Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Czy Soulseek powoduje choroby?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 09 04 2004 - 21:38

No tak. Ściąganie od samego siebie to:
1) Ściąganie "w obrębie LANU" ..... hehehe
2) Wolniejsze przenoszenie plików pomiędzy dwoma dyskami na kompie..... hehehe

Pamiętasz, jak miałeś zablokowany folder z muzą za pomocą znaczku "ASCII", poradziłam Ci wtedy szalony pomysł ściągnięcia od samego siebie 10GIG muzy do innego folderu mówiąc, że ściąganie będziesz miał expresowe .... :huh: Ten trik ze ściąganiem od samego siebie można zastosować, by sztucznie podbić numerki przy nicku.... Kolesiom od których ściągasz 1KB na sec, można wmówić z łatwością, że to u nich coś nie tak i poradzić by sprawdzili swoje firewalle. :)

#17 Czuz

Czuz

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 521 postów

Napisano 09 04 2004 - 21:55

picasso:

Proponuję utworzyć nowy dział "Tips&Tricks". Będzie tam można wrzucać wszystkie odpowiedniki tiktaków i innych trików maskujących i wspomagających inne uzależnienia :huh:

#18 Onuris

Onuris

First Rank

• Użytkownicy
  • 43 postów

Napisano 09 04 2004 - 22:47

widzę, że temat się przyjął ..... ale KOCHANI kwestia dotyczy chorób nie browsowalności czy też innych kwestii, poza pico i jeszcze jednym kumplem ........... mówicie o transferach, powiem Wam w skrócie. że najlepszy transfer miał em na sulu 160 kbs !!!!!!!!!!!!11 to było coś ...........

a poza tym , moja żona twierdzi że jestem stukniety na punkcie soula......... muzy , pico :))))))))))))))) ale to tajemnica...........

Kochani ........

po to jesteśmy.............

heheheheh
cieszę się, że taki odzew z Waszej strony jest !!!!!!!!!!!!!!!! :huh:

pozdrawiam Wszystkich ... no praiweeeeeeeeeeeeeeee

#19 shatex

shatex

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 169 postów

Napisano 10 04 2004 - 00:22

wszystko by bylo fajnie gdybym mial jeszcze IP publiczne bo nie moge wielu ludzi

browsowac , chociaz nie nazekam na brak wynikow wyszukiwania ( moze dlatego

ze nie mialem mozliwosci szukania z IP publicznym )

no chyba ze to nie tylko o to IP chodzi > nie znam sie :) ( nie chce pytac o nic admina bo bedzie jeszcze gorzej :) )

P.S
wlasnie zaladowalem kolejne 10 setow
a mialem dac sobie na razie spokuj :huh: >czy to jest normalne czy juz niepokojace? :D

#20 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 10 04 2004 - 00:29

Shatex kolejne 10 setów w okienku to nic innego jak ...... dobrze wykonana robota! hahahahahaha!

BTW1. IP publiczne załatwiłoby większość probów z browsowalnością, na niepublicznym musiałbyć żebrać u admina o przekierowanie portu.............

BTW2. Pozdrawiam inicjatora topiku o uzależnieniach!

#21 meerko

meerko

First Rank

• Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 10 04 2004 - 12:44

Cześć, mam na imię Mirko i jestem Soulseekoholikiem :|

1. Nie ma to jak znaleźć coś czego się szukało 1000 lat (koncert Nirvany z Astorii 11.03.1989).

2. Nie ma to jak pogadac z kimś o muzyce.

3. Nie ma to jak zbesztac kogoś do 4 pokolenia wstecz tylko za to, że pyta czy mam Manieczki.

4. Nie ma to jak... Soulseek.

massive & crew respect

Mirko
I do smoke, if this bothers anyone I recommend you looking around the world in which we live and shutting your [FILTR - brzydkie słowa]ing mouth.

#22 Czuz

Czuz

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 521 postów

Napisano 23 04 2004 - 10:02

Przez to całe gadanie, znowu sobie dysk zapchałem... a już tak dobrze mi szła abstynencja. :lol:

#23 Onuris

Onuris

First Rank

• Użytkownicy
  • 43 postów

Napisano 06 05 2004 - 16:59

TAK K .......WA :lol:
WŚCIEKLIZNĘ RODZI, krew na oczy spływa....... nic tylko młotek wziąć i po dzielnicy latać i zabijać każdego kto się nawinie !!!!!!!!
już wyrywałem monitor i chciałem przez okno wyrzucać

... te problemy ....... ech jak babcie w kapcie.....

.........SZANOWNI FORUMOWICZE........... ostrzegam WAS.......... soulseek jest gorszy od narkotyków !!!!!!!!!!! :D nie da rady się uwolnić, nie da rady.........

#24 tomzale

tomzale

First Rank

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 08 05 2004 - 19:10

Rzeknę i ja:

*mam działającego ptaka...., czuję, że żyję :lol:

przyznam jednak, że czasem mam ochotę zawyć:

"zdraaaaajco, po trzyyyykroć zdrajcooooo" :D

#25 Tarwater_Silur_The Watersample

Tarwater_Silur_The Watersample

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 478 postów

Napisano 15 07 2004 - 22:42

uffffffff...

ten topik dowodzi niezbicie, że nie jestem sam w tym amoku jaki mnie ogarnął...

wszyscyśmy SKAZANI NA SOULSEEK

a macie już tak że polujecie na epki i single a po zgromadzeniu całej oficjalnej dyskografii szukacie bootlegów? bo wg mnie to jest właśnie TEN MOMENT - później jest już tylko coraz gorzej :) :( :D

a co do porównania slsk i muła to próbowałem obu:

przez tydzień oba zassały koło 10 G z tą subtelną różnicą, że z tych 10 G kompletnych utworów muł nakapał sztuk 3 (słownie: trzy) a slsk ładnych parę albumów i to mi w zasadzie wystarczyło, żeby podjąć decyzję, ale szalę przeważyły wyniki poszukiwania nagrań Syda Barretta - na slsk przeszły moje najśmielsze wyobrażenia (spadłem z krzesła i gryzłem z wrażenia dywan)

uważam też że slsk to arystokracja p2p: można tu znaleźć takie rzeczy których nie znajdziesz gdzie indziej a zawartość dysków niektórych kolesi przyprawia o zawrót głowy - raz jak zobaczyłem taką kolekcję to myślałem, że to empik onlajn :P ;) :D ale po chwili uświadomiłem sobie że niektórych pozycji które tam sobie smacznie leżały i tylko czekają żebym je sobie kliknął (mniam :) ) - to nie znalazłbym nawet w tym najwiekszym europejskim sklepie muzycznym na Champs Elysee...

pytanie do picasso: czy przesiadka na 154 odbyła się bez zgrzytów? używasz nikotyny lub jakichś innych wynalazków do archiwizacji profilu?

#26 Johan Rambo

Johan Rambo

First Rank

• Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 16 07 2004 - 09:59

Ja poluję wedle artystów......fajnie jest rozwalić dyskografię jakiegoś ulubionego kolesia, tym bardziej że to andagrand :D

Ale tak se lookam i loookam i widzę że następnym krokiem byłoby posortowanie tego co się ma wedle wytwórni...no właśnie jak oni to robią?.....mają ten sam arsenał plików dostęny w folderach sorted by artist i sorted by label.
Można oczywiście zrobić kopię wszystkich plików drugi raz i ułożyć nowe drzewko, ale jak jest tego z 40 GB to trochę szkoda miejsca...

Co do soula to moogę siedzieć i siedzieć, gaptć się w te cyferki, ręcznie resumować czerwone, kombinować, bawić się w boga w upload window...

A właśnie co do kombinowania.
Często kolejkuję ten sam album od dwóch różnych kolesi w ten sposób że nie zssysam całych folderów, tylko manualnie od pierwszego kolejkuję 1,2,3,4,5,6,7,8 a od drugiego 8,7,6,5,4,3,2,1
Widomo o co chodzi, ściągnę cały album oszczędzając połowę czasu :D
Tylko jest taki wałek że trzeba czuwać i resumować jakby co...
No i najgorsze jak pliki się identycznie nazywają a mają tylko tagi zmienione bo niedokończony plik może być dokończony nie tym co trzeba ;)
A właśnie co się stanie jak soul będzie próbował równocześnie ściągnącć identyczny plik od dwóch osób? Któryś transfer wyleci na aut? Tak jak split na ircu?

Pozdrawiam

#27 Tarwater_Silur_The Watersample

Tarwater_Silur_The Watersample

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 478 postów

Napisano 16 07 2004 - 10:50

A właśnie co do kombinowania.
Często kolejkuję ten sam album od dwóch różnych kolesi w ten sposób że nie zssysam całych folderów, tylko manualnie od pierwszego kolejkuję 1,2,3,4,5,6,7,8 a od drugiego 8,7,6,5,4,3,2,1

Johan ty to prawie już jak producent albo przynajmniej wydawca ;) :D :D

baj dy łej - nie macie czasem takiego wrażenia że jak się już tak natrudzicie przy tym ściąganiu to prawie jesteście współautorami płyty (bo to i kolejność można zmienić i rozszerzyć program o kawałki nieopublikowane itd...)? :D :D :D

pozdro

#28 elKomenda

elKomenda

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 17 07 2004 - 00:40

tia, jak kto ma sklonnosc do uzaleznien to i slsk go wciagnie ;) zwlaszcza, ze moze to zrobic na kilka sposobow: muzyka, ludzmi, forma. Ale powiem wam tak: w tym jest cos zlego! Ja dla przykladu wpadam wen tylko wtedy kjiedy sie zle czuje, hamulce naturalne przestaja dzialac i myk osowam sie w caly dzien spedzony na szukaniu muzy sprawdzaniu stanu kolejek itp. itd. Tymczasem to wszytko nie do konca jest takie fajne. Pamietam z czasow co to trzeba bylo kupowac kazda plyte za ciezki grosz, ze jak zdazylo mi sie kupic 2 albo trzy na raz to cieszyly mnie one znacznie mniej gdybym kupil je w odstepie powiedzmy paru tygodni. Tak, fajnie ze kolekcja urosla on 2 a nie jedna ale ... no wlasnie. Pamietam, ze jak kiedys zamowilem sobie w sklepie filipsa plytke X i jak mi przyszla ze stanow po dwoch miesiacach oczekiwania to byl to dzien wielki. A dzis, sciagam sobie jakiegos rara supernieznanego wykonawcy z korei polnocnej no i co, poslucham, a za dzien lub dwa mam nastepny taki kasek, chleb powszedni... Jak pijesz od czasu do czasu pijesz dla smaku (zalozmy taki wariant) ale jak zaczynasz wlewac w siebie litr wody dziennie to coz cos tu sie zmienia. Wiec ja tu zaproponuje taka rzecz, ze przez slsk (uzytkowanie) zmienia sie cos w stosunku do muzy i ja nie jestem pewien czy na lepsze.

Coz niewatpliwie horyzonty rosna a bariery znikaja, dla mnie dobrze tylko, ze dysk nie jest z gumy. Choc marzy sie nastepna 80tka... i boze co za strach pomyslec, ze sie moglby twardy sypnac... moze zalozyc raida???nie nie lepiej miec dodatkowe 80 giga na muzyczke... wiec moze kupic siedemset czyscioszkow i wszystko pozgrywac na plytki grzecznie...ale czy 80 wystarczy przeciez w ciagu kilku miesiecy srednio intensywnego myszkowania sie zapelni... 160 to dobra opcja... mhm tia, wiec mozne oszczedzic na wakacjach zamiast na tydzien w gory pojechac na dwa dni do rodziny... no wlasnie wlasnie, nie moge zgrac zeby skasowac, bo wtedy nie bede mogl udostepniac... itd itd. klopoty klopoty zmartwienia zmartwienia, ale w sumie cos to wszystko daje...

#29 Johan Rambo

Johan Rambo

First Rank

• Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 17 07 2004 - 08:52

700 czyścioszków? ;)
dzisiaj to już lepiej kupić wypalarkę DVD (sam się głęboko nad tym zastanawiam :D )
zrzut 20 płytek i dysk znowu free :D
można nawet se wypalać podwójnie dla bezp. (a co tam)

#30 elKomenda

elKomenda

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 17 07 2004 - 08:56

cusz, cd maja ta przewage ze czyta je kazdy oddtwazacz:), a sluchanie z kompa to tylko czesc z mozliwej przyjemnosci...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych