Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Problem z większymi plikami

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 olo_13

olo_13

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 16 01 2010 - 03:39

Witam!

Od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem programu DC++. Internet mam w firmie jarsat (jarsat.pl), prędkość bodaj 20 Mb/s. Korzystam z ich DC Huba. Ogólnie wszystko jest ok, dopóki mi nie przyjdzie ściągać plików wielkości kilku GB. Z mniejszymi jest ok, natomiast większe nie chcą się w ogóle ściągnąć. Przykład - folder o wielkości 14 GB dochodzi do ok 6,5 GB i nagle transfer maleje i po chwili pojawia się komunikat " Istniejące połączenie zostało gwałtownie zamknięte przez zdalnego hosta". I tak w kółko bo program próbuje ponowić, ale nic nie rusza. Transfer 3,5 Mb/s po czym spada i to samo. Myślałem przez chwile, że może mam coś zablokowanego, ale wszyscy inni z tej firmy korzystają normalnie, do tego jeszcze sprawa nabiera "smaczku" (sic!), bo i ode mnie nie można ściągać większych plików. Miejsce na dysku jest, zapora tylko co widowsa. Możliwe, że w ustawieniach jest coś namieszane, ale skoro ściąga normalnie mniejsze pliki?

Mam nadzieję, że ktoś pomoże, bo w internecie nie znalazłem w sumie nic co by mi pomogło.

#2 skajloker

skajloker

Medium Rank

• Na emeryturze
  • 204 postów

Napisano 16 01 2010 - 12:42

Nie jestem pewien, ale czy to nie jest przypadkiem wina partycji. Kiedyś mialem podobny problem, zmiana partycji na NTFS go rozwiazala

#3 Gość_DawidS28_*

Gość_DawidS28_*
  • Goście

Napisano 16 01 2010 - 15:08

Chyba nie, FAT32 obsługuje pliki do 4gb wielkości, exFAT do 16eb, NTFS też 16eb (w praktyce 16tb, ale co to za różnica :) ) Więc to chyba nie to. Tak to by ucinało plik w 4 giga, a nie 6,5

#4 olo_13

olo_13

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 17 01 2010 - 01:17

Wina partycji to raczej nie jest bo korzystam od zawsze z NTFS. Kompletnie brakuje mi jakiegokolwiek wytłumaczenia. Możliwe jest jednak, że może dysk ma problem z przyznaniem miejsca większym plikom (jeżeli jest coś takiego możliwe), bo zdarzyło mi się ściągać większy plik z rapida (47 partów). Dwa ostatnie party nie chciały się w ogóle dociągnąć. Mimo premium rapida. Później już nie próbowałem.

#5 Gość_DawidS28_*

Gość_DawidS28_*
  • Goście

Napisano 17 01 2010 - 11:46

Wejdź we właściwości dysku i sprawdź, czy są włączone przydziały. Jeśli tak - wyłącz.

#6 olo_13

olo_13

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 17 01 2010 - 14:24

Przydziały są wyłączone. Więc to dalej nie to.

#7 olo_13

olo_13

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 24 01 2010 - 23:23

I co? Nikt nie ma pomysłu widzę.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych