Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

pytanie o partycje

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OlaPeszek

OlaPeszek

First Rank

• Użytkownicy
  • 41 postów

Napisano 11 07 2010 - 13:04

Właśnie reinstlauję Windowsa Vistę, mam pytania następujące:
obecnie mam trzy partycje: system, recovery i os tools, kiedyś miałam informację, że to ustawienia "startowe" i powinny być zmienione, niestety nie pamiętam już na jakie... jeśli mam coś zmienić to gdzie wrzucić recovery i te ustawienia...
jakiej wielkości powinna być partycja na system?
no i pytanie końcowe - jak sprawdzić wydajność/sprawność sprzętu, bo tak naprawdę średnio raz na rok reinstaluję Windowsa, bo po roku używania się zwiesza, myślę, o sprawdzeniu dysku/płyty głównej, bo slyszałam, że mój model HP Compaq 6710s miewa takie problemy.
Proszę o pomoc i pozdrawiam

#2 mavik

mavik

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 501 postów

Napisano 13 07 2010 - 21:51

Początkowy stan do pierwszej instalacji zawsze zawiera te 3 partycje. Pierwsza partycja jest do instalacji systemu, druga zawiera obraz recovery systemu a ostatnia - hp tools zaiera narzedzia niezbedne do uruchomienia HP Recovery Manager, sterowniki oraz inne aplikacje instalowane podczas odzyskiwania bazowego systemu. W twoim przypadku pierwsza rzecza jaka nalezy zrobic to wykonanie kopii recovery na plytach DVD calego systemu, po zrobieniu tego mozesz usunac wszystkie partycje i na nowo wedlug wlasnych upodoban stworzyc nowe, lecz lepszym a przede wszystkim pewniejszym rozwiazaniem jest usuniecie pierwszej z systemem podzielenie uzyskanego miejsca na nowe partycje i ponowna instalacja. Wiecej o stosowaniu narzedzia HP Recovery Manager mozesz przeczytac TUTAJ.

Pozdrawiam.
Ktoś powiedział kiedyś: „Nie śmiem przestać myśleć, bo gdybym to zrobił, nie wiedziałbym później, jak znowu zacząć.”
...
Anthony de Mello — Przebudzenie

#3 user7744

user7744

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 19 09 2012 - 14:25

hp tools zaiera narzedzia niezbedne do uruchomienia HP Recovery Manager, sterowniki oraz inne aplikacje instalowane podczas odzyskiwania bazowego systemu.

Długo googlowałem za informacją co zawiera partycja "HP_Tools" (żeby wiedzieć, czy mogę ją usunąć). W końcu sam sprawdziłem (w HP ProBook 6470b). Partycje są cztery: na dwóch pierwszych znajduje się Windows 7 (malutka 300 MB i duża kilkadziesiąt GB), trzecia to "HP_Recovery", a czwarta to "HP_Tools". "HP_Tools" zawiera narzędzia diagnostyczne, które można uruchomić tuż po włączeniu komputera poprzez naciśnięcie klawisza ESC a następnie F2. Jeżeli partycja "HP_Tools" zostanie usunięta, narzędzia diagnostyczne nadal będą dostępne ale tylko niektóre (nie będzie już dostępnego pełnego kompletu). Po usunięciu partycji "HP_Tools" nadal można skorzystać z recovery (Recovery i Tools z mojej obserwacji nie mają ze sobą nic wspólnego - dwie osobne partycje przeznaczone do dwóch zupełnie różnych czynności).

Pozdrawiam

Wierzysz, że dwa lata to jeszcze dość mało czasu, aby Ola się tego nie dowiedziała?
Nie uprawiaj archeologii.
A jeśli już koniecznie chcesz się wykazać wiedzą, wyślij PW.

Zamykam.

Użytkownik XanTyp edytował ten post 19 09 2012 - 18:13

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych