Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Płyta startowa nie bootuje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Evvvqa

Evvvqa

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 17 02 2010 - 20:38

Witam. Potrzebuję waszej pomocy przejżałam sporo różnych wątków na różnych forach i nic co by mnie zadowoliło. Mam problem ze stworzeniem obrazu płyty windows 7. Mam skopiowane od wujka już jakiś czas temu pliki z płyty która jemu startuje normalnie. Kiedy kopiowałam je to nie myślałam że będzie taki problem bo mogłam od razu ściagnąć np PowerIso i utworzyć dysk startowy. No cóż za błędy teraz sie płaci. Kiedy stważam obraz tych plików to nie bootuje mi od razu płytki, przy restarcie kompa windows uruchamia się z dysku. W biosie jest ustawione na rozruch z płyty. Nie mam wcale pliku botujacego i nie wiem skąd go wziąść bo nie mam płyty. Chcę zrobić obraz z plików z dysku. I później żeby wszystko samo się odpalało. Błagam o pomoc gdyż juz nie mam pojęcia jak to zrobić. Pomóżcie mi dobrac jakiś program i czy wogóle jest to możliwe teraz?
Prosze o odpowiedź :unsure:

#2 eider111

eider111

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 348 postów

Napisano 17 02 2010 - 23:04

Same pliki tutaj nie wystarczają, bo na płycie dodatkowo zapisane są dane rozruchowe. Musisz mieć płytę wzór i powielić ja zachowując boot sektor (napewno jest taka opcja w nero)
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Zapraszam na: http://www.eider.boo.pl

#3 Evvvqa

Evvvqa

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 18 02 2010 - 17:31

to akurat wiem tylko czy nie da sie jakoś tego pliku podmienić albo samemu stworzyć?

#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 18 02 2010 - 18:46

Potrzebujesz WAIK (taaaak ... to jest bardzo duża paczka). W WAIK bowiem są potrzebne komponenty do zrobienia płyty bootowalną (etfsboot.com + oscdimg.exe). Po instalacji WAIK wykonujesz te polecenia: KLIK.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych