Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

CD/DVD bootowalny i normalny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 flexa2

flexa2

First Rank

• Na emeryturze
  • 1 postów

Napisano 24 11 2009 - 14:22

Chciałbym zrobić rzecz takową: bootowalny dysk (CD/DVD), z powiedzmy jednym bądź kilkoma programami (np. multiboot); a kiedy włożyć płytkę już po starcie systemu - oddzywa się ona z innym zestawem programów nie wymagających boota. Przykład: kopia bootowalna XP oraz np. zestaw programów, jak to ja nazywam "dogrywek": Firefox, The Bat, IrfanView, itp. itp.
Uściślając:
1. Program bootowalny - przy starcie komputera,
2. Program na płytce CD/DVD - po starcie systemu.
Ale proszę o pomoc - jak to zrobić?
flexa

#2 Karolek

Karolek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4069 postów

Napisano 24 11 2009 - 23:53

:ph34r: flexa2

Przykład: kopia bootowalna XP oraz np. zestaw programów, jak to ja nazywam "dogrywek": Firefox, The Bat, IrfanView, itp. itp.

UltraISO (EasyBoot) .

#3 flexa

flexa

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 08 01 2010 - 21:35

No tak, jakie pytanie taka odpowiedź!
Przyjmując - jestem "zielony". Ultra ISO? Ale jak?
Skopiowałem w UltraISO, iso plik z bootem (Paragon Disk Manager), i dokopiowałem wewnątrz iso parę programów z menu w html'u+autorun.inf.
Teoretycznie powinno "chodzić". Nic tego, PDM nie startuje z boota, a reszta z autorunu też nie!
Pojedynczo, płytka zrobiona tylko z PDM bootuje be problemu, razem nie!
Prawdopodobmie boot wypala się w innym formacie niż płytkę w autorunie, i tąd ten bałagan.
Jednak gdzieś, kiedyś miałem w ręku CD z taką właśnie mieszanką: normalnie startująca płytka spod Windows'a z pulą programów, a oprócz tego płytka bootowalna jakimś innym programem, np. do recovery.
Proszę o pomoc! zależy mi na tym "mix'ie"
flexa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych