Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Dyskusja na temat działu Wirusy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 serq1111

serq1111

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 28 02 2010 - 09:57

Witam. Ostatnio zaczęły mi nagle wyskakiwać ostrzeżenia avasta o tym że znalazł wirusy, było ich mnóstwo w system32. Usuwałem wszystkie, myślałem że jest z tym spokój.. Dziś komputer wprost ciął się jak emo, dopiero po 5 - 6 minutach od włączenia odwiesił się pasek startu.. W menadżerze zadań użycie jest ciągle stuprocentowe.. Nie mam pojęcia co zrobić, błagam o pomoc ;f

Log z OTL: http://wklej.org/id/287454/ - nowy log.

Proszę o pilną odpowiedź!

#2 Flavius

Flavius

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3769 postów

Napisano 28 02 2010 - 10:34

Twój log z OTL jest obcięty - w tym świstku nie ma prawie nic co mogłoby się komukolwiek przydać do diagnozy.Proszę wklęić logi MAIN oraz EXTRA porządnie jeszcze raz i dostarczyć też log z Gmera - w regulaminie jest o tym wyraźnie mowa dla systemów 32bit.

Widzisz bracie...ja sam jestem przeciwny usuwaniu tematów z byle powodu (stąd obecnie moja sygnatura)...no ale dyktatorka @picasso jest innego zdania i od jakiegoś czasu w tym dziale jest istny feldgericht co już sam zasmakowałeś niedawno...więc radzę to czym prędzej porprawić nim się ona tu zjawi
Głos Opozycji Forumowej

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 28 02 2010 - 20:06

Widzisz bracie...ja sam jestem przeciwny usuwaniu tematów z byle powodu (stąd obecnie moja sygnatura)...no ale dyktatorka @picasso jest innego zdania i od jakiegoś czasu w tym dziale jest istny feldgericht co już sam zasmakowałeś niedawno...więc radzę to czym prędzej porprawić nim się ona tu zjawi

Oczywiście Flavius. Jest napisane ogłoszenie. Czyli: oni nie czytają zasad działu, bo im się nie chce, zakładają na chybcika błędne tematy, a my mamy może się z tym godzić i jak pies w kółko powtarzać "proszę przeczytać zasady, proszę podać te i te logi"? Chyba upadłeś na głowę.

Temat ma być pisany do skutku poprawnie, skoro oczekiwana jest profesjonalna pomoc, a powieszonych zasad nie trudno nie zauważyć.

#4 Flavius

Flavius

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3769 postów

Napisano 28 02 2010 - 20:32

Jest napisane ogłoszenie. Czyli: oni nie czytają zasad działu, bo im się nie chce, zakładają na chybcika błędne tematy,

Zauważ statystycznie większość osób która zakłada nieprawidłowo tematy to osoby mające bardzo małe doświadczenie na forum lub żadne i po prostu nie umieją się zachować i trzeba im to wybaczyć.Większość tych osób i tak nie zrozumie tej twojej adnotacji i nie łódźmy się...pójdą na inne forum gdzie nikt tak od razu nie zabanuje tematu od pierwszego posta :unsure: .W dłuzszej perspektywie czasu wpłynie to na spadek popularności forum.

a my mamy może się z tym godzić i jak pies w kółko powtarzać "proszę przeczytać zasady, proszę podać te i te logi"? Chyba upadłeś na głowę.

Podbicie jednorazowo regulaminu to nie jest chyba aż tak wielki trud,zresztą jest tu kilka stałych bywalców co to robi.A skoro to robią więc też nie pochwalają banu od pierwszego posta.Oczywiście to twoje podwórko i masz prawo ustanawiać regulaminy i kary jakie ci się żywnie podobają ale...każdy kij ma dwa końce.
Głos Opozycji Forumowej

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 28 02 2010 - 20:44

Zauważ statystycznie większość osób która zakłada nieprawidłowo tematy to osoby mające bardzo małe doświadczenie na forum lub żadne i po prostu nie umieją się zachować i trzeba im to wybaczyć.Większość tych osób i tak nie zrozumie tej twojej adnotacji i nie łódźmy się...pójdą na inne forum gdzie nikt tak od razu nie zabanuje tematu od pierwszego posta tongue.gif .W dłuzszej perspektywie czasu wpłynie to na spadek popularności forum.

Niestety ale tak nie jest. Po pierwsze wiele osób same się przyznaje, że nie przeczytało wcale, jak już w końcu dochodzimy do meritum w porządnym temacie. Po drugie bardzo duży procent to odrzuty z innych forów właśnie, gdzie wiszą niedobre zasady. Uruchamia ComboFix, bo tak przeczytał gdzie indziej. Niech więc przeczyta to co jest tu. Po trzecie: nie róbmy imbecyli z użytkowników, jeśli jest zdolny zainstalować Gadu i Daemona, spożyć ComboFix oraz zarejestrować się na forum i założyć temat, zadania nie wykraczają poza jego możliwości. Po czwarte: są i tacy, którzy są tu zarejestrowani kilka lat wstecz a dalej swoje.

O spadek popularności się wcale nie martwię, bo to nie jest wcale istotne w przypadku leczenia zainfekowanych komputerów. Albo robimy tu to porządnie albo wcale.

Podbicie jednorazowo regulaminu to nie jest chyba aż tak wielki trud

Widać, że tu nie bywasz i oglądasz zafałszowany obraz działu po moim sprzątaniu. Tutaj dziennie potrafi być po 10 tematów z tym samym defektem. Spróbuj pisać w kółko to samo i spamować forum takim czymś. To jest nie do wytrzymania.
Tematy te są usuwane: jeżeli osoba poprawiła i założyła nowy (co jest częste i udawadnia że można przeczytać), albo po kilku dniach widzę że ktoś już się logował i mogę to usunąć.

Oczywiście to twoje podwórko i masz prawo ustanawiać regulaminy i kary jakie ci się żywnie podobają ale...każdy kij ma dwa końce.

Ja z tym nie widzę problemu. W końcu zakładają porządny temat z raportami, pomoc jest prowadzona tak jakby się nic nie stało. Poza tym nie wiem co Ty się nagle obudziłeś, to jest procedura wdrażana tu od kilku lat, tylko się nasiliło aktualnie, bo teraz jest "moda na ComboFix" i zmieniłam metodę przez dodatkową zmianę nazwy tematu z podaniem powodów a nie tylko zamykanie bez ostrzeżenia. Dział Wirusy jest specyficzny i tu nie można sobie na pewne rzeczy pozwolić. Zauważ, że jest całkiem inaczej w dziale Windows, który przecież też prowadzę.

.

#6 Flavius

Flavius

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3769 postów

Napisano 28 02 2010 - 22:21

Tak..najlepiej powiedzieć że się widzi obraz zniekształcony,zafałszowany przez coś...użytkownik złośliwie,z premedytacją nie przeczytał regulaminu bo nie chciał go znać :unsure:Świetnie!

Samo zagadnienie o tym czy wogóle używać ComboFix ze względu wielokrotne wypadki z udziałem tego narzędzia (i to nie tylko przez niedoświadczonych użytkowników) zasługuje na całkowicie odrębny temat.
W wielkim skrócie powiem tylko że sam opowiadam się za bezwzględnym zakazem używania tego narzędzia.

No nic nie będę dalej zakłócał radosnej działalności,co jednak nie zmienia mojego przekonania o tym że tutejszy porządek to istny pruski feldgericht.
Głos Opozycji Forumowej

#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 28 02 2010 - 22:27

Tak..najlepiej powiedzieć że się widzi obraz zniekształcony,zafałszowany przez coś...użytkownik złośliwie,z premedytacją nie przeczytał regulaminu bo nie chciał go znać laugh.gifŚwietnie!

Oczywiście, ponieważ tu nie bywasz za często i bardzo wątpię czy Ty w ogóle wiesz co się tu dzieje. Interesuje Cię tylko dział Vista/7 i tam działasz. Następnie: to nie Ty jesteś tym który traci czas i w kółko powtarza, a ja też widzę że czasem tracisz panowanie w tematach w których Ci coś nie pasuje i posuwasz się za daleko językowo - czyli nerwy też masz. Poza tym, dlaczego się nie czepiasz metod z Problemy z grami (tech) gdzie jest również musztra, czy różnych zdarzeń z działów sprzętowych. Jesteś stronniczy w ocenie i tyle.

W wielkim skrócie powiem tylko że sam opowiadam się za bezwzględnym zakazem używania tego narzędzia.

W tej kwestii pisz do autora narzędzia i z nim omawiaj swój punkt widzenia.

Ten temat musi zostać oczyszczony dla użytkownika, bo on tu jest najważniejszy, ale by nie było że usuwam malowniczą dyskusję, wydzielę to do sekcji org, tylko nie wiem jak to pokroić.

EDIT: wywaliłam stąd część o logach (użytkownik ma swój nowy temat), reszta tu do organizacyjnej przeniesiona pod nową nazwą.

.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych