Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Deinstalacja sterowników płyty gł poza systemem?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lowca Androidow

Lowca Androidow

First Rank

• Użytkownicy
  • 65 postów

Napisano 08 04 2010 - 17:45

Witam
Czy jest możliwość deinstalacji sterów od płyty głównej poz systmeme z liveCD?

#2 Karolek

Karolek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4069 postów

Napisano 08 04 2010 - 22:30

:) Lowca Androidow

Czy jest możliwość deinstalacji sterów od płyty głównej poz systmeme

Jakiś problem z uruchomieniem.

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 08 04 2010 - 22:34

Czy jest możliwość deinstalacji sterów od płyty głównej poz systmeme z liveCD?

Nie dosłownie (i nie znam żadnego skryptu automatyzującego). To znaczy na widoku ciężka praca: ładowanie hive rejestru i ręczna precyzyjna edycja (m.in. trzeba namierzyć dokładnie identyfikatory sprzętowe) + usuwanie ręczne plików sterowników z dysku.
Tutaj mały przykład co musiałam wykonać, by usunąć sterowniki nVidia z cudzego systemu (w ten sam sposób by to wyglądało z płyty Live i na innym typie sterowników): KLIK. Pobór dokładnych danych = otworzenie INF instalacyjnego sterownika (kopia powinna być w systemie, głównie pliki oem*.inf) i próba "odwrócenia" tego co wykonał.

PS. Temat nie pasuje do tego działu. Najbliżej to dział Oprogramowanie urządzeń. Tam też przenoszę.

#4 Lowca Androidow

Lowca Androidow

First Rank

• Użytkownicy
  • 65 postów

Napisano 09 04 2010 - 06:26

@Picasso - dzięki wielkie, ale niestety - za wysokie progi jak dla mnie :)

A gdyby tak przywrócić rejestr dziewiczy? Tyle tylko, że jest to Vista i nie wiem jak się do tego zabrać w tym systemie bo w XP znam procedurę - zresztą z Twojego poradnika - ale Vista ma nieco inaczej to skonstuowane.

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 09 04 2010 - 09:32

A gdyby tak przywrócić rejestr dziewiczy? Tyle tylko, że jest to Vista

Na Vista nie ma odpowiednika katalogu Repair z XP. Metodą są tylko punkty Przywracania systemu z poziomu WinRE.

Nawiasem: czy to pytanie z zakresu teorii, czy jest rzeczywisty problem określonego rodzaju?

#6 Lowca Androidow

Lowca Androidow

First Rank

• Użytkownicy
  • 65 postów

Napisano 09 04 2010 - 10:01

Jest problem bo zmieniłem płytę główną, była poprzednio na chipsenie VIA teraz jest na INTEL'u i niestety system nie podnosi się, nawet w awaryjnym. Chcciałbym uniknąć stawiania systemu od początku bo aktuanie nie mam miejsca na kopię danych. Myślałem, ze jak przywrócę rejestr do stanu z dnia instalacji to system wstanie i poinstaluję stery do nowej płyty głównej.
Jak to w takim razie inaczej obejść?

#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 09 04 2010 - 18:23

Jest problem bo zmieniłem płytę główną, była poprzednio na chipsenie VIA teraz jest na INTEL'u i niestety system nie podnosi się, nawet w awaryjnym. Chcciałbym uniknąć stawiania systemu od początku bo aktuanie nie mam miejsca na kopię danych. Myślałem, ze jak przywrócę rejestr do stanu z dnia instalacji to system wstanie i poinstaluję stery do nowej płyty głównej.

Wątpię czy to obejdziesz inaczej niż przez nadpisanie systemu. Proces instalacji uzgadnia na nowo identyfikatory sprzętowe. Tego nie zrobi cofanie systemu wstecz (czyli odpadają operacje z rejestrem i kopiami Przywracania = wszystko pochodziłoby i tak ze starej sytuacji), a sama reinstalacja sterowników płyty głównej to może być za mało.

#8 Lowca Androidow

Lowca Androidow

First Rank

• Użytkownicy
  • 65 postów

Napisano 09 04 2010 - 19:13

W takim razie proszę o pomoc w nadpisaniu systemu.
Z tego co wiem to reparacja nakładkowa systemu Vista jest możliwa tylko z poziomu uruchomionego systemu, wiec czy jest możliwość nadpisania systemu Vista kiedy ona nie startuje nawet w trybie awaryjnym?
Może da się jakoś tą aktualizację uruchomić z wiersza poleceń z poziomu napraw system?

#9 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 09 04 2010 - 19:38

Może da się jakoś tą aktualizację uruchomić z wiersza poleceń z poziomu napraw system?

Nie da się zrobić Reperacji bez utraty danych w takiej sytuacji. Jeśli puścisz instalator setup.exe z Wiersza Polecenia WinRE i tak funkcja Aktualizacja jest zszarzona - instalator wykrywa, że startuje nie spod uruchomionego systemu. Niestety zostaje czysta instalacja.

Chcciałbym uniknąć stawiania systemu od początku bo aktuanie nie mam miejsca na kopię danych

O jakie dane chodzi?

.

#10 Lowca Androidow

Lowca Androidow

First Rank

• Użytkownicy
  • 65 postów

Napisano 09 04 2010 - 19:59

Wiem do czego zmierzasz. Nie są to dane w moich dokumentach. Są potworzone katalogi z muzą i zdjęciami.
No chyba, że wszystko wrzucić do moje dokumenty i Vista zrobi kopię tych danych do old - czyż nie? O tym wcześniej nie pomyślałem - dopiero jak zapytałaś :)
No cóż - pozostaje zabierać się za instalację.
Dziękuję za pomoc i poświęcony czas
Jeszcze jedno tylko pytanie - z innej beczki - jak spolszcza się Vistę Ultimate - bo wiem, że do tej wersji nie trzeba Vistalizatora.

#11 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 09 04 2010 - 20:55

Są potworzone katalogi z muzą i zdjęciami.

Nie za sprytne trzymać osobiste ważne / interesujące pliki na partycji z Vista. Najbezpieczniej jest trzymać taki typ danych w izolacji od partycji systemowej.

No chyba, że wszystko wrzucić do moje dokumenty i Vista zrobi kopię tych danych do old - czyż nie? O tym wcześniej nie pomyślałem - dopiero jak zapytałaś

http://support.micro...kb/932912/en-us
http://support.micro...kb/927839/en-us

Jeszcze jedno tylko pytanie - z innej beczki - jak spolszcza się Vistę Ultimate - bo wiem, że do tej wersji nie trzeba Vistalizatora.

Windows Update > pokażą się pakiety językowe > instalujesz wybrany > w Panelu sterowania jest opcja zmiany języka wyświetlania > wylogowanie i już jest nałożone MUI.

.

#12 Lowca Androidow

Lowca Androidow

First Rank

• Użytkownicy
  • 65 postów

Napisano 10 04 2010 - 19:32

Dziękuję za pomoc
Co do danych to jestem tego samego zdania, ale to nie mój lapek i jest tylko jedna partycja ;) To jest robota tych "specjalistów" co to uważają zakładanie pratyji za bezsens. Rozmawiałem kiedyś z takim kolesiem - pracuje w serwisie i należy własnie do tej grupy co nie zakłada partycji - tylko jedna, systemowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych