Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Ubuntu z Wubi nie działa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ladysherlockian

ladysherlockian

First Rank

• Użytkownicy
  • 20 postów

Napisano 26 02 2010 - 10:49

Zainstalowałam najnowszą wersję Ubuntu, ściągniętą z polskiej strony ubuntu.pl, za pomocą Wubi. Zmusiłam Wubi, żeby instalował tego Linuxa z pliku iso na dysku. Wszystko szło dobrze, instalacja trwała chwilę i program poprosił o ponowne uruchomienie komputera, zdecydowałam jednak zrestartować później. Właściwie nie restartowałam komputera, ale zwyczajnie wyłączyłam, następnego dnia włączyłam - ale nie pokazał się wybór systemu. Mam Ubuntu zainstalowane już od jakiegoś czasu, ale ani razu nie widziałam przy uruchamianiu komputera wyboru czy chcę uruchomić Windows czy Linux. Po prostu Windows sam startuje, normalnie tak jak przedtem gdy nie miałam Ubuntu. Wykonałam to co było napisane na stronie Wubi w temacie rozwiązywanie problemów, ale nic to nie dało. Może ma to jakieś znaczenie, że instalowałam Ubuntu na drugim dysku, nie tym systemowym, po prostu dlatego, że na tym drugim dysku jest wystarczająca ilość miejsca. Mam XP Pro.

#2 3oo

3oo

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 944 postów

Napisano 27 02 2010 - 10:27

Wykonałam to co było napisane na stronie Wubi w temacie rozwiązywanie problemów, ale nic to nie dało.

Mogłabyś przybliżyć źródło i nieco dokładniej opisać co zrobiłaś? Było tam coś o wpisach do pliku boot.ini windowsa xp? Jak on wygląda u Ciebie? Na tym drugim dysku też masz jakiś system postawiony?

#3 ayasoft

ayasoft

First Rank

• Na emeryturze
  • 5 postów

Napisano 09 03 2011 - 22:39

A widać partycję Unixowe? Jeżeli są partycje, to prawdopodonie bootloader zainstalował się na drugim dysku. Ja bym spróbował uruchomić komputer tak żeby bootował z drugiego dysku. Istnieje też możliwość że nie zainstalował się prawidłowo, może za wcześnie wyłączyłeś komputer. W Windowsie jest Dysk Manger gdzie można sprawdzić partycje, ewnetualnie polcełbym jakiś inny program dedykowany do diagnostyki.

Pozdrawiam :)

[reklama] - treść skasowana (odsyłam do regulaminu forum)
/Administrator

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych