Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Przejęcie konta na Soulseeku

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Solitario

Solitario

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 25 03 2010 - 02:55

Witam.
Od kilku miesięcy mam problem z jednym znanym przeze mnie użytkownikiem na Soulseeku. Sam korzystam z tej sieci od pięciu, sześciu lat ale od jakichś dwu zaglądam sporadycznie. Otóż ów jegomość w jakiś nieznany mi sposób odgaduje hasła do moich loginów i przejmuje moje loginy. Rzecz się dzieje od kiedy administratorzy wprowadzili opcję zmiany hasła w wersji 157 test ileś tam. Stało się tak już pięć razy, po każdej mojej zmianie nicka, facet bezceremonialnie się do tego przyznał za pierwszym razem, zresztą nie musiał, bo siedział na moim nicku, i do tego grozi, że całkowicie sparaliżuje mi dostęp do różnych serwisów. Sygnalizowałem o tym juz wszystkim, komu tylko się da. Użytkowników Soulseeka ogarnia śmiech, że "też mam problemy", adminom pisałem prv message, ale totalna olewka i zero reakcji, założyłem też wątek na oryginalnym anglojęzycznym forum Soulseeka ale tu również cisza... Próbuję wykombinować w jaki sposób ów jegomość łamie dostępy, ponoć nie tylko ja jestem jego ofiarą, ale w żaden racjonalny sposób nie potrafię tego wytłumaczyć. Dodam, że nie jestem "zielony" w tematyce komputerów i zawsze odpowiednio zabezpieczam system. Nie udostępniałem folderu roboczego SLsk, Windowsa, haseł itede itepe; Po pierwszym jego przejęciu zmieniłem hasło na losową kombinacje cyfr, dużych i małych liter, po trzecim jeszcze bardziej je skomplikowałem. Przeskanowałem kompa antywirusem avast i niczego złośliwego nie znalazłem. Proszę Was bardzo o pomoc, bo tracąc nicki tracę kontakty ze "starymi znajomymi", a gość jeżeli potrafi łamać dostęp do Slsk to dopóki nie sięgnie go bicz sprawiedliwości, nie wiem do czego się jeszcze będzie w stanie posunąć.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 25 03 2010 - 09:21

w jakiś nieznany mi sposób odgaduje hasła do moich loginów i przejmuje moje loginy (...) Nie udostępniałem folderu roboczego SLsk, Windowsa, haseł itede itepe;

Czy na pewno? Dodaj siebie samego na listę i przeglądnij swoje pliki co się wyświetla innym, którzy pobierają Twoje zasoby udostępnione.

#3 Solitario

Solitario

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 25 03 2010 - 18:24

w jakiś nieznany mi sposób odgaduje hasła do moich loginów i przejmuje moje loginy (...) Nie udostępniałem folderu roboczego SLsk, Windowsa, haseł itede itepe;

Czy na pewno? Dodaj siebie samego na listę i przeglądnij swoje pliki co się wyświetla innym, którzy pobierają Twoje zasoby udostępnione.

Na pewno, bo nigdy ode mnie nie ściągał żadnych plików, poza tym tą metodą, którą proponujesz już sprawdzałem, co mam udostępnione. Tu akurat zawsze byłem ostrożny.

#4 jooby

jooby

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 23 06 2014 - 16:58

Piszę tu, by nie śmiecić w wątkach. Probuję od jakiś 5-6 miesięcy zalogować sie na stary login, ale wyskakuje "wrong password supplied taken..." Podejrzewam ,ze ktoś zajał mój nick, ale nie widze zeby korzystał z konta (dodalem ów nick do userlist i brak liczby przy udostepnionych plikach oraz transferze) Jeżeli faktycznie login zajęty, to po jakim czasie znów będzie wolny?

#5 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 23 06 2014 - 18:23

Piszę tu, by nie śmiecić w wątkach.

A od czego masz kontakt z adminem?

Zamykam.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych