Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Czy Soulseek powoduje choroby?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Onuris

Onuris

First Rank

• Użytkownicy
  • 43 postów

Napisano 08 04 2004 - 00:14

zapytam Szanownych Forumowiczów czy soul powoduje u Was jakieś choroby ?

cóż powiem, że od niespełna 4 mcy jestem szczęśliwym użytkownikiem tego klienta, lecz zauważyłem u mnie dziwne objawy......... ;)

1. siedzę po nocach ile wlezie i ile mogę szukając różnych fajnych.... mimo że powinienem pracować.......
2. potrafię gapić się i kontemplować speeda z jakim się ściaga, bez względu na to czy jest to 2.0 czy też 100 k/sec, słuchając przy tym tego co się zasysa......
3. co rano frunę do kompa zanim kawuchę wstawię i patrzę co się w soulu dzieje.....

czy to nie dziwne ??? czyżby to nałóg ???

ciekaw jestem jak się u Was sprawy mają ........ :D

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 08 04 2004 - 02:16

Onuris ..... jestem w szoku .............. gdyż jesteś moim duplikatem!!!! ;) Ja mam jeszcze jeden punkt:

4. Lubię browsować samą siebie, w celach kontemplacyjnych. :D

#3 technogirl

technogirl

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 173 postów

Napisano 08 04 2004 - 10:23

U was to choroba przewlekła, a mnie napada od czasu do czasu!! A jak dopadnie to najcięższa forma...Tylko ze ja jeszcze zaczepiam ludzi co mi na polaków wyglądają i sobie z nimi klikam, bo a moze mają cos jeszcze fajnego a nie udostępnionego :huh:
Nie robie tylko jednego...nie umiem zbrowsowac siebie bo mam error:(

#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 08 04 2004 - 14:04

Technogirl a KTÓREJ wersji Soulseeka używasz? Nowe wersje testowe z serii 154 mają unowocześnienie: ci co nie mogli browsować samych siebie teraz mogą to zrobić. Jest inna metoda pobierania Twojej listy plików: nie przez serwer, jak to dotychczas było, tylko lokalnie z Twoich plików cfg na dysku. Wcześniej, browsing samego siebie to była loteria: jedni mogli a inni nie. Przekierowanie działało tylko z Internetu. Natomiast z LANu nie. Obecne rozwiązanie pozwoli uniknąć chaosu w shares i dzielenia się w sposób nieświadomy plikami którymi nie chcemy lub nie powinniśmy się dzielić (vide *.cfg, flaki systemowe).

#5 Elrof

Elrof

First Rank

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 08 04 2004 - 15:29

Ja mam etapami napady choroby :huh:... generalnie sprowadza sie to do:
1. natkniecia sie gdzies w internecie na informacje o wyknawcy ktory moglby mi podejsc...
2. etap fascynacji pierwszymi plytami artysty.. a nastepnie blizsze zapoznanie z osobami posiadajacymi te plyty w share - oczywiscie tlyko z tymi rozmownymi i gotowymi na wymiane doswiadczen :) - na szczescie pod tym wzgledem mam zazwyczaj szczescie... wiecie jak to jes gadac o wspolnych pasjach :D
3. lawina nowych wykonawcow, kolejnych odkryc... i poczucie: jak ja jeszcze niewiele slyszalem :)
Czasami dochodzi do zapetlenia sie na etapie 2-3.. momentami naprawde ciezko sie z tego wyrwac :).

#6 Czuz

Czuz

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 521 postów

Napisano 08 04 2004 - 18:14

ci co nie mogli browsować samych siebie teraz mogą to zrobić

To bardzo dobrze :) Bo odkąd sobie skonfigurowałem NAT, to wszystko mi działało oprócz browsowania siebie. Ja nadal siedzę na 151.

Ja siedzę tylko na jednoźródłowych programach (IRC i soul :huh:) Soulseek jest niemal tak dobry jak skrypty do mIRCa których używam, a źródła plików wręcz większe. Cenię sobie przejrzystość programów, a slsk oferuje mi pełną kontrolę nad tym, co i od kogo ściągam.
Niestety, mam małe dyski, więc nie zasysam nałogowo. Za to miewam napady nałogowego udostępniania na IRCu, choć nie odczuwam w tym czasie potrzeby ściągania. Objawy są bliźniacze (sprawdzanie statystyk wysłanych plików, oglądanie własnej listy, robienie porządków, by wszystko było jak najlepiej)

#7 gregua

gregua

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 292 postów

Napisano 08 04 2004 - 20:29

witam jestem greguas na slsk "choruje" od momenty gdy pierwszy raz zalogowałem sie na tym forum a w zasadzei to pare dni przed, nie żażywam slsk do jakiegoś czasu aczkolwiek miewam cały czas niepochamowalne nawroty, podobnie jak neiktórzy z nas posciagałem wszystko to czego wcześniej nie miałem możliwości dostania w żaden inny sposób, także szukam i eksperymentuje z muzyka, jednakowoż na dzień dzisiejszy jestem "czysty" i w trakcie odsłuchiwania tego co już zassałem
pozdrawiam :huh:

#8 technogirl

technogirl

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 173 postów

Napisano 08 04 2004 - 22:05

Dalej siedze na wersi 152 i nie wiem czemu sie nie da browsowac, ale skoro te nastepne wersie to testy to nie chce sobie burzyc porządku, jesli soul mi dobrze chodzi :)
Mi tam nie przeszkadza ze mozna sciągac tylko jeden plik od danej osoby rownoczesnie, poniewaz jedynie na soulu mam szybkie transfery. Ogolnie programik przypadł mi do gustu i ta cała filozofia tez :huh:

#9 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 08 04 2004 - 22:33

Dalej siedze na wersi 152 i nie wiem czemu sie nie da browsowac

Właśnie dlatego, że wersja 152 nie oferuje browsowania samego siebie niezależnie od okoliczności. Wprowadzono to dopiero w testówkach 154. Testóweczki są orajt a wersja official nadchodzi wielkimi krokami. Nigdy Nir nie był aż tak podjarany i aktywny. Już niedługo mu się skończy alfabet dla testówek .... Obecje jest wersja 154 H
Jeśli nie możesz się browsować to albo lecisz przez jakieś proxy albo jest jest jak mówi Czuz albo faktycznie masz przyblokowany/nieprzekierowany port. Wysoki transfer to jeszcze nie dowód, że port jest otwarty.

jednakowoż na dzień dzisiejszy jestem "czysty" i w trakcie odsłuchiwania tego co już zassałem

Toż to "wstyd"! :huh:

#10 gregua

gregua

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 292 postów

Napisano 08 04 2004 - 23:23

Toż to "wstyd"! :)

tak mi przykro obecnie jestem na etapie całkowitego wyzbycia się od mani sprzetu pt. komputer jednakowoż moje starania kończą się tylko na mażeniu ażeby w przyszłości nie opsiadać tego zdradzieckiego pudełka a juz napewno nie wyposażonego w kabelek podpinający je do "pajęczyny" ,i chyba slsk bedzie jedynym czego by mi brakowało
O bogowie SLSK cóżem ja uczynił że zsyłacie na mnie swój gniew :huh:
ale reasumując moje wymogi muzyczne ostatnimi laty stały sie dosyć dziwne a slsk tylko sprawia że się rozwijam wiec przyznaje zę detoks może tylko zaszkodzic :)
SLSK to jedyna choroba z której nie chce sie całkowicie wyleczyc :D

#11 shatex

shatex

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 169 postów

Napisano 09 04 2004 - 01:00

tak ..... gdyby nie soulseek ........ to nigdy bym sie nie rozkoszowal takimi gatunkami jak : hardcore , gabber , terror , speedcore hardstyle ........

tez siedze w nocy i patrze , dlugo patrze.....

przy pomocy soulaa sciagnolem juz ok 150 setow moze wiecej , a teraz jak mam lepsze lacze to musze kupic wiekszy dysk bo czasem nie mam sily juz nagrywac na plytki .......
co do duzych plikow to ostatnio zaczolem sciagac sety video i nie narzekam bo idzie elegancko , zwlaszcza jak jakis user pozwoli ciagnac bez ograniczen w predkosci
p.s
mam jednego goscia na liscie u ktorego srednia predkosc sciagania wynosi 46K\sec to 700 MB przy miom laczu 256 to kwestia 1 - 2 dni > TAK JESTEM UZALEZNIONY :huh:

#12 ghost-pl

ghost-pl

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 253 postów

Napisano 09 04 2004 - 17:35

Ja jestem zmuszony robić sobie jedno- lub dwu-miesięczne odwyki, aby moja ponad dwuletnia przygoda z "soulem" nie skończyła się jakąś chorobą psychiczną!! :).
Na wszelki wypadek w tym czasie robie uninstall SS, co by "przez przypadek :huh:" na niebieskiego ptaszka nie kliknąć.

Jak siedze na slsk to potrafię o bożym świecie zapomnieć, godziny i daty zaczynają nie mieć żadnego znaczenia. Dzeń czy noc, poniedziałek czy wtorek - nieważne.
Liczy się wtedy tylko muza na slsk!! :) :D
Przekonania każdego człowieka są jego prywatną sprawą tak długo, jak długo nie kolidują z wolnością innych...

Obecnie bzyka w moich głośnikach: Dołączona grafika

#13 shatex

shatex

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 169 postów

Napisano 09 04 2004 - 19:30

Boże właśnie spotkałem usera od którego średnia prekosć ściągania to 496 K\sec!!! > co to za piekielne łącze on ma

nie wiem czy tylko u nas w Polsce mamy takie słabe łacza? Przecież jak zaczne od niego ściągać to zaraz da mi bana za to że za wolno sciągam :) ( ja moge co najwyżej z predkoscią 30 K\sec więcej nie wycisne )
chyba że to jakis przekręt z tymi średnimi przekrętami ? Tylko skąż d mu sie wzieło aż prawie 500 K :huh: ???????????

#14 janek79

janek79

First Rank

• Użytkownicy
  • 50 postów

Napisano 09 04 2004 - 19:40

To proste, ściągałeś od kogoś ze swojego lanu

#15 shatex

shatex

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 169 postów

Napisano 09 04 2004 - 20:54

juz wiem na czym polega przekręt !! ja sam od siebie sciągam z predkoscia ponad 500 K\ sec !!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych