Skocz do zawartości


tablety.pl

Narzędzia dla Paska Zadań Windows 7
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 07 11 2009 - 04:04

7 Taskbar Tweaker

Platforma: Windows 7 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


7 Taskbar Tweaker (alternatywa na Taskbar Overlord bazujący na Autohotkey) - Miniaturowy program przeznaczony do drobnych dostosowań zachowania obiektów na Pasku Zadań. Udostępnia:
- Zastąpienie w prawokliku na obiekt List szybkiego dostępu tradycyjnym menu kontekstowym. W normalnych okolicznościach menu osiągane przez SHIFT + prawoklik.
- Wyłączenie podglądu w miniaturach. W systemie brak bezpośredniej opcji oraz ustawień rejestru znanych z Visty, ew. wykonalne przez pokrętną edycję rejestru, polegającą na maksymalnym opóźnieniu czasu generowania podglądu.
- Wyłączenie grupowania przycisków podług ID aplikacji
- Zmiana reakcji po kliknięciu na przycisk zgrupowanych obiektów z podglądu miniatur na cykliczne przeglądanie okien / kart. W Windows jest to możliwe przez kombinację CTRL + klik.
- Zmiana domyślnej akcji po przeciągnięciu obiektu na Pasek zadań z przypinania na otwieranie za pomocą. W Windows wykonalne przez SHIFT podczas przeciągania.
- Zmiana zachowania środkowego kliku z otworzenia nowego okna na zamknięcie okna lub przeniesienie focusu.
Tweaker nie bazuje na statycznych ustawieniach, tylko na zasadzie hookowania explorer.exe. Dlatego też, by utrzymać funkcjonalność, jest wymagana jego obecność w tle (ma opcję Autostartu z Windows, ale można ukryć główne okno i ikonę w zasobniku). Sam program nie wymaga instalacji.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 07 11 2009 - 04:16

Jumplist-Launcher

Platforma: Windows 7 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


Jumplist (Lista szybkiego dostępu) to nowa funkcja Windows 7 polegająca na ułatwieniu dostępu do często używanych elementów i zadań poprzez zebranie określonych akcji dla obiektów Paska zadań (prawoklik na przycisk) oraz Menu Start (listy rozwijane strzałką boczną). Listy tego typu gromadzą ostatnio używane elementy / lokalizacje, umożliwiają przypinanie ulubionych elementów, mogą także posiadać komendy charakterystyczne dla danej aplikacji (np. dla IE "Otwórz nową kartę"), oraz funkcje zamykania okien.
I tu wchodzi programik. Jumplist-Launcher umożliwia stworzenie własnej Listy szybkiego dostępu, podzielonej na kategorie, z własnoręcznie wybranymi programami / plikami / folderami, przypisanymi ikonkami etc. Maksymalna liczba programów w grupie to 60. Narzędzie nie wymaga instalacji. Tylko przypiąć na Pasek, skonfigurować i wio.

Innym programem, symulującym Listę szybkiego dostępu i dobrze zintegrowanym z wyglądem paska, ale działającym na podobieństwo stosu w Mac OS X, jest 7stacks. Do kolekcji mniejsze drobnostki: Taskbar Meters (uproszczone mierniki zasobów) + win7shell (plugin do WinAmpa integrujący się z Paskiem).
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych