Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

Kasowanie zablokowanych plików
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kevinscott

kevinscott

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 1143 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:między niebem a piekłem

Napisano 06 09 2004 - 17:04

Delete Doctor

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware


Program posiada 3 opcje kasowania pliku oraz opcję usuwania wszystkich plików danego katalogu. Dwie pierwsze polegają na zmianie nazwy pliku przy wykorzystaniu innej konwencji ścieżek nazewniczych, natomiast trzecia pozwala na kasowanie pliku podczas restartu. Wystarczy wskazać plik do skasowania. Nie wymaga instalacji, pojedyncze exe.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 29 09 2006 - 00:50

DirectoryFixer

Platforma: Windows NT4/2000/XP/2003, IIS
Licencja: freeware


Lekarstwo na błędy "System nie może odnaleźć pliku", "Nie można odczytać z pliku lub dysku źródłowego", "Odmowa dostępu" podczas próby kasacji / przeniesienia / zmiany nazwy plików. Narzędzie, które uzupełnia działanie aplikacji parających się odblokowywaniem plików w użyciu. Jest deblokerem obiektów o wadliwych nazwach (zastrzeżony znak, spacje, nieobsługiwane znaki etc.) uniemożliwiających kasację. Działa poprzez zmianę nazwy folderów i plików na taką, którą może zaakceptować system. Po zastosowaniu programu należy ręcznie dokasować. Do zastosowań też w FTP. Program jest obsługiwany z linii komend. Należy go rozpakować do jednego z folderów uwzględnionych w zmiennych środowiskowych np. C:\WINDOWS\system32 i uruchomić via Start >>> Uruchom >>> cmd i komendę:

directoryfixer NazwaFolderu

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 18 10 2006 - 05:09

Pocket KillBox

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003
Licencja: freeware


Szczegółowy opis funkcji programu i jego obsługi w tym temacie: klik.

#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 07 04 2008 - 15:34

GiPo@FileUtilities

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware


GiPo@FileUtilities - Mini pakiet narzędziowy, którego jednym ze składników jest GiPo@MoveOnBoot dedykowane usuwaniu plików w użyciu. Narzędzie umożliwia skopiowanie, przemianowanie, przeniesienie, skasowanie pliku lub folderu podczas resetu komputera. Program banalny w obsłudze. W fazie 1 wystarczy wskazać plik / folder, a w fazie 2 określić jaką konkretnie akcję chcemy przeprowadzić. Program wprowadza też dodatkową pozycję w menu kontekstowym oraz nową kartę we Właściwościach plików.

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 19 04 2008 - 19:03

FileASSASSIN

Platforma: Windows 2000/XP/Vista 32-bit
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


FileASSASSIN - Aplikacja adresująca usuwanie plików w użyciu. Oferuje stopniowane metody odblokowywania pliku: zdjęcie uchwytów, odładowanie modułów, zakończenie zaborczego procesu. Kasowanie pliku może zostać przeprowadzone wg klasycznej metody lub podczas restartu komputera. Program dostępny w wersji instalacyjnej oraz portable.

#6 Riki

Riki

  First Rank

 • Użytkownicy
 • 57 postów
 • Lokalizacja:Kraina mlekiem i miodem płynąca

Napisano 04 05 2008 - 06:46

Unlocker

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista 32-bit
Licencja: freeware


Unlocker pozwoli nam odblokować aktualnie używany plik tak, aby możliwe były jakiekolwiek operacje na nim, jak usunięcie, przeniesienie, czy użycie przez inną aplikację. Pokazuje on jaki proces aktualnie korzysta z pliku, wyświetla szczegółowe informacje na jego temat i, co najważniejsze, pozwoli nam go zakończyć, uwalniając tym samym plik.

Uwaga: Instalator programu ma domyślnie zaznaczone tworzenie skrótów eBay. Do odznaczenia.

#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 23 05 2009 - 21:15

LockHunter

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


LockHunter - Narzędzie służące do zdejmowania blokady z plików lub folderów w użyciu. Ujawnia listę kolidujących procesów, umożliwia odblokowanie i usunięcie obiektu, dodatkowo zabicie blokującego procesu nadrzędnego lub jego skasowanie z dysku. W odróżnieniu od innych programów bazujących na takiej automatyzacji, nie usuwa plików w sposób permanentny, lecz przez relokowanie do Kosza. W przypadku omyłkowego skasowania pliku istnieje możliwość jego przywrócenia. Posiada integrację z menu kontekstowym wprowadzając opcję What it locking this file (folder)?. Program podobny do Unlockera, ale wyróżnia go natywne wsparcie dla systemów 64-bit. Stadium beta.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych