Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

Kontrola usług systemowych
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Traxter

Traxter

  Medium Rank

 • Użytkownicy +
 • 181 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano 27 06 2009 - 15:34

Do połączenia z tematami:

Menedżery Autostartu i innych komponentów
Menedżery procesów
Device Remover
ServiceTweaker

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista 32-bit
Licencja: freeware


ServiceTweaker jest aplikacją do zarządzania i kontroli usług systemu Windows. Pokazuje listę aktualnie uruchomionych usług i daje pełną kontrolę nad nimi. Każdą usługę moża rozpocząć lub zatrzymać. Przydatną cechą jest możliwość zmiany typu uruchamiania usług, co umożliwia np. wyłączenie tych, których nie potrzebujemy. Nie wymaga instalacji.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 10 02 2010 - 04:25

SMART Utility

Platforma: Windows XP/Vista/7 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


SMART (Service Management And RealEasy Tweaking) Utility - Narzędzie do zarządzania usługami Windows, które bazuje na nieocenionych przewodnikach konfiguracji usług: BlackViper. Program zbiera układy konfiguracyjne proponowane na tej stronie i pozwala je wprowadzić w życie przez jeden klik myszki, a także odkręcić zmiany poprzez przywrócenie domyślnego układu spodziewanego na danej platformie operacyjnej. Oferuje też tworzenie punktu Przywracania. Narzędzie "nie zna" żadnych innych usług niż natywne Windows i opisane na BlackViperze, tzn. te usługi, choć wyświetlane, nie mają opisów oraz nie są po prostu uwzględniane w optymalizacjach automatycznych, aczkolwiek z PPM na pozycję można przestawić im Typ startu. SMART był robiony pierwotnie tylko pod Windows 7, ale aktualnie adresuje już 3 platformy (dołączony XP i Vista). Portable, tylko ~50KB, w paczce jest też ikonka PNG pod RocketDock.


Dodatkowo: Kolejny automat to ServiceProfile, który umożliwia automatyczne tworzenie zróżnicowanych konfiguracji usług pod profile sprzętowe. Można to robić ręcznie lub ładować presety BlackViper.
#3 Traxter

Traxter

  Medium Rank

 • Użytkownicy +
 • 181 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano 14 02 2010 - 20:45

ServiWin

Platforma: Windows NT4/2000/XP/2003/Vista/2008/7 32-bit
Licencja: freeware


Aplikacja wyświetla listę zainstalowanych sterowników i usług w systemie podając jednocześnie wiele przydatnych informacji: opis, status, wersja, ścieżka do pliku, nazwa produktu, producent itd.
Umożliwia zmianę statusu (stop, start, restart, pauza) oraz rodzaju uruchamiania (automatyczny, ręczny, wyłączony oraz boot i system w przypadku sterowników). Możliwość wygenerowania raportu TXT / HTML. Można pracować na innych komputerach poprzez sieć LAN. Ma wsparcie dla wiersza poleceń - uruchamiając w ten sposób dostępny jest Tryb Offline umożliwiający podłączenie się do innego systemu i zmianę Typu uruchamiania usług (przy kolejnym uruchomieniu usługa nie zostanie załadowana, jeżeli ją dezaktywujemy).
Program występuje także jako składnik zbiorczego NirLauncher. Nie wymaga instalacji. Jest po polsku

Ciekawą aplikacją jest również AdvancedWinServiceManager, która wykrywa ukryte usługi rootkitów (wyświetlane w kolorze czerwonym).
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych