../i/menuhta.jpg/

Sprawdziłem na 2 różnych komputerach, zestaw maggrega i na żadnym nie działa środowisko WinPE.
Pen sformatowany, z bootowalnym syslinuxem i wgraną paczką od maggrega (bez żadnych modyfikacji i zmian).
Środowisko WinPE ładuje się do końca paska postępu i na końcu widać szare tło z oknem notatnika jak w linku wyżej.
Proszę o sprawdzenie działania całej paczki i uwagi o poprawnym (lub nie) działaniu tego zestawu.

Pzdr.

#20 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 10 11 2009 - 15:18

Postaram się wrzucić paczkę minimum zawierającą wymaganą strukturę katalogów, menu i skrypt pozwalający wystartować to z Windowsa ale bez samego WinPE. Jak upewnimy się, że to się odpala to będziemy mogli spokojnie przejść dalej - czyli winpe, syslinux, przygotowanie wim-ów itp.
Mam sygnały, że system ludziom działa choć nie wiem czy korzystali z gotowej paczki czy budowali wszystko od podstaw (choć to nie powinno mieć znaczenia).
Oczywiście całość cieszy się dość dużą popularnością wśród moim znajomych którzy to mają ten komfort, że mogą dostać paczkę w całości (offline), ok 8GB i nie miałem sygnałów odnośnie jakichkolwiek problemów.
Ja sam używam głównie wersji sieciowej przy produkcji nowych komputerów (przygotowanie systemów testowych czy dla klienta)
Ze względu na specyfikę mojej działalności mam do czynienia z wieloma konfiguracjami (nawet kilkanaście dziennie) i do tej pory napotkałem tylko jeden problematyczny zestaw (z nietypową płytą serwerową) na której po prostu winpe nie chciał w żaden sposób wykryć dysków ustawionych w RAID, jak już zauważył kontroler to kompletnie ignorował ustawienia RAID traktując każdy dysk z osobna.
W każdym bądź razie prace trwają i mam nadzieję, że i @Andrzejos w końcu napisze jak mu się system z tego zestawu postawił :).

pzdr

#21 Andrzejos

Andrzejos

First Rank

• Na emeryturze
  • 29 postów

Napisano 10 11 2009 - 21:35

Super !!!
Czekam z niecierpliwością na przetestowanie tego zestawu.
Jeśli możesz maggreg to określ gdzie będą linki do rzeczy które będziesz wrzucał.

Pzdr.

#22 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 03 12 2009 - 07:28

Troszkę mnie pochłonęły inne obowiązki ale już jestem.
Oto obiecana paczka.
Zawiera absolutnie minimalny układ potrzebny do uruchomienia samego menu choć oczywiście bez dodatkowych plików będzie ono bezużyteczne.

http://www.filefacto...b/n/Archive.rar

pzdr

#23 Andrzejos

Andrzejos

First Rank

• Na emeryturze
  • 29 postów

Napisano 24 12 2009 - 11:41

Witaj maggreg.
W gonitwie świątecznych spraw znalazłem chwilę by sprawdzić Twoją paczkę i z żalem stwierdziłem że nic nie wystartuje bo brakuje syslinuxa (folderu wraz s syslinuxem i plikiem .cfg), stary plik syslinuxa ze starej paczki zawiera hmm... inną konfigurację plików i zamiast menu.hta wyskakuje stare menu z syslinuxa i nie ma tu nawet środowiska winpe na którym mi zależało.

Może to przeoczenie.
Na razie życzę Wesołych i pogodnych oraz rodzinnych Świąt Bożonarodzeniowych i Szczęśliwego Nowego Roku !!

Pzdr.

#24 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 25 12 2009 - 14:35

Zgodnie z obietnicą jaką złożyłem wcześniej jest to paczka minimum służąca tylko i wyłącznie do sprawdzenia czy menu się odpala, czyli do zweryfikowania zależności miedzy skryptem menu.hta a strukturą katalogów.
Zawartość wystarczy rozpakować na dowolną partycję do katalogu głównego, czyli najlepiej użyć jakiejś partycji wirtualnej bądź np pustego pendriva.
Nie zawiera ona ani winpe ani struktury startowej bo nie są one potrzebne na tym etapie.
W tym momencie skrypt start.vbs (odpalony z poziomu zainstalowanego windowsa) powinien ustawić prawidłową ścieżkę i wygenerować prawidłowe menu.
Nic więcej nie trzeba dorzucać ani nic nie należy edytować, dodatkowo nie powinno być w tym czasie dostępu do więcej niż jednej struktury gdyż wtedy start.vbs odpali skrypt na partycji o najniższej w hierarchii literze alfabetu.
Dodam jeszcze, że sprawdzałem tą paczkę minimum na sześciu różnych konfiguracjach i działała zgodnie z oczekiwaniami (skrypt startowany z win xp pro, win7 ultimate 64bit i 32bit, vista ultimate 64bit).

pzdr

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych