Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Sterowniki ASPI w Windows 7

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Darth Artorius

Darth Artorius

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 26 01 2010 - 09:22

Witam !

Mam Windows 7 Home Premium i zdarza mi się używać programu Exact Audio Copy (EAC). Zalecane są do niego sterowniki ASPI (Adapteca chyba). Pod Windows XP jakoś udało się je zainstalować a jak to zrobić pod Windows 7 ? Program Aspi Checker pokazuje,że nie ma w systemie sterowników ASPI i system jest "unsupported" :D.

Nagrywarki CD-RW i DVD-RW mam na kanale ATA na płycie głównej.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 26 01 2010 - 09:30

zdarza mi się używać programu Exact Audio Copy (EAC). Zalecane są do niego sterowniki ASPI (Adapteca chyba).

Możesz wypróbować Frog ASPI.

#3 Darth Artorius

Darth Artorius

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 26 01 2010 - 09:54

Możesz wypróbować Frog ASPI.

No tak, ale jestem ciekaw czy Win 7 w ogóle wspiera ASPI (ASAPI - to te z Pinnacle) i czy ich instalacja nie spowoduje jakichś bugów w systemie.

#4 Flavius

Flavius

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3769 postów

Napisano 26 01 2010 - 10:36

No tak, ale jestem ciekaw czy Win 7 w ogóle wspiera ASPI (ASAPI - to te z Pinnacle) i czy ich instalacja nie spowoduje jakichś bugów w systemie.

Nie powinno być żadnych problemów,zresztą jeśli się nie sprawdzi bardzo łatwo się go pozbyć (przyczytać opis FrogAspi łaskawie na stronie producenta!).Jedna tylko moja uwaga to czego tam nie ma wprost w FAQ albo jeśli jest to gdzieś baaardzo głęboko,zdawać się niektórzy nie chcą wiedzieć że istnieją też systemy 64 bitowe :D

wnaspi32.dll jest modułem 32 bitowym więc jeśli masz 64 bitowy system a chcesz aby ASPI działało globalnie na wszystkie programy które tego potrzebują to umieść ten plik w folderze C:\Windows\SysWOW64 (a nie w C:\Windows\System32!)
Głos Opozycji Forumowej

#5 Darth Artorius

Darth Artorius

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 26 01 2010 - 11:00

Posiadam oczywiście system 32 bitowy. Dopiero nadgryzam Win 7 i nie chciałbym coś spieprzyć. A równocześnie zależy mi na prawidłowej pracy EAC.

#6 Karolek

Karolek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4066 postów

Napisano 27 01 2010 - 22:53

:angry: Darth Artorius

Piszesz:

Pod Windows XP jakoś udało się je zainstalować a jak to zrobić pod Windows 7 ?

Wystarczą prawidłowe sterowniki do płyty głównej {Win7} .

jak to zrobić pod Windows 7

Pokaż okno z EAC -> Opcje EAC-a -> Interfejs.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych