Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Podsłuch na całego
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 pi00

pi00

  Medium Rank

 • Użytkownicy +
 • 341 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:łódzkie

Napisano 10 11 2009 - 12:39

Dobry dzień

Ostatnio usłyszałem, że możliwe jest podsłuchiwanie rozmów, które prowadzi się w pobliżu niewyłączonego telefonu komórkowego. Nie trzeba z nikim rozmawiać i bać się, że ktoś nas wtedy podsłuchuje, wystarczy, że przykładowo siedzimy sobie wokół stołu, na którym leży komórka.

Już w 2004 roku o tym rozmawiali: http://searchengines...showtopic=15168

Wychodzi na to, że jest to możliwe, ale jednak chciałbym wiedzieć więcej. Jeśli ktoś nie wierzy w te cuda, a jest pewien, że jest to możliwe, to prosiłbym o jakieś konkretne informacje.

Zasłyszany artykuł: http://miasta.gazeta...35,4441147.html

#2 Kolega Dudysa

Kolega Dudysa

  Good Rank

 • Na emeryturze
 • 700 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 11 2009 - 15:26

Mini podsłuch GSM

Mini podsłuch GSM jest najmniejszym urządzeniem w swojej klasie (wielkość dwóch kart SIM) umożliwiającym podsłuch otoczenia przez sieć GSM. Jego niepozorny i miniaturowy wygląd nie wzbudzi niczyich podejrzeń. Niesamowicie czuły mikron umożliwi podsłuchiwanie otoczenia w promieniu nawet do 10 metrów. Korzystanie z nadajników GSM umożliwi nieograniczony zasięg i podsłuch z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy zadzwonić ze swojego telefonu na numer karty znajdującej się w urzšdzeniu aby usłyszeć w czasie rzeczywistym co dzieje się w danym miejscu!


Podsłuch Telefonu Komórkowego - SpyPhone

Oprogramowanie Spy Phone przeznaczone jest dla telefonów komórkowych posiadających aktywnego Symbiana 9.1 , 9.2 i 9.3 typu Nokia , Samsung i LG. Po zainstalowaniu oprogramowania na jednym z kompatybilnych telefonów komórkowych pełen monitoring będzie już dostępny z poziomu innego telefonu komórkowego!


Podsłuchiwanie otoczenia telefonu Spy Phone:
W każdej chwili możesz zadzwonić ze swojego telefonu na Spy Phone i usłyszysz wszystko, co dzieje się w otoczeniu telefonu. Twoje połączenie nie będzie w żaden sposób widoczne na telefonie, nie będzie również widoczne w rejestrach połączeń. Pamiętaj jednak żeby wyłączyć funkcje podsumowanie czasu połączenia na telefonie ze Spy Phone.


I cała masa innych funkcji :)

#3 3oo

3oo

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 944 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 11 2009 - 20:12

Sądząc po artykułach w necie to raczej Science niż Fiction.

Co nieco o tajemnicach podsłuchu...
http://t-k.pl/p/artykul?i26=71
A najbardziej mnie niegdyś rozbawił poniższy artykuł.
http://www.wprost.pl...dsluch-totalny/

Najprostszą metodą podsłuchiwania jest klonowanie karty SIM. W Internecie za 100 zł można kupić zestaw do klonowania karty. Aby sklonować kartę, nie musimy mieć jej w ręku. Wystarczy mieć urządzenie, które podszyje się pod stację i odbierze odpowiednie kody i hasła od samego użytkownika. Dzięki takiej technice można nie tylko podsłuchiwać, ale i podszywać się pod właściciela komórki, np. wysyłając w jego imieniu SMS-y. Bezzałogowy samolot z podobnymi urządzeniami agenci CBA chcieli wykorzystać do przechwycenia rozmów Andrzeja Leppera. W tym celu latał on pod oknami jego gabinetu w Ministerstwie Rolnictwa. Lepper jednak często zmieniał telefony, karty SIM i uzyskane tak numery szybko stawały się bezużyteczne.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych