Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Dzisiejsze zmiany w funkcjowaniu forum

• Zamknięty Temat jest zamknięty
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 wieslaw531

wieslaw531

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 719 postów

Napisano 09 05 2010 - 16:01

W dniu dzisiejszym (tak to zauważyłem) nastąpiły istotne zmiany w funkcjonowaniu forum polegające na braku możliwości odczytu treści dowolnego tematu przez osoby nie posiadające konta lub niezalogowane.
Przejrzałem wiele for pod tym kątem i jest to jedyne znane mi forum z takimi ograniczeniami (zazwyczaj niezalogowany forumowicz nie posiada możliwości edycji lub zakładania nowych tematów i to jest oczywiste).
Ale dzisiejsze zmiany wymagają wyjaśnienia i bardzo proszę ADMINISTRATORA forum Cezzy`go o umotywowanie powodu tej modernizacji.
Jestem zarejestrowanym użytkownikiem ale aby tylko przejrzeć aktualną tematykę forum nie mam zamiaru za każdym razem się logować. Nie stosuję ustawień w przeglądarce z automatycznym logowaniem i zachowywaniem haseł.

Domyślam się, że moderatorzy nie mają żadnego wpływu na taką konfigurację forum.
Tego typu ograniczenia nie są uzasadnione wg. mnie względami bezpieczeństwa forum ponieważ jak pisałem wyżej żadne znane mi fora nie funkcjonują na takich zasadach.

Dlatego proszę o uzasadnienie wprowadzonych zmian przez Admistratora.

Jeżeli problem wynika z mojej niewiedzy lub braku umiejętności konfiguracji przeglądarki (IE8, FF) to proszę o info co robię źle lub go usunąć.

EDIT

Przykro mi, że nikt tego nie czyta (wyświetleń 0).
W7 Pro x64, ASUS M4A79 DeLuxe, AMD Phenom II x4 940 BE, Kingston HyperX CL4 DDR2 800 2048 MBx4, Seagate ST3320620AS, Seagate ST3500320AS, WD 120 GB, BeQuiet StraightPower 650W, Sapphire Toxic HD5850, ASUS MW221U, ASUS DRW-1814BLT. Numer Identyfikacyjny karty MICROSOFT 0049847.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 09 05 2010 - 17:20

Przykro mi, że nikt tego nie czyta (wyświetleń 0).

Licznik jest aktualizowany z opóźnieniem (działanie celowe = ku odciążeniu forum). Możesz to zauważyć np. na tematach świeżo założonych, które mają już odpowiedź, a stoi 0, co jest niemożliwe, bo ten co odpowiadał musiał choć raz kliknąć. Choćby i teraz: odpisałam i nadal jest 0. Tym się nie ma co przejmować. To się potem samo uzgadnia.

#3 wieslaw531

wieslaw531

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 719 postów

Napisano 09 05 2010 - 17:37

Wiem o tym i ten wpis był celowy i złośliwy jako dodatkowy kamyczek wrzucony w tryby mechanizmu funkcjonowania forum.

EDIT
Jeśli ktoś z forumowiczów popiera mój temat zasadniczy to proszę o poparcie i ewentualny wpis mobilizujący administrację do odpowiedzi.
W7 Pro x64, ASUS M4A79 DeLuxe, AMD Phenom II x4 940 BE, Kingston HyperX CL4 DDR2 800 2048 MBx4, Seagate ST3320620AS, Seagate ST3500320AS, WD 120 GB, BeQuiet StraightPower 650W, Sapphire Toxic HD5850, ASUS MW221U, ASUS DRW-1814BLT. Numer Identyfikacyjny karty MICROSOFT 0049847.

#4 wieslaw531

wieslaw531

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 719 postów

Napisano 09 05 2010 - 18:59

Czy ktoś jest w stanie EDIT "przeczać" regulamin forum z linku przed rejestracją?

Wybacz, że w ten sposób odpowiadam - sprawę z regulaminem już zgłosiłem //DawidS28

#5 wieslaw531

wieslaw531

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 719 postów

Napisano 09 05 2010 - 19:16

@DawidS28
To jest fuszerka administracji i wybacz, że użyję brzydkiego ale ogólnie znanego sformułowania które mi się kojarzy w obecnej sytuacji funkcjonowania forum : "Ktoś tu udostępnił małpie brzytwę".

#6 Astaroth

Astaroth

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 09 05 2010 - 20:15

Osobiście uważam, że Admin źle postąpił wprowadzając tą zmianę. Cóż mamy zrobić w tej chwili, jedynie czekać.
Może przywróci stare ustawienia.

#7 Belfegor

Belfegor

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 451 postów

Napisano 12 05 2010 - 08:03

Jest niedobrze. Powiem więcej - jest bardzo niedobrze, że muszę wykonać logowanie aby zobaczyć treść forum. Sprawa wygląda tak, jakby to było Stowarzyszenie Tajnych Informatyków od Siedmiu Boleści co swą wiedzą dzielą się miedzy sobą. A gdzie wolny dostęp do internetu? Gdzie Wielka Ogólnoświatowa Idea Wolności Wymiany Myśli? Może nie zawsze doskonałej Myśli, ale jednak myśli.

Ogólnie, kaszana się robi - człowiek sobie myśli. I się loguje, i ogląda trzewia forum :P

#8 makensis

makensis

Friendly User

• Użytkownicy +
  • 93 postów

Napisano 12 05 2010 - 14:30

Najpewniej powróci jak 100tys. użytkowników wybije na liczniku forum, czyli za miesiąc.

#9 marekW

marekW

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 5708 postów

Napisano 12 05 2010 - 14:47

za miesiąc panie adminie to może panu znacznie spaść oglądalność forum w ogóle, działanie totalnie nie przemyślane, generalnie teraz zgadza się z polską mentalnością "jak nie to nie i już, jest tego na pęczki (czyt. forów)" i tyle będzie widziany new user.

#10 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 12 05 2010 - 15:27

Hmm, no właśnie, skąd taki dziwny pomysł? Zyski z reklam spadły i są za małe? [:

Łapanie siłą nowych użytkowników to zdecydowanie nie jest to co temu forum potrzeba.
Znacznie lepiej jakby w końcu wziął się jakiś admin do roboty i zaczął poświęcać forum
więcej czasu, serca, wysiłku i swej pracy, a nie wpadać tu, robić jakiś nowy bajer i puff...
Ta sama gadka przewija się rok w rok, regularnie.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
mooo! [:

#11 wieslaw531

wieslaw531

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 719 postów

Napisano 12 05 2010 - 20:27

Najpewniej powróci jak 100tys. użytkowników wybije na liczniku forum, czyli za miesiąc.

Zajrzyj chociaż w komunikat: "Kliknij tutaj, aby przeczać regulamin" i spróbuj go "przeczać"!!!
Mnie się nie udało. Pisałem o tym troszkę wyżej i wcześniej.
Brak reakcji na tak oczywisty błąd + błąd w wyrazie świadczy o niechlujstwie i olewaniu postów.

A w temacie Przewrotu Majowego + wcześniejszej Rewolucji Październikowej mogę tylko napisać : Kompromitacja.

#12 Arnaba

Arnaba

First Rank

• Użytkownicy
  • 64 postów

Napisano 13 05 2010 - 07:30

Zastanawiam się, czy jest to świadome działanie administratora forum, czy kolejny bug forum.
Aby pominąć uciążliwą funkcję logowania, wystarczy wyczyścić cache przeglądarki i zablokować cookies dla witryny searchengines. I problem znika.

#13 l0lka

l0lka

First Rank

• Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 13 05 2010 - 08:25

Ło! Ło! Lubię zadymki w sieci to się trochę poudzielam, sama posiadam forum na tym samym skrypcie co tutaj i może choć odrobinę wniosę do dyskusji. Nie wiem w czym Panowie widzicie problem, bo mi bez problemu na drugiej przeglądarce śmiga regulamin i nie mam kłopotów z wyświetleniem go bez zalogowania.

To raz.

Dwa: bądźcie ludźmi! Administratorzy for, pewnie oprócz samego forum mają też inne rzeczy w życiu do roboty..nie tylko siedzieć przed kompem i sprawdzać, czy jakiś płaczliwy bubek na cos się nie skarży. Czasem to, że nie reaguje się od razu nie jest dowodem na olewactwo a zwyczajnym brakiem czasu. Nie pomyśleliście o tym?

A teraz może o zamykaniu forum. IPB po aktualizacji do najnowszej wersji skryptu w początkowej fazie swojego działania zżera spore ilości zasobów serwera, bo keszuje sobie to i tamto aby potem takim marudom jak Wy szybciej wszystko śmigało w przeglądarce, stąd zrozumiałe dla mnie przynajmniej jest to, że ograniczono chwilowo ruch poprzez blokadę czytania dla gości.

Czy forum na tym straci?
Nie sądzę, dobre sprawy obronią się same. Ja jestem tego najlepszym dowodem, korzystam z tego forum od lat i nie pójdę nigdzie indziej tylko dlatego, że każą mi się logować. Zawsze tu wracam, bo nigdy mnie nikt z poradami nie wsadził na minę i nie zrobiono mi kuku. W przeciwieństwie do innych for.

Więc przestańcie marudzić jak stare baby... bo o ile starą babę marudną można tolerować to do starych marudnych chłopów powinno się strzelać...

pzdr.

#14 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 13 05 2010 - 10:44

Dwa: bądźcie ludźmi! Administratorzy for, pewnie oprócz samego forum mają też inne rzeczy w życiu do roboty..nie tylko siedzieć przed kompem i sprawdzać, czy jakiś płaczliwy bubek na cos się nie skarży. Czasem to, że nie reaguje się od razu nie jest dowodem na olewactwo a zwyczajnym brakiem czasu. Nie pomyśleliście o tym?

Zaiste, problem liczy sobie kilka lat.

#15 marekW

marekW

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 5708 postów

Napisano 13 05 2010 - 12:00

l0lka - a idź pani w przysłowiowy ch..j z taką argumentacją, to nie jest uciążliwe babo tylko dla nowych ale też i dla tych co chcą pomagać, kumasz? Nie kumasz bo do ciebie nie przemawiają żadne argumenty.

bo mi bez problemu na drugiej przeglądarce śmiga regulamin i nie mam kłopotów z wyświetleniem go bez zalogowania.

to ile mam używać przeglądarek aby zajrzeć na jedno forum, próbować każdej dostępnej? Dobrze się czujesz, czy może napięcie przedmiesiączkowe nie pozwala Ci normalnie złożyć myśli do kupy?

aby potem takim marudom jak Wy szybciej wszystko śmigało w przeglądarce, stąd zrozumiałe dla mnie przynajmniej jest to, że ograniczono chwilowo ruch poprzez blokadę czytania dla gości.

nie wiem jak często tu bywasz incognito ale po ilości postów od 2005 to niewiele, więc przestań pie...ić głupoty, ja rozumiem że na "Twoim forum" jest w porywach kilkunastu oglądających to nawet na kulawym skrypcie sprzed 2000 roku będzie wszystko hulało cacy.

bo o ile starą babę marudną można tolerować to do starych marudnych chłopów powinno się strzelać...

masz najwyraźniej problem ze sobą, a może to już menopauza?
I na koniec, zrozum, że to nie NOWYM utrudnia to życie, dlaczego? Bo jeśli ma problem to i tak się zarejestruje, ale nam, tym co tu bywają często i za darmochę pomagają, a kto spija śmietankę, mam być dosłowny? Właśnie taki ciećwierz jak Ty. Dlaczego tego typu fora istnieją? Sama sobie odpowiedz, jeśli potrafisz.
Jak długo jest ten problem to odpowiedzi udzieliła Ci Picasso, ale to potwierdza tylko to co pisałem wcześniej, nie widzisz problemu bo jesteś tu za rzadko, tym samym więc nie zabieraj głosu wcale, idź poprawiaj skrypty na swoim forum.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych