Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Prędkość przesyłu danych w sieci domowej

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mhym

mhym

First Rank

• Użytkownicy
  • 73 postów

Napisano 29 07 2010 - 09:47

Mam w domu sieć na routerze Pentagram Cerberus. Jeden komputer jest przez kabel i 3 przez WiFi. Jakość sygnału od 80-100%. Prędkości sieci to 100Mb/s a WiFi 54Mb/s. A płyta 4 GB kopiuje mi się z komputera do komputera coś około 40 minut...
Gdzie może tkwić przyczyna??? Jak przyspieszyć przesył danych?

#2 Handra

Handra

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4466 postów

Napisano 29 07 2010 - 10:05

A Sprawdzałeś te 40 minut z zegarkiem w ręku? Podejrzewam, że gdybyś podłączył jeszcze jeden komputer kablem do routera tak aby przesył odbywał się kablem to byłoby szybciej, jest masa tematów w internecie wyjaśniających, że komputery łączące się przez wifi mają wolniejsze transfery przesyłu danych pomiędzy sobą. Ja w sieci Lokalnej (uczelnianej) przesyłam dane 700MB(około 6-7 minut) (w standardzie fastethernet) więc 4 GB w 40 minut na wifi nie brzmi chyba tragicznie;). Jeśli chcesz przyśpieszyć to musisz każdy komputer połączyć kablem skrętką z routerem.
Dołączona grafika
Stopień głupoty twojego postępowania, jest wprost proporcjonalny do liczby przyglądających ci się osób.
..Secret..

Japanease Girls blows my mind! :rolleyes:

*Nie interesuję się przypadkami widzimisię.. musicie wszyscy zrozumieć, że umysł jest najlepszy gdy jest szeroko otwarty.

#3 mhym

mhym

First Rank

• Użytkownicy
  • 73 postów

Napisano 29 07 2010 - 21:36

to o co chodzi z tymi prędkościami połączeń 54Mb/s???? Skąd się biorą i jak się mają do transferów???

#4 Handra

Handra

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4466 postów

Napisano 30 07 2010 - 07:34

To są prędkości przesyłu danych w sieci, ale nie można ich rozumieć dosłownie. Po1. Tam masz 100 i 54 Mega bitów, a pliki mają megabajty i gigabjty. Bajt to 8 bitów 1 MB to milion bajtów czyli 8 milionów bitów 54 Mb/s/8 = 6,75 MB/s. Tak na dobrą sprawę tematów na necie jest od groma. Jeśli chcesz usprawnić przesył połącz wszystko kablami do routera i będzie przesył szybszy.
Dołączona grafika
Stopień głupoty twojego postępowania, jest wprost proporcjonalny do liczby przyglądających ci się osób.
..Secret..

Japanease Girls blows my mind! :rolleyes:

*Nie interesuję się przypadkami widzimisię.. musicie wszyscy zrozumieć, że umysł jest najlepszy gdy jest szeroko otwarty.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych