Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Przeniesienie płyty DVD na USB

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 radiv

radiv

First Rank

• Na emeryturze
  • 2 postów

Napisano 15 01 2010 - 19:11

Witajcie,

Rozwijam sobie na własne potrzeby Multibootowalną DVD, m.in dzięki poradom z tego forum (dzięki picasso!). Posiadam także pendrive Corsair Flash Voyager 8 GB, rzekomo wyposażonym w kontroler SMI. Chcę przenieść obecny "projekt" na USB i, jeśli dobrze zrozumiałem, sformatowanie partycji pendrive'a jako USB-CD oszczędziłoby mi sporo pracy w przystosowywaniu każdego elementu płyty DVD do pracy z USB. Jeśli jestem w błędzie to proszę o poprawienie :)

Próbowałem utworzyć taką partycję za pomocą UFDisk opisanego tutaj, ale występuje błąd - komunikat zawiera jedynie znaki zapytania. Program prawdopodobnie przyjmuje płyty do wielkości 650 MB, ale mojej DVD (4,1 GB) już nie. Partycje potrafi jednak utworzyć większą. To mnie niestety nie urządza. Jedyny inny program który znalazłem to SMI Mass Production Tool. I tak:

1. Czy ktoś mógłby poradzić jak w SMI MPT utworzyć właściwą partycję dla płyty DVD i jak wrzucić jej zawartość do tej partycji?

2. Czy istnieją jakieś inne tego typu programy dla kontrolerów SMI?

3. Do jakich kontrolerów zostało stworzone mniej zakręcone (niż SMI MPT) oprogramowanie, które rozwiązałoby mój problem?

Dzięki serdeczne :)

#2 radiv

radiv

First Rank

• Na emeryturze
  • 2 postów

Napisano 16 01 2010 - 00:17

Dotychczasowe próby z Mass Production Tool nie dały zadowalających rezultatów. Program tworzy właściwą partycję i pendrive jest nawet bootowalny jak płyta CD. Jednak na płycie tej nie ma wszystkich danych. Program "zapisuje" płytę (4,1 GB) na pendrive ok. 12-15 sekund, co daje nawet sporo mniej rzeczywistych danych zapisanych na pendrive niż 650 MB.

Co jeszcze można zrobić? :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych