Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Tworzenie bootowalnej płyty z programami

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 agnieszkar1200

agnieszkar1200

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 06 03 2010 - 09:55

Witam, chciałabym utworzyć bootowalną płytę DVD z programami do diagnostyki i naprawy komputera. Przeczytałam trochę na forum. Można wybrać UltimateBoot CD, Hirens i tak dalej. Mam 1 pytanie. Większość programów jest dostępnych na bootowalnych płytach, np.: pakiet Acronisa, Partiotion Manager, Norton Ghost, programy antywirusowe i inne. Da się z tych wszytskich pojedynczych boot CD utworzyć jedną dużą DVD i jak to dokładnie zrobić?

#2 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 09 03 2010 - 19:20

Tak da się.
Wymaga to zrozumienia zasad tworzenia konfiguracji dla pakietu isolinux (część syslinuxa odpowiedzialna za obsługę płyt cd/dvd), jeżeli chcemy dointegrować też instalatory wymaga to przeróbki kilku plików (w przypadku systemów linii 2K) i/lub struktury płyt instalacyjnych i kontenera BCD (dla systemów lini Vista). Pewnym problemem może być ograniczenie obsługiwanego formatu płyty (isolinux nie radzi sobie z UDF-em) a co za tym idzie maksymalny rozmiar plików umieszczanych w kompilacji (oczywiście dodtyczy one instalatorów Vista-podobnych).
Jak to zrobić?
Myślę, że osoba które wie jak wykorzystać pakiety składające się na taką kompilację powinna sobie poradzić z jej utworzeniem. W przeciwnym wypadku chyba nie są to pakiety dla niej, nieumiejętne użycie programów zawartych w pakietach (zwłaszca Hirens) może przynieść wiele szkody.

pzdr

#3 agnieszkar1200

agnieszkar1200

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 10 03 2010 - 17:02

W jakim programie najlepiej to zrobić?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych