Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Pomoc z ubuntu 10.04

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mirekm84

mirekm84

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 20 06 2010 - 19:44

Witam wszystkich, wczoraj ściągnąłem sobie ubuntu lamparcik netbook 10.04

I mam problem taki że nie działa mi moje wi-fi (a dziwie się bo jak testowałem koliberka to moja wi-fi działała i na kubuntu 9,4 też)

Na netbooku mam xp, win 7 i ub untu teraz. nie samowicie wolno działa mi to menu po którym się przemieszczam normalnie mógł bym piwo wypić ale same programy jak już coś kliknę odpalają się bardzo szybko i przemieszczanie sie po katalogach też jest błyskawiczne tylko to cxzarodziejskie menu coś mi się przymula :/ Mój netbook to Dell Inspirion 2x1,86GHz jak dobrze pamietam Intel Core 2Duo, 3 GB ramu i dysk 250GB. Z linuksem dopiero zaczynam nie mam rzadnego pojęcia praktycznie ale potrzebuje czegoś prostego i szybkiego na ktorym bedzie działać moje wifi (mam własny router) i pakiet open office. System zainstalowałem na na partycji 34 GB i dysk swap czy jak mu tam do wymiany danych 1,5 Gb. Mogę też usunąć tą wersję jeśli mi polecicie coś innego i szybszego. Ogólnie umnie to wygląda tak że jak odpalam netbooka wyświetla mi się pole wyboru albo linuks albo windows 7, jak klikam na win 7 to pojawia mi sie wtedy pole wyboru win 7 czy xp. Więc jak coś to prosił bym o pomoc co zrobić ;)
Będę bardzo wdzięczny

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

połączyłem posty / Moonshield

#2 Sławek

Sławek

Second Rank

• Użytkownicy
  • 89 postów

Napisano 24 06 2010 - 13:40

mirekm84 napisał:

Witam wszystkich, wczoraj ściągnąłem sobie ubuntu lamparcik netbook 10.04

dalej coś piszesz o tym, aby polecić inną wersję - to polecam normalnego Ubuntu 10.04PL Lśniący Lamparcik - remix a to dlatego, że ściągając wersję na laptopa należy wykonać kilka modyfikacji systemu, a po drugie jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się aby po instalacji remixu Ubuntu coś nie działało.
Możesz oczywiście zaktualizować sobie tą wersję co masz (kablem do routera) i wtedy sprawdzić czy Wi-Fi zadziała.
Czy masz na pewno włączone Wi-Fi w laptopie i czy na pewno Wi-Fi włączone w Ubuntu?
Tak na marginesie to SWAP- służy do tymczasowego przechowywania danych w sytuacji, gdy ich ilość przekracza zasoby wolnej pamięci RAM lub gdy z różnych powodów korzystniej jest przechowywać je (lub ich część) na dysku twardym. Partycję ta mógłbyś mieć o połowę mniejszą niż masz.
Ogólnie umnie to wygląda tak że jak odpalam netbooka wyświetla mi się pole wyboru albo linuks albo windows 7, jak klikam na win 7 to pojawia mi sie wtedy pole wyboru win 7 czy xp.
to dobrze wygląda tak ma być. Aczkolwiek można pobawić się aby wszystkie systemu były w jednym menu - ale jeśli dopiero startujesz z Linuxem to póki co daj sobie spokój z tym.

#3 Smaug

Smaug

First Rank

• Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 16 07 2010 - 18:00

co do WIFI to sprawdz czy masz zainstalowana karte WIFI ( ifconfig -a ) jesli jest to powinienes miec cos jak wlan0 lub wlan1
jesli masz to musisz tylko skonfigurowac ustawienia sieci.
-- creating innovation --

#4 jenita

jenita

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 07 02 2011 - 05:50

nice thread!!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych