Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Zniknęła lista zainstalowanych programów

• Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 googol

googol

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 27 01 2010 - 23:38

Witam.
Wczoraj chciałem sobie usunąć pewien program, więc standardowo udałem się do Programów i Funkcji w panelu sterowania. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że na liście widnieje tylko jeden zainstalowany program. Co ciekawe, Revo Uninstaller którego również używam widzi jedynie kilka programów więcej. W dodatku nie mam żadnego punktu przywracania więc ta opcja odpada. Co do obecności szkodników to sądzę, że mój komputer jest czysty. W logach nic nie widzę, ale wrzucę w razie gdyby ktoś coś znalazł. Problemem jest to, że coś wykasowało mi wszystkie wpisy w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall a ja nie mam żadnych kopii rejestru do przywrócenia. Czy jest jakaś możliwość naprawienia tego bez postawienia systemu od nowa? Szczerze to nie mam na to czasu i chęci.
Logi:
OTL:
http://wklej.org/id/269497/
combo:
http://wklej.org/id/269500/

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 28 01 2010 - 00:35

Kto zalecał używanie ComboFix? Jest wyraźnie napisane (KLIK), dlaczego tego nie wolno używać na własny rachunek. A jeśli i to mało, to tutaj przykład jak błąd w programie może się skończyć: KLIK. Dział Windows ma określony powieszony Regulamin i ten raport nie istnieje tutaj. Log z OTL = a gdzie jest jego druga część Extras z listą właśnie programową.... dla porównania jak widzi wygląd klucza trzeci z programów.

W dodatku nie mam żadnego punktu przywracania więc ta opcja odpada. (...) coś wykasowało mi wszystkie wpisy w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall a ja nie mam żadnych kopii rejestru do przywrócenia. Czy jest jakaś możliwość naprawienia tego bez postawienia systemu od nowa?

Przy pustym kluczu, braku kopii zapasowych i braku punktu Przywracania = wątpię czy da się to przywrócić, bo z powietrza danych się nie dorobi.

1. Potrzebna jest jakaś kopia pliku C:\WINDOWS\system32\config\SOFTWARE, datowana na okres sprzed problemu. Miejsca kopii były omawiane tu: KLIK. Nie masz kopii w Przywracaniu systemu, pliki *_previous są tylko po wykorzystanu choć raz cofania Przywracaniem, kopia RegBack jest sesyjna, czyli według wszelkiego prawdopodobieństwa już ma nagrane niepożądane zmiany. To skąd brać .... Gdyby jednak kopia pliku była, możnaby było ją w regedit podmontować > zrobić eksport tego fragmentu > w Notatniku funkcją hurtowej zamiany tekstu wyedytować ścieżki > import do prawdziwej gałęzi.

2. Albo reinstalować wszystkie programy.....

W logach nic nie widzę, ale wrzucę w razie gdyby ktoś coś znalazł.

Taka akcja mogła się stać z jakiegoś badziewnego instalatora / deinstalatora określonego programu, bądź też przez używanie czyszczenia rejestru / jakiegoś programu "tuningującego". Poglądowo, że wszystko jest możliwe, nieco podobny przypadek kompletnego upłynnienia innego fragmentu programowego przez nieudolną aplikację trzecią: KLIK.

Twój TuneUp Utilities 2010 - czy w nim aby nie przesadziłeś w porządkach? I czy na pewno ten program nie wytworzył jakiejś kopii zapasowej?

.

#3 googol

googol

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 28 01 2010 - 12:03

Na początku dzięki za zainteresowanie moim tematem.
A więc tak:
TuneUP służy mi tylko i wyłącznie do zmiany ikon w systemie. Nie używam go do sprzątania rejestru czy dysku. Co prawda program posiada moduł który automatycznie "sprząta" system według harmonogramu, jednak ja od razu to wyłączyłem. TuneUP rzeczywiście pokazuje, że czyszczenie nie było robione więc nie posiada żadnych kopii rejestru.
Co do tego pliku SOFTWARE to w folderze C:\Windows\System32\config\RegBack jest taki plik z ostatnią datą modyfikacji 20 stycznia więc może z tego da się jakoś to przywrócić? Jeśli nie ma innego wyjścia i nie da się nic zrobić to trudno, póki co będę działał tak jak jest, a przy chwili wolnego czasu zainstaluje system od nowa, bo lepsze to niż reinstalacja wszystkich programów.

#4 Flavius

Flavius

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3769 postów

Napisano 28 01 2010 - 12:14

Co do tego pliku SOFTWARE to w folderze C:\Windows\System32\config\RegBack jest taki plik z ostatnią datą modyfikacji 20 stycznia więc może z tego da się jakoś to przywrócić?

Jeśli ten plik ma prawidłowy klucz Uninstall to tak.

Jeśli nie ma innego wyjścia i nie da się nic zrobić to trudno, póki co będę działał tak jak jest, a przy chwili wolnego czasu zainstaluje system od nowa, bo lepsze to niż reinstalacja wszystkich programów.

Możesz też użyć funkcji przywracania systemu jesli oczywiście nie wyłączałeś tej funkcji.
Głos Opozycji Forumowej

#5 googol

googol

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 28 01 2010 - 12:35

Ok, ale jak to zrobić?? Ja widzę tylko zwykły plik. Mam go zaimportować do rejestru? Jeśli tak to, w które miejsce? Poza tym, widzę że trzeba skopiować ten plik z pod systemu do innej lokalizacji bo jest używany. Da się jakoś zobaczyć co ten plik zawiera, bo jak otworzyłem go w notatniku to są tam cuda i dziwy nie do przeczytania.

Możesz też użyć funkcji przywracania systemu jeśli oczywiście nie wyłączałeś tej funkcji.

Jak już pisałem w pierwszym poście nie mam żadnych punktów przywracania.

#6 Flavius

Flavius

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3769 postów

Napisano 28 01 2010 - 13:19

Ok, ale jak to zrobić?? Ja widzę tylko zwykły plik. Mam go zaimportować do rejestru? Jeśli tak to, w które miejsce? Poza tym, widzę że trzeba skopiować ten plik z pod systemu do innej lokalizacji bo jest używany. Da się jakoś zobaczyć co ten plik zawiera, bo jak otworzyłem go w notatniku to są tam cuda i dziwy nie do przeczytania.

Najlepiej uzyj Win7 DVD lub specjalnej płyty recovery z przyklejonego w tym dziale

Zbootuj płytę>>Wybierz język>>napraw komputer>>wiersz poleceń i wpisz

regedit

To otworzy regedit,następnie kliknij na gąłąź HKLM,następnie z menu Plik>>Załaduj gałąź rejestru i wybierz plik SOFTWARE z folderu C:\Windows\System32\config\RegBack

nazwij go pod jakąś inną nazwą niż inne gałęzie np. REM_SOFTWARE,następnie otworz gałąź HKLM -wtedy załądowana gałąź powinna być już widoczna,zobacz jak wygląda klucz

HKLM\REM_SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

jesli ten klucz rzeczywiście jest OK to go wyeksportuj i zapisz gdzieś.Następnie uruchom normalnie system,otwórz w notatniku ten wyeksportowany klucz i zmień ścieżkę z HKLM\REM_SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall
do HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

a nastepnie zaimportuj to do rejestru + restart
Głos Opozycji Forumowej

#7 googol

googol

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 28 01 2010 - 14:30

Udało się! Plik SOFTWARE zawierał potrzebne wpisy z klucza Uninstall. Zrobiłem tak jak kazał Flavius i wszystko działa jak należy, programy powróciły. Wielkie dzięki Flavius i picasso.

#8 Rudzielec

Rudzielec

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 09 04 2014 - 23:06

Witam, pozwolę sobie odkopać temat ponieważ mam ten sam albo podobny problem.

Na kompa złapałam jakieś dziadostwo "vuupc" czy jakoś tak, na necie polecali programy AdwCleaner i Malwarebytes Anti-Malware - użyłam i pozbyłam się dziadostwa, niestety zniknęła też lista programów zainstalowanych (została tylko przeglądarka google chrome i zainstalowany program Malwarebytes). Ponieważ system nie chciał uruchomić się z płytki (instalator odpalony z poziomu systemu działa normalnie) ściągnęłam recovery disc, wypaliłam na płytce i uruchomiłam system. Dostałam się wg. powyższych wskazówek do rejestru i załadowałam plik SOFTWARE i wszystko fajnie, tylko, że po załadowaniu odnalazłam wszystko, tylko nie "uninstall". Dziadostwo złapałam dziś i plik SOFTWARE również miał dzisiejszą datę - niestety nie pamiętam dokładnej godziny kiedy kiedy złapałam dziadostwo, ale liczyłam po cichu, że plik SOFTWARE jest z wcześniejszej godziny. I moje pytanie brzmi - dlaczego nie mogę znaleźć w rejestrze uninstall? czy plik SOFTWARE został już zmieniony przez owe dziadostwo i dlatego nie ma w nim uninstall? co mogę w takim przypadku zrobić aby odzyskać listę programów?

#9 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 10 04 2014 - 21:23

A co z przywróceniem systemu z kopii bezpieczeństwa? Też nic nie pomaga?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#10 Rudzielec

Rudzielec

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 14 04 2014 - 11:48

Niestety sama żadnej kopii wcześniej nie robiłam, punktu przywracania systemu też nie mam :/ chyba, że jakieś kopie gdzieś się robią i zapisują, a ja nie mam o tym pojęcia, to chętnie posłucham jakichś rad.

Mam też jedno pytanie odnośnie tworzenia obrazu dysku: mam podpięty w kompie drugi stary dysk na którym zainstalowany jest win xp, kiedy próbowałam zrobić obraz dysku (już po zainfekowaniu kompa i po oczyszczeniu go, czyli z uszkodzonego systemu) w ostatnim kroku kiedy pojawia się okno w którym pokazane są zaznaczone partycje systemowe, okazuje się, że system zamierza zrobić obraz z obydwóch partycji systemowych - czyli z partycji systemowej win7 i xp. Moje pytanie jest następujące: czy żeby w takim przypadku zrobić obraz tylko partycji systemowej win7 można wybrać opcję "pozwól mi wybrać" zamiast wyboru automatycznego i tu zaznaczyć partycję systemową win7, a pod spodem odznaczyć opcję "dołącz obraz systemu dysków: (C:), Nowy (H:)" gdzie (C:) jest partycją systemową xp? czy taki obraz będzie wtedy poprawny i nadawał się do użycia?

#11 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 14 04 2014 - 23:22

O ile nie zm8ieniałaś ustawień wykonywania kopii zapasowej, wykonywała się automatycznie.

Menu Start - Panel sterowania - kopia zapasowa.

Sprawdź, czy masz jakąś.

Jakiego programu używasz do wykonywania kopii partycji?

#12 Rudzielec

Rudzielec

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 15 04 2014 - 09:48

Ogólnie po instalacji systemu nie ruszałam żadnych tego typu ustawień, ale weszłam w kopie zapasowe i komunikat jest następujący "Program Kopia zapasowa systemu Windows nie został skonfigurowany.", a ciut niżej "System Windows nie może odnaleźć kopii zapasowej tego komputera" - czyli chyba nic z tego.

Do zrobienia kopii próbowałam użyć systemowego narzędzia do robienia kopii, a konkretnie klikając opcję "konfiguruj tworzenie kopii zapasowej". Oczywiście komunikat o tym, że "Program Kopia zapasowa systemu Windows nie został skonfigurowany." pokazywał się od pierwszego razu jak tylko weszłam w "Kopie zapasowe" w panelu sterowania, zanim próbowałam wykonać kopię

#13 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 15 04 2014 - 10:34

No tak, skoro nie konfigurowałaś ustawień kopii, to niczego nie znajdziesz. Przyjąłem a priori, że wykonałaś podstawową konfigurację i potem dopiero nie wprowadzałaś zmian do harmonogramu. Imo, to spore zaniedbanie, bo teraz właśnie nie masz szans na cofnięcie szkód, bo nie ma się do czego odwołać.

A co do drugiej sprawy: nie wykonasz kopii systemu innego niż ten, który masz uruchomiony. Nie tym narzędziem. To, wbudowane w Win7 - służy tylko dla Win7.

Jeśli chcesz zrobić kopię innej partycji - z XP - musisz użyć programu - wybór zostawiam tobie, bo jest dość obszerny.

Zrobimy inaczej.

Załóż temat w dziale wirusów, przyklejony powie ci, co i jak masz zrobić.

Zwróć uwagę również na opcje, które masz zaznaczyć w OTL-u.

Tutaj zamykam temat, dawno już powinien był być pod kłódką.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych