Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

nr gg poniżej 17 mln, ktoś (coś?) mi zmieniło hasło i mail

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 tk3k

tk3k

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 10 01 2010 - 12:45

jak w temacie. proszę się nie wymądrzać nad wyższością gg8/gg10 nad resztą komunikatorów. tak, pisałem do gg network o odzyskanie starego ale czekam już piąty, szósty dzień na maila, poza tym i tak chciałem zmienić numer (nie, nie można dostać starych numerków przy rejestracji). także jeśli ktoś ma jakiś stary nieużywany nr albo nie wiem, nie potrzebnego alta to byłbym wdzięczny za numer i hasło na PW. mała rzecz a cieszy.

już mnie ku*ica bierze, jak sobie wyobrażam tysiące zdenerwowanych osób które nie mogą zmienić numeru, albo dopiero rozpoczynają przygodę z komunikatorami i nie mogą rozmawiać z użytkownikami gg7, tlenu, mirandy, konnekta itp., a jeszcze bardziej jak sobie wyobrażam mocno zdenerwowanych użytkowników gg7, tlenu, mirandy, konnekta, kadu, pidgina itp.

z góry dzięki, i przepraszam za ton posta, ogólnie to jestem luzakiem i przy okazji witam całe forum :]

#2 driven

driven

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 4287 postów

Napisano 10 01 2010 - 13:21

Ale co Ci da stary numer? Problemu nie obejdziesz zmianą numeru na starszy. A co do użytkowników wymienionych programów prócz gg7, to dostosują programy do nowego protokołu gg i problemu nie będzie, albo już zostały dostosowane i bijesz pianę niepotrzebnie.

Ktoś (coś?) zmienił Ci hasło i mail? Ciekawe, że mi przez 10 lat nic takiego się nie przytrafiło, ehhh.

Niestety, chcemy czy nie, jesteśmy skazani na gg8/gg10, albo na alternatywne programy.

EDIT:
@dejko
Rozszyfrowałeś tę zagadkę idealnie. :) Do tego jeszcze dochodzą programy w wersji portable i łączenie z komputerem w domu poprzez pulpit zdalny aby nie zostawiać niepotrzebnie ważnych informacji na obcym komputerze.
Dołączona grafika

Ten post nie może być powielany bez mojej zgody.
Copyright © 2006-2010 Wszystkie prawa zastrzeżone abym poczuł się wyjątkowy. :-)

#3 Gość_dejko_*

Gość_dejko_*
  • Goście

Napisano 10 01 2010 - 22:05

Ktoś (coś?) zmienił Ci hasło i mail? Ciekawe, że mi przez 10 lat nic takiego się nie przytrafiło, ehhh.

Bo może:
- masz inne hasło niż numer GG, inne niż Twoje imię, nie 12345 lub nie nazwa Twojej miejscowości,
- nie instalujesz tego durnego GG gdzie się da i nie zostawiasz na dyskach plików ze swoim profilem, zawierającym hasło i inne takie,
- masz normalnych kumpli, którzy wiedząc, że masz to samo hasło w 50 różnych przepustkach, które w dodatku znają - nie robią sobie z Ciebie jaj.

Obecnie chyba tylko GG7 ma problemy z samym sobą. Większość innych komunikatorów pozwala na rozmowę z numerami >17 000 000, z tym, że niewidoczny jest status kontaktu. Wtyczka GG w wersji beta dla Mirandy pozwala już na normalną rozmowę z nowymi numerami (znaczy da się gadać i widać statusy).

#4 tk3k

tk3k

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 12 01 2010 - 10:57

mam dobre hasło, poza tym na stronach o komunikatorach jest wiele osób z takimi problemami więc nie fakajcie. większość komunikatorów? tlen szóstka i konnekt też? łał, nie zauważyłem! zresztą i tak większość osób z listy kontaktów ma gg7. każdemu łatwo jest powiedzieć "przeprowadź kumpli na alternatywne komunikatory". nie każdy sobie da z tym radę.

poza tym nikt nie powiedział że używam oryginalnego klienta GG. wiem przecież że archives.dat i hasło da się odczytać paroma kliknięciami myszki bo próbowałem.

#5 Gość_DawidS28_*

Gość_DawidS28_*
  • Goście

Napisano 12 01 2010 - 12:23

GG od wersji osiem (nowe gg) zapisuje pliki w %AppData%... cośtam dalej, archiwum jako bazę danych (można odpalić programem Lita), a hasło to inna sprawa.

PS. A nie jest to przypadkiem przechwytywanie haseł, wiem, że raczej nikomu nie chciałoby się włamywac po hasło GG, no ale...

#6 driven

driven

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 4287 postów

Napisano 12 01 2010 - 13:45

mam dobre hasło

I co z tego, że dobre? Dobre hasło, to nie wszystko.

poza tym na stronach o komunikatorach jest wiele osób z takimi problemami więc nie fakajcie.

Z jakimi problemami? Kradzieżami numeru? Czy płaczek za gg7?

większość komunikatorów? tlen szóstka i konnekt też? łał, nie zauważyłem! zresztą i tak większość osób z listy kontaktów ma gg7. każdemu łatwo jest powiedzieć "przeprowadź kumpli na alternatywne komunikatory". nie każdy sobie da z tym radę.

Z tego co czytam, to tlen i konnekt też (jakaś wtyczka jest do obsługi tych długich numerów w konnekcie).
Większość osób z Twojej listy może i ma gg7, ale co zrobisz Ty i Twoi znajomi jak poznacie nowe osoby z długim numerem? Powiesz - idź żebrać o numer poniżej 17 mil, albo wykluczysz z grona znajomych? GG7 nie wspiera tak długich numerów i nie będzie wspierało, chyba że zajmie się tym ktoś trzeci, jakiś zapaleniec, który je dostosuje i wchodzi w grę chyba tylko jakaś wtyczka, bo inne ingerencje w kod programu będą pewnie naruszały licencję. Twórcy programu pracowali nad nową wersją, którą od razu dostosowali do nowej numeracji, napchali reklam, dodatków i teraz nie będą cofać się wstecz, bo to żaden interes dla nich. Tak więc, nie jest tak, że łatwo powiedzieć "przeprowadź kumpli na alternatywne komunikatory", tylko taka jest kolej rzeczy, czy znajomi sobie dają radę czy nie, to muszą to zrobić, albo zmusić się do korzystania z nowego gg.
Inna sprawa, że na gg zawsze narzekano, wieszano psy i na gg7, a teraz nagle wszyscy chwalą stare wersje. :D

poza tym nikt nie powiedział że używam oryginalnego klienta GG. wiem przecież że archives.dat i hasło da się odczytać paroma kliknięciami myszki bo próbowałem.

Ale co to ma do rzeczy?

Na koniec powiem tylko, że forum to nie jest tablica ogłoszeń, a tak ten temat rozumiem. Nie przyszedłeś tu po pomoc, tylko po numer gg poniżej 17 milionów.
Dołączona grafika

Ten post nie może być powielany bez mojej zgody.
Copyright © 2006-2010 Wszystkie prawa zastrzeżone abym poczuł się wyjątkowy. :-)

#7 Gość_DawidS28_*

Gość_DawidS28_*
  • Goście

Napisano 12 01 2010 - 15:13

a teraz nagle wszyscy chwalą stare wersje. :D

Ostatnia dobra wersja to GG 6.1, potem upchnęli w gadu-gadu dodatki, które nie wiem po co komu. Może GG będzie kiedyś płatne, to użytkownicy dokonają masowej migracji do innych komunikatorów.... albo doczekamy się cracków.

#8 Gość_dejko_*

Gość_dejko_*
  • Goście

Napisano 12 01 2010 - 16:07

mam dobre hasło

Miałeś. Teraz ma je ktoś inny.

Z tego co czytam, to tlen i konnekt też (jakaś wtyczka jest do obsługi tych długich numerów w konnekcie).

W Konnekcie to chyba normalnie, za pomocą update do wtyczki obsługującej GG8. Nie wiem jak jest w Tlenie... Szóstka na pewno nie, bo ta nie jest kompatybilna w ogóle z 8, a wtyczka dodatkowa została olana jakiś czas temu, jak pojawiła się beta 7 z natywną obsługą GG 8. Zresztą po co korzystać z tego próchna? Jest Miranda, jest AQQ, WTW, Kadu...

chyba że zajmie się tym ktoś trzeci, jakiś zapaleniec, który je dostosuje i wchodzi w grę chyba tylko jakaś wtyczka, bo inne ingerencje w kod programu będą pewnie naruszały licencję

Ale to już będzie alternatywny komunikator... Naprawdę nie rozumiem w czym problem z przesiadką. Jakie trzeba mieć IQ, żeby poradzić sobie ze znalezieniem linku do downloadu na stronie producenta, kilkukrotnym kliknięciu "dalej", oraz wpisaniu swojego numeru GG i hasła? IQ=10? 15? Bo chyba nie więcej... I szympansa można by tego nauczyć, ale najłatwiej krzyczeć nie będę bo nie umiem - zróbta mi tak, żeby działało!!!
GG7 nie obsługuje wtyczek, więc nic takiego nie powstanie. Modding oryginalnego GG? To już lepiej skorzystać z istniejącej alternatywy.

#9 tk3k

tk3k

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 17 01 2010 - 20:10

zgadzam się z przedmówcą, instalowałem wczoraj tlena 7 mamie (tylko dlatego że chciała rozmawiać z kumpelą spoza gg), z początku się ucieszyła że będzie miała tlena i gg w jednym, ale wymiękła jak zobaczyła formularz rejestracyjny -.- no fakt formularz jest trochę obszerny, ale ja wolałbym móc rozmawiać a podać błędne dane niż olać a nie móc rozmawiać.

co do tematu. nie zamierzam tego rozgrzebywać, myślę że wy też nie. to nie dyskusja o komunikatorach. pozdro 4 all

ps. ktoś wcześniej gadał o plikach danych gg. napisałem przecież że próbowałem no czytajcie ludzie ze zrozumieniem no :] a używam tlena 6 :)

#10 ftalo

ftalo

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 04 02 2010 - 21:05

Witam,używam wersji 6.1 i właśnie zaejestrowałem nowy numer na 20mln .Przetestowałem rozmowy z 40 użytkownikami o wersjach 8 oraz 10 lecz prawdopodobnie jedna osoba miała także wersję 7.Wszystkie miały kontakt.
Prawdopodobnie,choć tego jeszcze nie sprawdziłem wszystkie osoby z listy kontaktów na numerze poniżej 17 mln są takze dostępne na tym numerze(tu mam kopię tej samej listy).

Wciąż czekam na kontkakt z użytkonwikami o wersji 6.1 oraz 7 na tym nowym numerze.Jak tylko się to uda dam znać.

Jednak statystycznie patrząc ,podejrzewam że wersje 7 nie są w stanie mi odpowiedzieć,ponieważ rozesłałem 40 wiadomości z pytaniem o wersję do 40 losowych osób.

#11 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 05 02 2010 - 10:57

ftalo a czytałeś to:

http://bk2.sputnik-s...php?readmore=40

Tu nie ma za bardzo się już nad czym rozwodzić.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych