Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

Wirtualne systemy operacyjne (wersje server)
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 vanilliovy

vanilliovy

    Second Rank

  • Na emeryturze
  • 156 postów

Napisano 05 08 2007 - 19:46

http://technet.micro...r/bb676679.aspx

Licencja: bezpłatna (Microsoft Software License)

Microsoft Virtual Server 2005 R2 - Aplikacja udostępniona bezpłatnie przez Microsoft. Wcześniej był to produkt płatny. Ten program jest dla bardziej "zaawansowanych" i wymagających użytkowników - głównie takich którzy wykorzystują jego możliwości w profesjonalnych zastosowaniach ... ale nie tylko ... Microsoft Virtual Server 2005 R2 pozwala na jednym fizycznym serwerze uruchomić wiele niezależnych i wirtualnych systemów np. w celu testowania aplikacji przed ich wdrożeniem w firmowej sieci czy odwrotnie - testowania nowej wersji systemu pod kątem poprawności działania używanego już w przedsiębiorstwie oprogramowania itp. Jako systemy goście można montować wszystkie edycje Windows Server 2003, a w celach nieprodukcyjnych również edycje XP Pro SP2 oraz XP 64-bit, Vista Business / Enterprise / Ultimate, Server 2008 Beta 3. Stosowna aktualizacja rozszerza obustronnie wsparcie platformowe.
Wymagania sprzętowe: procesor Intel lub AMD o prędkości 550 MHz (zalecany 1,0 GHz lub szybszy); 256 MB pamięci RAM oraz karta graficzna pracująca w rozdzielczości 800x600.

Dołączona grafika Microsoft Virtual Server 2005 R2 SP1 - Enterprise Edition
Dołączona grafika Microsoft Virtual Server 2005 R2 SP1 Update (wsparcie dla XP SP3 / Vista SP1 / Server 2008)

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 14 02 2010 - 04:12

___________________________________________

http://www.microsoft...us/default.aspx

Licencja: bezpłatna (Microsoft Software License)

Microsoft Hyper-V Server 2008 R2 - Kolejna udostępniana całkowicie za darmo edycja serwerowej platformy wirtualizacyjnej od Microsoftu, oparta na technologii Hypervisor działającej na poziomie sprzętowym. Początkowo był to tylko komponent integrowany w Windows Server 2008, czyli instalowany jako produkt podległy. Aktualnie Hyper-V występuje także jako produkt indywidualny i całkowicie niezależny od innego systemu operacyjnego. Jest to system operacyjny sam w sobie, specjalna edycja Windows Server 2008 R2 w trybie Server Core, która może pełnić rolę hosta dla różnych maszyn wirtualnych innych systemów. "Core" oznacza architekturę szkieletową, zredukowaną tylko do niezbędnego minimum zdolnego uruchomić platformę: jądro i sterowniki, hypervisor i konsola. Mówiąc w uproszczeniu jest to po prostu system bez trybu graficznego, i rozwiązanie zdecydowanie nie dla przeciętnych użytkowników okienkowych. Operacje są prowadzone z linii poleceń. Omawiana tu wersja R2 ma także zintegrowaną konsolę Windows Powershell. W obrębie ram Hyper-V Server mogą zostać uruchomione systemy operacyjne Windows (serwerowe i klienckie) w wersjach 32-bitowych i 64-bitowych, oraz Linuxy (które z kolei nie są oficjalnie obsługiwane w desktopowym produkcie Virtual PC). Lista goszczonych systemów operacyjnych dostępna tutaj: klik. Hyper-V Server również posługuje się formatem VHD, tak jak wydanie Virtual PC. Jest możliwia migracja obrazów VHD w wersjach Virtual Server 2005 oraz Virtual PC 2004/2007 do Hyper-V Server.
Wymaganiem dla platformy Hyper-V jest określone wsparcie sprzętowe: procesory x64 z technologią wirtualizacji Intel VT lub AMD-V, oraz włączone DEP sprzętowe. Przy pobieraniu jest sugerowana rejestracja, aczkolwiek nie jest to wcale konieczne. Hyper-V Server jest pobierany w postaci potężnego obrazu ISO ~1.5GB. Linki do ISO, przewodników oraz prekonfigurowanych gotowych obrazów VHD do testowania (Test Drive Program):

Dołączona grafika Microsoft Hyper-V Server 2008 R2
Dołączona grafika Microsoft Hyper-V Server 2008 Configuration Guide
Dołączona grafika Hyper-V Server 2008 Getting Started Guide
Dołączona grafika Microsoft VHD Test Drive Program

___________________________________________

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych