Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Edycja, zakładanie postów przez IE8

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 wieslaw531

wieslaw531

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 719 postów

Napisano 02 11 2009 - 15:42

Od 1.11.2009 nie mogę odpowiadać na posty, zakładać nowych itp.

Przy próbie wybrania "Odpisz" na posta na ułamek sekundy pojawia się się okno edytora z zacytowanym postem po czym okno staje się niedostępne w kolorze tła aplikacji (szaro-niebieskie).

Używam IE8. Problem jest niezależny od systemu (Vista, XP). Sprawdzałem na 4 różnych kompach.
Zrobiłem próbę na kompie kolegi z użyciem FF i tu nie ma problemów (robiłem tylko prostą próbę).

Ważna informacja:

Taka edycja z użyciem IE8 możliwa jest jedynie w sekcji Hyde Park.

Jednak nie wiem czy są dostępne wszystkie możliwości edycji.
Dodatkowo totalnie rozjechane są czcionki wokół edytora (ok. 16 DPI).
W7 Pro x64, ASUS M4A79 DeLuxe, AMD Phenom II x4 940 BE, Kingston HyperX CL4 DDR2 800 2048 MBx4, Seagate ST3320620AS, Seagate ST3500320AS, WD 120 GB, BeQuiet StraightPower 650W, Sapphire Toxic HD5850, ASUS MW221U, ASUS DRW-1814BLT. Numer Identyfikacyjny karty MICROSOFT 0049847.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 02 11 2009 - 15:44

Tak, wiemy o tym. Problem widzimy tylko na IE. Zgłosiliśmy to wczoraj administratorowi tech. Na razie makensis nie ustosunkował się do tego.

Poza tym, jest i błąd wysyłania Załączników. Również zgłoszone.

EDIT: Załączniki naprawione. W kwestii reszty, w ciągu kilku następnych dni mają nastąpić dalsze konfiguracje.

Użytkownik picasso edytował ten post 02 11 2009 - 22:17

#3 marekW

marekW

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 5708 postów

Napisano 02 11 2009 - 17:01

Ja to chciałbym się dowiedzieć jaki mają zabawy makensisa przynieść skutek, co tak właściwie admin wyprawia z tym forum i czemu to ma służyć? Jak na razie to skutecznie z go rozwala, vide ostatnia poważniejsza padlina, dzisiejszy zwis, jakieś losowe cyferki na górze (może to odliczanie do całkowitego padu, wcale bym się nie zdziwił :) ), może trzeba to napisać wprost: Panie admin zostaw Pan to w spokoju, bo doświadczenie podpowiada (no cóż na razie moje), że jak coś działa to nie należy tego naprawiać.

EDIT: :)
Czas pożegnać chyba to forum, dość mam tracenia kolejny niezliczony już raz tego co się w danym poście "naskrobie" przez pad chol_era wie czego, nieudolność osób odpowiedzialnych za sprawne działanie forum jest zatrważająca, jeśli wszystkie twory przez nich "zmachane" działają w podobny sposób i ludzie jeszcze za to płacą, to jestem dla nich pełen podziwu, dla płacących rzecz jasna, dla pobierających pieniądze za to coś chyba też, między innymi za to że mają jeszcze tyle odwagi.

Użytkownik marekW edytował ten post 02 11 2009 - 22:56

#4 Summer

Summer

First Rank

• Użytkownicy
  • 73 postów

Napisano 07 11 2009 - 15:31

Kiedy mozna sie spodziewac poprawnego wyswietlania i korzystania forum? Chcialam zalozyc nowy temat w dziale "Wirusy i spyware", bo mam trojany, ale nie moge. Czy w/c tego mam zalozyc temat w innym dziale (o dziwo, w innych moge), a moderator owy topic przeniesie?

I wanna do bad things with you...

#5 Gość_Tyrol_*

Gość_Tyrol_*
  • Goście

Napisano 07 11 2009 - 15:57

Hmmm...już jeden taki temat z Kuchni przenosiłem. Myślałem, że ktoś przez pomyłkę założył.
Mogę i drugi raz :)

#6 Summer

Summer

First Rank

• Użytkownicy
  • 73 postów

Napisano 07 11 2009 - 16:26

Hmm, tylko ze w kuchni tez nie moge zalozyc tematu. Grr.
Zalozylam temat w dziale "Wirusy i spyware..." tylko ze zamiast w glownym forum (bo tam nie moge), zalozylam w podforum "Programy zabezpieczajace".

Z gory dziekuje, jesli ktorys z moderatorow to przeniesie. Tyrol, jesli to Ty mozesz, to prosze Cie bardzo :)

#7 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 07 11 2009 - 16:31

@Summer

Może to zrobić @Landuss lub @picasso.

Hmm, tylko ze w kuchni tez nie moge zalozyc tematu.

A co się dzieje? Opisz to, również z jakiej przeglądarki korzystasz?
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
mooo! [:

#8 izaw

izaw

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1072 postów

Napisano 07 11 2009 - 17:21

A może by założyć ankietę, czy my Użytkownicy chcemy innej funkcjonalności blokującej normalne działanie forum?

Czy administratorzy forum, choć w minimalnym stopniu liczą się ze zdaniem innych?
"Nic nie jest tak proste, by nie można było wykonać tego źle"

Prawo Murph'ego

#9 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 07 11 2009 - 17:41

To załóż, ale jeśli to nie funkcjonalność, a kolejny błąd i tak jak napisała
@picasso został on zgłoszony, prędzej czy raczej później zostanie usunięty.

Kiedy konkretnie? - jak ktoś kto może to zrobić będzie miał czas oraz chęci.
+wiedzę jak ten problem naprawić. Może to brzmi smutno, może śmiesznie,
ale niestety tak będzie.

Panie admin zostaw Pan to w spokoju, bo doświadczenie podpowiada (no cóż na razie moje), że jak coś działa to nie należy tego naprawiać.

Przecież taka reguła panuje tu niepodzielnie i nieprzerwanie, a forum żyje własnym życiem.
Gorzej właśnie jak przychodzą takie sytuacje gdy coś się sypie, a coś nie działa.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
mooo! [:

#10 Summer

Summer

First Rank

• Użytkownicy
  • 73 postów

Napisano 07 11 2009 - 17:50

Kiedy klikam na "Nowy temat" to otwiera mi sie nowa strona, blednie zaladowana. Jakby cos sie blokowalo i reszta "rzeczy" nie mogla sie zaladowac. No nie wiem. Klikalam zarowno na "nowy temat" na samej gorze nad nazwa dzialu jak i w przycisk obok "szybka odp", "odpowiedz".

Mniej wiecej tak to wyglada - screen -->http://wstaw.org/ima...2f19c3366a.jpeg
Ta "tabelka" jest identyczna na dole, jak i na prawo gdy przesune suwak. Ponizej tej wielkiej niebieskiej "tabelki", mam zakladke "Nasze serwisy www", czyli dol strony widze normalnie, jedynie cos jest nie tak z oknem zakladania tematu i jego edycji.
Tabelka ta jest nieaktywna. Z poczatku myslalam, ze moze to jest nowa szata graficzna przy zakladaniu tematu, ale oczywiscie nigdzie nic nie moglam napisac :)

W niektorych dzialach wszystko laduje sie poprawnie. Tutaj w sekcji organizacyjnej, nie mialabym problemu z zalozeniem tematu.

Mam IE8.

#11 izaw

izaw

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1072 postów

Napisano 07 11 2009 - 17:52

Tak, ale ostatnie wpadki są bezpośrednią próbą zmiany skryptu forum.

Nic nie jest stałe i życie wymusza zmiany, ale.. nowe ani nie było ładniejsze, ani funkcjonalniejsze (pomijam bugi).

Po za tym warto nową rzecz porządnie przetestować zanim zacznie się stosować w środowisku produkcyjnym. Przeprowadzić testy na zamkniętym serwerze, potem może próbne uruchomienie do testów i dopiero przesiadka. A tak było jak było.

EDIT: Nie jest to skierowane, jak wyraźnie napisałem do moderatorów, którzy w większości starają się ratować forum i świecą oczami,. ale do administracji.
"Nic nie jest tak proste, by nie można było wykonać tego źle"

Prawo Murph'ego

#12 wieslaw531

wieslaw531

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 719 postów

Napisano 07 11 2009 - 18:20

Czy szanowna administracja nie zauważyła drastycznego spadku ilości nowych postów i wszelkiej aktywności forumowiczów.

Sądząc po czasie trwania problemu jestem pewien, że nie.
Problemy mają użytkownicy IE (tak jak ja) - a nadal to jest większość. Innych przeglądarek nie sprawdzałem poza FF u znajomego (działa chyba poprawnie).
Podejrzewam, że duża ilość forumowiczów widząc problemy z założeniem nowego posta lub próbą odpowiedzi jako kontynuacja tematu (ODPISZ) rezygnuje i szuka pomocy gdzie indziej.
Próba założenia nowego posta oraz odpowiedzi na post dla forumowiczów mniej obeznanych z komputerami (bez urazy) skutkuje efektem całkowicie niezrozumiałym gdyż nie jest wyświetlany żaden komunikat ani błąd.
Pomijam błędy typu wysokie obciążenie serwera - po wciśnięciu Dodaj odpowiedź lub Napisz nowy temat (w Hyde Park) - szlag trafia całą treść.
A ponieważ problemy są na IE to brak szans z wyszukaniem i odzyskaniem edytowanego tekstu w Temporary Internet Files.

Z różnych względów nie planuję zmiany przeglądarki i jeśli stan będzie się przedłużał to znudzą mi się kombinacje z korzystaniem z forum.

Również jak @izaw nie mam najmniejszych pretensji do moderatorów. Współczuję Wam.

Edytowałem ten post.
W7 Pro x64, ASUS M4A79 DeLuxe, AMD Phenom II x4 940 BE, Kingston HyperX CL4 DDR2 800 2048 MBx4, Seagate ST3320620AS, Seagate ST3500320AS, WD 120 GB, BeQuiet StraightPower 650W, Sapphire Toxic HD5850, ASUS MW221U, ASUS DRW-1814BLT. Numer Identyfikacyjny karty MICROSOFT 0049847.

#13 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 07 11 2009 - 20:04

Czy szanowna administracja nie zauważyła drastycznego spadku ilości nowych postów i wszelkiej aktywności forumowiczów.

Ja powiem tak, że ta sprawa ma się już od bardzo dawna i spadek największy został zaliczony już rok temu. Obecnie spadek ten się chyba nie nasila bo mimo wszystko forum ma bardzo duży ruch i między innymi dlatego chyba nie sprawdził się nowy skrypt forum.

Nic nie jest stałe i życie wymusza zmiany, ale.. nowe ani nie było ładniejsze, ani funkcjonalniejsze (pomijam bugi).

Po za tym warto nową rzecz porządnie przetestować zanim zacznie się stosować w środowisku produkcyjnym. Przeprowadzić testy na zamkniętym serwerze, potem może próbne uruchomienie do testów i dopiero przesiadka. A tak było jak było.

Skrypt ten znalazł zastosowanie na innym forum - http://www.forum.tweaks.pl/
Na nim spisuje się bardzo dobrze stąd przypuszczenia, że i tutaj będzie dobrze no ale niestety to akurat się na SE nie sprawdziło tak jak wyżej wspomniałem głównie dzięki dużemu ruchowi, które to forum generuje. Wszystko było OK przy wyłączonym forum, a potem było tylko gorzej.

#14 wieslaw531

wieslaw531

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 719 postów

Napisano 07 11 2009 - 20:21

Wszystko było OK przy wyłączonym forum, a potem było tylko gorzej.

A może to jest rozwiązanie.
Komunikat o wyłączeniu forum od...do i doprowadzenie do stanu poprawnego funkcjonowania.

BTW
Aktywność 250 gości (max) i 2-8 zalogowanych użytkowników forum - czy to jest duży ruch?
Goście nie edytują.
Może jestem w błędzie.
Pozdrawiam

EDYTA
Aby nie być gołosłownym - przykład z kilku forów w zbliżonym czasie:
1. SearchEngines

Dołączona grafika

Ten anonimowy użytkownik to pewnie ja bo nie byłem zalogowany.

2. Forum PCLab

Dołączona grafika

3. Forum Vistax64

Dołączona grafika

#15 marekW

marekW

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 5708 postów

Napisano 07 11 2009 - 21:43

to i ja dorzucę obrazek:
Dołączona grafika
świetny czas generacji stronki przy tej ilości userów, prawda, że szybko?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych