Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

samsung nc10. Jak usunąć z biosu logo operatora?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 skurnik

skurnik

First Rank

• Na emeryturze
  • 28 postów

Napisano 25 01 2010 - 22:06

Chodzi mi o ekran, który się wyświetla przy uruchamianiu, można to usunąć ale nie chcę niczego zepsuć. Przydałyby się wskazania co i jak ewentualnie link. Da rade? :D

#2 Gość_Tyrol_*

Gość_Tyrol_*
  • Goście

Napisano 25 01 2010 - 22:51

Bios (opcje) jak w każdym laptopie ubogi. Także o opcji wył. można zapomnieć.

ale nie chcę niczego zepsuć

W takim razie odpuść sobie.

#3 skurnik

skurnik

First Rank

• Na emeryturze
  • 28 postów

Napisano 25 01 2010 - 23:07

mogę zaryzykować :D pomożesz?

#4 Gość_Tyrol_*

Gość_Tyrol_*
  • Goście

Napisano 25 01 2010 - 23:14

Napiszę co ja bym np. próbował zrobić >> zmodyfikować plik .bin bios-u, a potem go wgrać. Tylko nie wiem czy to sie tu uda.
Bios do pobrania jest w wersji exe. Także pierwsza sprawa > trzeba jakimś programem rozwalić (rozpakować) go na czynniki pierwsze.
Dobrać się do właściwego pliku jakimś softem, np. modbin, itp. Pamiętam, że akurat modbin miał opcję wył/usuwania logo.
Tak zmodyfikowany plik i całą reszte scalić ponownie, np. CreateInstall. Potem już normalny update biosu i tyle.

#5 skurnik

skurnik

First Rank

• Na emeryturze
  • 28 postów

Napisano 26 01 2010 - 00:49

Pomimo ze biedny bios ale funkcja monitoringu procesora pamięci podczas bootowania jest a efektem jej włączenia okazało się NIEWYŚWIETLANIE logo operatora sieci gsm co prawie zaspokaja moje oczekiwania estetyczne.
W temacie użyłem wyrażenia gif. to bład. Wyczytałem, że obrazki w biosie maja rozszerzenie tiff.
Potrzebuje narzędzia do zamiany obecnego tiff'a na przeze mnie wybrany.

Na marginesie dodam, że jestem pod wrazeniem ...prawie 19 milionów wyników wyszukiwania "searchengines" ...niesamowite

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych