Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Rzekome złośliwe oprogramowanie na stronie.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 apollos

apollos

First Rank

• Użytkownicy
  • 78 postów

Napisano 14 04 2010 - 17:03

Witam. Niedawno zauważyłem, że od dłuższego czasu wchodząc w panel administracyjny mojej strony, w Google Chrome wyświetla się coś takiego:

Ostrzeżenie: Odwiedzenie tej witryny może spowodować uszkodzenie komputera.
Witryna www.mojastronka.pl zawiera elementy z witryny internetcountercheck.com zawierającej złośliwe oprogramowanie, które może uszkodzić komputer lub w inny sposób działać bez zgody użytkownika. Samo odwiedzenie witryny, w której przechowywane jest złośliwe oprogramowanie, może spowodować zainfekowanie komputera.
Więcej informacji na temat problemów występujących we wskazanych elementach znajduje się na stronie Strona diagnostyczna Safe Browsing dla domeny internetcountercheck.com.
Więcej informacji na temat ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem w internecie.

Swego czasu miałem infekcję hidden iframe, przez którą na stronach, które miałem na liście w Total Commanderze, były jakieś wirusy. Wszystko nadpisałem, hasła pozmieniałem, także wydaje mi się, że powinno być okay, jednak wyświetla mi się taki komunikat (tylko w tej przeglądarce).
Jak sprawdzić czy komunikat jest fałszywy? Co zrobić, by się już nie pojawiał?

#2 Gość_DawidS28_*

Gość_DawidS28_*
  • Goście

Napisano 14 04 2010 - 17:17

Czy mógłbyś podać adres własnej strony?

www.internetcountercheck.com nie znam, po adresie wygląda na jakieś statystyki odwiedzin, zakładam, że przy okazji zajmowali się wiadomym, tj. spyware, phishing.

Więcej TUTAJ.
Wyników z Google też mnóstwo - KLIK.

#3 apollos

apollos

First Rank

• Użytkownicy
  • 78 postów

Napisano 14 04 2010 - 17:34

Adres strony - klik.

#4 Gość_DawidS28_*

Gość_DawidS28_*
  • Goście

Napisano 14 04 2010 - 17:53

Odwiedzałeś te linki?

Z każdego dokumentu HTML w domenie do wywalenia wszystko, co związane z InternetCounterCheck.
Objawia się to głównie w iframe.

#5 apollos

apollos

First Rank

• Użytkownicy
  • 78 postów

Napisano 14 04 2010 - 17:56

Tak, odwiedzałem. Wszystkie pliki były już dawno nadpisane, jednak jeszcze dziś sprawdzę każdy katalog i zobaczę czy nie ma jakichś kolejnych niechcianych zmian. W razie czego napiszę.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych