Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

To urządzenie może działać szybciej...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 wielkipajak

wielkipajak

First Rank

• Użytkownicy
  • 77 postów

Napisano 11 03 2010 - 17:15

Witam

No właściwie opis mówi wszystko... Mam IBMa T40. Jest tam Win XP Prof SP3, a sam laptop ma 2 porty USB 2.0. Mam też nowy pendrive Kingstona, oczywiście 2.0. Najlepszym dowodem na to jest, że po prostu niedawno wszystko działało szybko. Teraz kopiowanie trwa bardzo długo, i wyskakuje znany dymek "To urządzenie może działaś szybciej... blablabla". Pojawia się on niezależnie jaki to pendrive, mam kilka, i wszystkie 2.0. Te same peny na moim kompie stacjonarnym działają OK.

W menadżeże urządzeń zdeinstalowałem wszystko co było związane z USB, zrestartowalem laptopa, dałem im sie zainstalować automatycznie od nowa, i dalej to samo...

Nie zmieniałem, nie instalowałem ostatnio nic specjalnego poza aktualizacjami windy, przestało działać wg mnie samo z siebie.

Mogę prosić o sugestię , od czego zacząć w poszukiwaniu źródła problemu i rozwiązania?
C2D E6550 2,33@3,0GHz , Asus P5K SE/EPU , 2x 1Gb Geil Ultra CL4 , GF 8600GTS , WD 320Gb SATAII, Feel 450W, Win XP Prof SP3

Walczyć do końca, nie formatować!! WALCZYĆ!!

#2 Gość_Tyrol_*

Gość_Tyrol_*
  • Goście

Napisano 11 03 2010 - 18:29

nic specjalnego poza aktualizacjami windy

Kojarzy mi się podobny problem/temat. Też w nim przewijała się sprawa aktualizacji.
Sprawdź co instalowałeś.

Możesz użyć PC Doctor:
http://www-307.ibm.c...ocid=MIGR-46258
Bądź:

Run the PC Doctor diagnostics for all current ThinkPad systems. PC Doctor for DOS is available by pressing the F11 key or the blue Access button during startup to access the predesktop menu area. If these methods are not available for your system, then PC Doctor for DOS may be downloaded. This DOS version requires two or more floppy diskettes depending on the ThinkPad system.

#3 wielkipajak

wielkipajak

First Rank

• Użytkownicy
  • 77 postów

Napisano 11 03 2010 - 21:43

Dziękuję za radę. Zaraz spróbuję to odpalić. Partycji recovery w tym IBMie nie mam, wiec Access Button mi nie zadziała, ale zaraz to pobiore i uruchomię, mam flopa na USB...

A powiedz mi jeśli możesz... bo jako że nie instalowałem nic poza aktualizacjami, to cofnąłem kompa Punktem Przywracania do 25 lutego... dalej nie mogę bo ograniczyłem ilość miejsca na dysku na punkty... no i przywrócił się poprawnie, czyli cofnąłem w sumie kilkanaście Punktów Kontrolnych i Software Distribution Service 3.0, ale dalej mi krzyczy o wolnym USB... może byc tak, że PP nie cofają niektórych zmian po łatach?

A ja już lecę pobierać ten PC Doctor, dzięki

----------------------

Pobrałem. Puściłem testy i nic nie wyszło, znaczy wszystko OK. Ale tam nie ma nic nt kontrolerów USB. Wczesniejszych Punktów Przywracania już nie mam... czyli problem jest jak był, USB działa, ale tylko jako 1.1.......... w necie szukałem sterowników innych aby je na siłe wgrać, znalazłem jedne na www.cdrinfo.pl , ale nie zadziałały..... googluję dalej, ale jeśli ktoś ma pomysł, będę zobowiązany
C2D E6550 2,33@3,0GHz , Asus P5K SE/EPU , 2x 1Gb Geil Ultra CL4 , GF 8600GTS , WD 320Gb SATAII, Feel 450W, Win XP Prof SP3

#4 wieslaw531

wieslaw531

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 719 postów

Napisano 12 03 2010 - 13:39

Nie mam w tej chwili dostępu do kompa z odpowiednim systemem tzn. XP SP3, Vista.
W Viście za takie zachowanie "To urządzenie....." odpowiada usługa, która się nazywa chyba ReadyBoost.
Sprawdź w usługach czy nie występuje w SP3 i ewentualnie ją wyłącz.
Drugie wyjście - przy podpiętym penie z tym komunikatem wejdź w Menedżer Urządzeń i zajrzyj do odpowiedniej gałęzi - właściwości i zobacz czy coś podobnego nie jest zaptaszkowane.
W7 Pro x64, ASUS M4A79 DeLuxe, AMD Phenom II x4 940 BE, Kingston HyperX CL4 DDR2 800 2048 MBx4, Seagate ST3320620AS, Seagate ST3500320AS, WD 120 GB, BeQuiet StraightPower 650W, Sapphire Toxic HD5850, ASUS MW221U, ASUS DRW-1814BLT. Numer Identyfikacyjny karty MICROSOFT 0049847.

#5 wielkipajak

wielkipajak

First Rank

• Użytkownicy
  • 77 postów

Napisano 13 03 2010 - 10:06

Hej
Dzięki za radę.
Niestety w XP nie ma takiej usługi, ani nic sugerującego coś podobnego.

Kiedy wejdę w Menadżer Urządzeń, to ani we wlasciwisciach urzedzenia pamieci masowej w dziale kontrolerów USB, ani we wlasciwosciach pendrive w dziale dyski nie ma nic podobnego do opcji o ktorej mowisz. we wlasciwosciach dysku jest co prawda zakladka ZASADY z opcjami dot buforowania zapisu i bezpiecznego usuwania, ale zmiana tych opcji nie pomaga...

czy moja sytuacja jest beznadziejna?

#6 wieslaw531

wieslaw531

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 719 postów

Napisano 14 03 2010 - 19:16

No dobrze. Ale masz taki dymek. Spróbuj kliknąć LPM lub PPM.
Może są jakieś opcje.
Skoro masz taką propozycję wykorzystania pena jako dodatkowej pamięci systemu to usługa lub dodatkowy soft od kompa MUSI być aktywny. Szukaj!
Może pokaż screena.
W7 Pro x64, ASUS M4A79 DeLuxe, AMD Phenom II x4 940 BE, Kingston HyperX CL4 DDR2 800 2048 MBx4, Seagate ST3320620AS, Seagate ST3500320AS, WD 120 GB, BeQuiet StraightPower 650W, Sapphire Toxic HD5850, ASUS MW221U, ASUS DRW-1814BLT. Numer Identyfikacyjny karty MICROSOFT 0049847.

#7 wielkipajak

wielkipajak

First Rank

• Użytkownicy
  • 77 postów

Napisano 15 03 2010 - 00:39

Chyba nie do końca się rozumiemy.
Dymek oczywiście mam. PPM na nim nie działa, LPM wyswietla mi liste portów USB 2.0
Poza tym ja nie wspominałem o jakichkolwiek propozycjach wykorzystania pena, wiec i nie mam żadnych dodatkowych usług i softów. Jest zwykły Port USB - jest też zwykły pendrive. Działał jako USB 2.0, a teraz zachowuje sie jak 1.1, nie ma tu nic z dodatkowego oprogramowania

Ponowna instalacja sterownikow chipsetu ze strony Intela nie pomogla...

Nieczesto tak bardzo nie wiem, co zrobic, a googluje i googluje temat...

#8 Gość_Tyrol_*

Gość_Tyrol_*
  • Goście

Napisano 15 03 2010 - 13:28

Pokaż screen z menedżera urządzeń >> rozwinięta pozycja USB...

BTW. Jakie sa opcje w bios, odnośnie usb? Ja dalej obstaje przy tej aktualizacji...
Zrób tak >> wejdź w MU >> PPM na rozszerzony kontroler (bo masz go?) >> właściwości >> sterownik >> przywróć sterownik.
Sprawdź jaki efekt.

#9 wielkipajak

wielkipajak

First Rank

• Użytkownicy
  • 77 postów

Napisano 15 03 2010 - 14:31

Witajcie

Odkryłem 2 nowe rzeczy w związku z tematem.

1. Dziś okazało się, że kontroler sam się uruchomił w 2.0 - chmurka nie wyskoczyła, a kopiowanie instalski SP3 315Mb zajęło 15sec. Tak było przez dwa kolejne restarty. Po trzecim znów po staremu, a ten sam plik kopiował sie ponad 5 minut.

2. Odkrywam pewną zależność. Ciężko mi to opisać, ale spróbuję. Wspomniany IBM T40 jest komputerem dość wytrzymałym, a przez wykonywana przeze mnie pracę często obchodzę się z nim mało delikatnie. Ostatnio zauważyłem, że jesli podnoszę go jedną ręką łapiąc za lewą przednią część (no wiadomo, przestawić, czy coś...) to gaśnie mi obraz na ekranie - coś przestaje stykać. Jeśli go postawię, i jakby wygnę ten róg w drugą stronę, obraz wraca. Czasem muszę ten ruch też wykonać, by go włączyć, inaczej ekran pozostaje czarny a boot jest zapauzowany (no wlasnie, to NIE jest tak, ze system wstaje, ale ja tego nie widzę, tylko system zaczyna wstawać DOPIERO, jak to wygnę - czyli to raczej nie jest związane bezposrednio z taśmą podpinającą ekran). A co to ma do USB? A to, że jeśli go odpowiednio za ten róg pomiętolę, to odpala się z USB 2.0. I wtedy jak go nie ruszam, jest OK przez kilka restartów. Jeśli go wyłączę, zabiorę, wrzucę do plecaka, gdzieśtam w plecaku polata po samochodzie, to problem wraca. Ale pognę, powyginam, i za 2, 3 startem już jest 2.0.

Wniosek? Coś nie styka. Nie wiem co. A z systemem chyba jest OK.
Myślę, że temat można zamknąć, a mi pozostaje podziękować za pomoc. Pozostaje się z tym pogodzić, i zacząć zbierać na T43

#10 krzysztof_2012

krzysztof_2012

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 28 10 2011 - 22:29

Witam,
wiem, że temat sprzed 1,5 roku, ale może ktoś tak jak ja będzie jeszcze szukał przez google odpowiedzi na pytanie jak w temacie. Ja tak tu trafiłem i rozwiązałem problem u siebie dzięki podpowiedzi, żeby szukać w usługach. U mnie miałem ustawioną usługę "Host uniwersalnego urządzenia Plug and Play" na uruchamianie ręczne, więc uruchomiłem i poszło. Trzeba jeszcze przestawić na uruchamianie "automatyczne", żeby nie trzeba wchodzić w usługi i uruchamiać za każdym razem po restarcie Windowsa.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych