Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Skrypt galerii zdjęć

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Boszczo

Boszczo

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 11 08 2010 - 22:52

Od kilku dni przeszukuję wiadomości zawarte w sieci i nie mogę znaleźć odpowiadającego mi skryptu galerii zdjęć. Tego typu skryptów jest dużo, a przeglądając oparte na nich galerie nigdy nie wiadomo w jakim stopniu zostały zmodyfikowane. Dla przykładu: wchodzę na jakąś stronę (galerię), patrzę, oglądam i stwierdzam, ze taka galeria mi odpowiada. Patrzę w stopce na czym jest oparta, ściągam, instaluje i ... zonk. Tamta była po modyfikacjach i jest duża różnica ...

Wstępnie moja uwagę przykuł prosty Snipe Gallery, ale jak można przeczytać na stronie autora snipegallery.com posiada on wiele niedoróbek wpływających na bezpieczeństwo (słabo znam angielski, ale tak zrozumiałem zawarty tam tekst). IMGallery z imgallery.net nie jest zły, ale jak widać na zaspamowanym forum nikt już się tym skryptem nie interesuje, zwłaszcza autor. Skrypt ma też wadę - ja chcę aby opis był wyświetlany pod zdjęciem, a nie dopiero po "rozwinięciu". Wielu z Was miało styczność z różnymi skryptami galerii, więc może coś doradzicie?

+ panel admina
+ dodawanie zdjęć tylko przez admina
+ tworzenie kategorii tylko przez admina
+ automatyczne tworzenie miniatur
+ możliwość skorzystania z przyjaznych linków (mod-rewrite) z opcją wyłączenia, bo nie wiem czy serwer będzie to udostępniał
+ opis zdjęcia bezpośrednio nad lub pod zdjęciem
+ zdjęcia max 650x800 / 800x650 .jpg i .gif
+ tytuł zdjęcia automatycznie pobierany do Title strony
+ opis zdjęcia automatycznie pobierany do Description strony

W sumie nie można mieć wszystkiego, ale ... może chociaż większość z tego?

Jeśli chodzi o podstrony, to chciałbym mieć taka kolejność:

POZIOM 1: Jest strona główna, a na niej menu - odnośniki do poszczególnych kategorii, katalogów tematycznych zdjęć.

POZIOM 2: Wchodzę do danej kategorii, a w niej miniaturki zdjęć ewentualnie miniaturki + tytuły czy inne informacje (np. ilość kliknięć)

POZIOM 3: Klikam w wybraną miniaturkę i przechodzę na stronę gdzie zamieszczone jest zdjęcie w pełnym rozmiarze, tytuł zdjęcia, opis. W TITLE pojawia się tytuł zdjęcia, a w DESCRIPTION opis zdjęcia.

IMGallery nawet mógłby być ale ja chcę mieć opis bez klikania w "pokaż opis" itp. Niestety ten skrypt jak widać już nie będzie rozwijany, a szkoda.

Polecono mi też 4images.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych