Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Film z YouTube FLV - jak wyciągnąć napisy?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 pinochio

pinochio

Second Rank

• Na emeryturze
  • 101 postów

Napisano 15 12 2009 - 18:48

Ściągnąłem filmik z YouTube z napisami po polsku DownloadHelperem i mam go zapisanego jako *.flv. Jak najprościej wyciągnąć napisy z niego?

#2 Placio74

Placio74

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1833 postów

Napisano 15 12 2009 - 18:57

Jeśli napisy są częścią obrazu (a niemal na pewno tak jest), to nie możesz ich 'wyciągnąć'.

#3 pinochio

pinochio

Second Rank

• Na emeryturze
  • 101 postów

Napisano 15 12 2009 - 19:33

Jeśli napisy są częścią obrazu (a niemal na pewno tak jest), to nie możesz ich 'wyciągnąć'.

To może na tym forum będziemy ciągnąć dalej, jest bardziej uczęszczane.

I chyba masz rację, w MediaInfo mam takie info:

Format : Flash Video
Rozmiar pliku : 24,0 MB
Czas trwania : 10 min.
Całkowita przepływność bitów : 329 Kb/s

Wideo
Format : H.263
Przepływność bitów : 256 Kb/s
Szerokość : 320 pikseli
Wysokość : 216 pikseli
Proporcje obrazu : 1,481
Szybkość wyświetlania klatek : 29,970 kl/s
bity/(piksele*ramki) : 0.124
Rozmiar strumienia : 18,7 MB (78%)

Audio
Format : MPEG Audio
Wersja formatu : Version 2
Profil formatu : Layer 3
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 64,0 Kb/s
Kanały : 1 kanał
Częstotliwość próbkowania : 22,05 KHz
Rozdzielczość : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 4,67 MB (19%)
Biblioteka zapisująca : LAME

#4 Placio74

Placio74

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1833 postów

Napisano 15 12 2009 - 19:48

A... to znaczy że po konwersji napisów nie ma...?
A gdy plik FLV jest odtwarzany offline (poza YT)?

O ile się orientuję napisy na YT są w odpowiednio spreparowanym pliku XML (napisy nie są w pliku FLV).

Mozilla Firefox + Greasemonkey + skrypt Download YouTube Captions
Pod oknem odtwarzania pojawi się odpowiednia opcja, a po jej użyciu w nowej karcie będą napisy które wystarczy zapisać do pliku SRT (skrypt konwertuje napisy do formatu SubRip).
Dołączona grafika

Można również skorzystać z programu Google2SRT.
Dołączona grafika

#5 pinochio

pinochio

Second Rank

• Na emeryturze
  • 101 postów

Napisano 15 12 2009 - 19:58

A... to znaczy że po konwersji napisów nie ma...?
A gdy plik FLV jest odtwarzany offline (poza YT)?

Jak go odtwarzam po skonwertowaniu do AVI, to napisy są nadal w filmie, ale MediaInfo nic nie czyta, poza AVI: 133 MB.
W czym odtworzyć plik FLV offline?

#6 Placio74

Placio74

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1833 postów

Napisano 15 12 2009 - 20:02

Jak go odtwarzam po skonwertowaniu do AVI, to napisy są nadal w filmie, ale MediaInfo nic nie czyta, poza AVI: 133 MB.

W takim razie wydaje się że jednak napisy są częścią obrazu (inaczej nie byłoby ich po konwersji).
Poza tym nie przypominam sobie by można było załączać napisy bezpośrednio w FLV (tak jak w MP4 czy MKV).

W czym odtworzyć plik FLV offline?

Media Player Classic HomeCinema, The KMPlayer, SMPlayer, VLC.

Zapodaj może link do klipu.

#7 pinochio

pinochio

Second Rank

• Na emeryturze
  • 101 postów

Napisano 15 12 2009 - 20:03

Mozilla Firefox + Greasemonkey

Jak klikam na ten url, to firefox daje mi odpowiedź "Firefox nie może odnaleźć serwera grasemonkey".

#8 Placio74

Placio74

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1833 postów

Napisano 15 12 2009 - 20:22

Mozilla Firefox + Greasemonkey

Jak klikam na ten url, to firefox daje mi odpowiedź "Firefox nie może odnaleźć serwera grasemonkey".

Ups... https://addons.mozil...refox/addon/748

Tu nie ma osobnych napisów.
Napisy zostały 'wtopione' w obraz (są jego częścią) jeszcze przed uploadem na YT.

Ewentualnie po bezstratnej konwersji z HQ (czyli najlepszego jakościowo źródła) można spróbować 'rozpoznawania pisma' (OCR) za pomocą AviSubDetector (nie jest to 'wyciąganie').

#9 pinochio

pinochio

Second Rank

• Na emeryturze
  • 101 postów

Napisano 15 12 2009 - 20:37

Ewentualnie po bezstratnej konwersji z HQ (czyli najlepszego jakościowo źródła) można spróbować 'rozpoznawania pisma' (OCR) za pomocą AviSubDetector (nie jest to 'wyciąganie').

Jak dokonać tej bezstratnej konwersji, z tego pliku FLV, np. Any DVD Converter do MPEG2?

#10 Placio74

Placio74

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1833 postów

Napisano 15 12 2009 - 20:55

...Jak dokonać tej bezstratnej konwersji, z tego pliku FLV, np. Any DVD Converter do MPEG2?

Po pierwsze ściągnąłeś klip w najgorszej jakości.
Niestety nawet jeśli skorzystamy z klipu lepszej jakości, nie ma gwarancji że rozpoznawanie tekstu gładko przejdzie.
Konwersję do AVI z zastosowaniem bezstratnego kodeka (HuffYUV, UT Video Codec, Lagarith Lossless Video Codec, ...) można wykonać różnymi programami.
Np. w VirtualDub (z zastosowaniem odpowiednich pluginów wejściowych lub skryptu Avisynth), MediaCoder, Pazera Free FLV to AVI Converter, ...
Istotne by wykonać konwersję bez strat (MPEG-2 jest stratnym formatem). Konwersja stratnym kodekiem spowoduje większe problemy z rozpoznawaniem tekstu.

Szybki timing w AviSubDetector

Szczerze mówiąc, dla mnie szybciej i łatwiej byłoby przepisać teksty 'ręcznie' z wideo do edytora napisów - tym bardzie przy słabej jakości wideo.

#11 pinochio

pinochio

Second Rank

• Na emeryturze
  • 101 postów

Napisano 15 12 2009 - 21:03

Po pierwsze ściągnąłeś klip w najgorszej jakości.
Niestety nawet jeśli skorzystamy z klipu lepszej jakości, nie ma gwarancji że rozpoznawanie tekstu gładko przejdzie.
Konwersję do AVI z zastosowaniem bezstratnego kodeka (HuffYUV, UT Video Codec, Lagarith Lossless Video Codec, ...) można wykonać różnymi programami.
Np. w VirtualDub (z zastosowaniem odpowiednich pluginów wejściowych lub skryptu Avisynth), MediaCoder, Pazera Free FLV to AVI Converter, ...
Istotne by wykonać konwersję bez strat (MPEG-2 jest stratnym formatem). Konwersja stratnym kodekiem spowoduje większe problemy z rozpoznawaniem tekstu.

Miałem problemy ze ściągnięciem tego filmiku. Chciałem użyć profesjonalnego programu 4U Download YouTube Video, ale ten go nie chciał wczytać, wyskakiwał jakiś błąd, tak samo, jak próbowałem poprzez Zrzutę, to dostawałem info, że podany adres jest niepoprawny. Lubię się w to bawić, tak na przyszłość, jak powinienem ściągnąć ten filmik najlepiej?

#12 Placio74

Placio74

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1833 postów

Napisano 15 12 2009 - 21:17

Mozilla Firefox + Greasemonkey + np. YousableTubeFix albo YouTube Video Formats

YouTube Video Formats działa również w Operze / YousableTubeFix jest dostępny także w wersjach pod Operę i Chrome. Zresztą, skryptów JS i pluginów dla Firefoksa jest jeszcze więcej.

#13 pinochio

pinochio

Second Rank

• Na emeryturze
  • 101 postów

Napisano 15 12 2009 - 21:37

Mozilla Firefox + Greasemonkey + np. YousableTubeFix

Mam to zainstalowane i nie bardzo wiem, jak te skrypty uruchomić i gdzie się ten YousableTubeFix zapisał. Jak teraz ściągnąć np. ten filmik?

#14 Placio74

Placio74

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1833 postów

Napisano 15 12 2009 - 21:44

Otwórz jakiś klip na YT i zobacz czy są dodatkowe 'opcje' (porównaj ze zrzutami na stronie skryptu).

Dołączona grafika

#15 pinochio

pinochio

Second Rank

• Na emeryturze
  • 101 postów

Napisano 15 12 2009 - 22:14

Otwórz jakiś klip na YT i zobacz czy są dodatkowe 'opcje' (porównaj ze zrzutami na stronie skryptu).

Tak, mam te skrypty zintegrowane w tym Greasemonkey, ale ja myślałem, że tym Greasemonkey należy ściągać filmy z YouTube i usunąłem ten DownloadHelper. Miałem też zainstalowany dodatek NetVideoHunter 0.4.3 i też go usunąłem. Którym programem najlepiej się posłużyć do ściągania filmu?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych