Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Skrót do pliku na USB. Jak utworzyć?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 fo3

fo3

First Rank

• Użytkownicy
  • 44 postów

Napisano 02 12 2009 - 00:00

Witam
Chciałbym utworzyć skrót do programu znajdującego się na pendrivie, a nie wiem jak.
Sytuacja wygląda tak:
Mam program na usb. Plik exe tego programu znajduje się dwa katalogi głębiej. Ja chcę utworzyć skrót na poziomie 0, żeby nie musieć za każdym razem otwierać dwóch katalogów.
Owszem, mogę utworzyć skrót normalną metodą i nie ma problemu dopóki rzecz dzieje się na jednym komputerze. Na innych komputerach oczywiście link nie działa. Chyba, że zgadza się litera dysku.
Wydaje mi się, że rozwiązaniem problemu mogłoby być odpowiednie podanie ścieżki do pliku tj. bez litery napędu. Próbowałem, lecz nie umiem tego zrobić.
Proszę o podpowiedź i pozdrawiam.

#2 izaw

izaw

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1072 postów

Napisano 02 12 2009 - 00:37

Skrót musi mieć pełną ścieżkę bezwzględną. Ale nikt nie gwarantuje litery dysku na innym komputerze. Możesz napisać skrypt do uruchamiania programu.
"Nic nie jest tak proste, by nie można było wykonać tego źle"

Prawo Murph'ego

#3 fo3

fo3

First Rank

• Użytkownicy
  • 44 postów

Napisano 02 12 2009 - 00:59

Skrypt powiadasz? Niestety nie mogę, bo nie umiem.
Czy nie da się zastąpić litery dysku czymś w rodzaju np. "lacalhost", itp? Czy jest jakieś wyrażenie oznaczające katalog bieżący?

#4 sphere

sphere

First Rank

• Użytkownicy
  • 63 postów

Napisano 02 12 2009 - 11:24

Może wykorzystaj plik autorun.inf, choć to rozwiązanie będzie tylko połowiczne i w razie wyłączonego auto-odtwarzania nieskuteczne. Bądź napisz prosty skrypt jak proponował izaw i zapisz go w głównym katalogu pena np. pod nazwa run.bat

START "" \katalog1\katalog2\program.exe
Jak chcesz bardziej dograć ten skrypt to tu masz dokumentacje do polecenia start
START /? bądź po prostu sprawdź ją przez linie komend twojego windowsa, pewnie będzie po polsku.
- W poszukiwaniu rozwiązania problemu, najbardziej pomocna jest znajomość odpowiedzi.
- Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś.

#5 fo3

fo3

First Rank

• Użytkownicy
  • 44 postów

Napisano 02 12 2009 - 16:40

Dzięki wielkie za podpowiedzi. Zrobiłem sobie taki właśnie skrypt i takie rozwiązanie mnie satysfakcjonuje. Sphere - w twoim przykładzie nie powinno być pierwszego backslasha :rolleyes:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych