Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Netia opinie :>

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 szkieletor

szkieletor

First Rank

• Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 06 09 2010 - 13:24

Witam :)
Niedługo kończy mi się umowa i postanowiłem zmienić neo 1 mb na netię 8 mb...
Wiele osób się skarży na netię (niski transfer, zwiechy itp...)
I tu pytanie czy się opłaca i czy za taką niską cenę będzie wysoki download (1000 kB/s ^^)

#2 Gość_Moonshield_*

Gość_Moonshield_*
  • Goście

Napisano 06 09 2010 - 13:50

Odradzam !!!
Sam nie korzystałem, ale kilku moich znajomych tak i to co oni przeszli to po prostu masakra. Obsługa Netii zakładała Internet prawie 2 miesiące, po czym okazało się, że szybkość łącza była zupełnie inna (mniejsza) niż to było napisane w umowie i kolejne tygodnie czekania na poprawienie. Do obsługi nie można się dodzwonić, a jak się dodzwonisz to i tak nic nie załatwisz. Po za tym neta często pada. Także odradzam, bo nie warto korzystać z ich usług. Zresztą poczytaj sobie w Internecie niektóre opinii o Netii i Tele2 (bo Netia ich przejęła) to zobaczysz jakie problemy mają ludzie z ta firmą.

Ja osobiście polecam UPC, bo korzystam już ponad 2 lata i jestem bardzo zadowolony, transfer ok, net nie pada (chyba, że prowadzą jakieś prace konserwacyjne, a to zdarza się raz na kilka miesięcy). No i bardzo szybko neta zakładają, w sumie od ręki, a nie w Netii kilka tygodni, bo mają jakieś głupie procedury ;/

#3 Handra

Handra

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4469 postów

Napisano 06 09 2010 - 15:25

Odczucia odnośnie neta to bardzo indywidualna sprawa. Ja słyszałem już parę głosów za, parę przeciw - ale netia i tak stoi w tym wszystkim wyżej niżeli TP. Co do UPC według mnie najlepszy dostępny internet na rynku - z tym, że ograniczony zasięg mają dla swoich klientów więc nie każdy może go mieć. Ciekawy za to jestem tych procedur, mógłbyś przybliżyć temat?

2hi9kar.png Japanease Girls blows my mind! :rolleyes:

CPU: Intel Pentium G3220 Mobo: MSI H81I SSD/HDD: Adata 64GB/Samsung 250GB GPU: Gigabyte R7 260X OC 2GB Case: Cooler Master 120 Advance PSU: Chieftec CFT-650-14cs

Everyday I'm trolling
Moderatorów cycki pieką

#4 Gość_Moonshield_*

Gość_Moonshield_*
  • Goście

Napisano 06 09 2010 - 15:39

wiesz, nie orientuję się dokładnie, ale chodzi o to, że oni maja kilka dni na założenie neta, a potem czeka się około 3 tygodni na aktywację i w tym czasie nie masz neta, więc lipa, a jak coś źle zrobią to potem znowu czekasz itd. itd.

#5 Handra

Handra

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4469 postów

Napisano 06 09 2010 - 16:46

Rozumiem. Ciekawie by to wyglądało jakby jeszcze dodatkowo należało by im zapłacić za te procedury w ramach abonamentu. A w jakim mieście ten cały proceder ma miejsce?

CPU: Intel Pentium G3220 Mobo: MSI H81I SSD/HDD: Adata 64GB/Samsung 250GB GPU: Gigabyte R7 260X OC 2GB Case: Cooler Master 120 Advance PSU: Chieftec CFT-650-14cs

Everyday I'm trolling
Moderatorów cycki pieką

#6 Gość_Moonshield_*

Gość_Moonshield_*
  • Goście

Napisano 06 09 2010 - 16:47

Lublin

#7 Handra

Handra

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4469 postów

Napisano 06 09 2010 - 17:02

Ciekawe jak sytuacja ma się w innych miastach - mam nadzieję, że ktoś jeszcze odnajdzie ten wątek w celu dodania paru groszy:)

Everyday I'm trolling
Moderatorów cycki pieką

#8 szkieletor

szkieletor

First Rank

• Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 06 09 2010 - 18:21

Hmm coś mało osób na forum ^^
A co do internetu to jeszcze się zastanowie (mam 3 miesiące)

#9 surma

surma

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 16 11 2010 - 20:39

Poznań, 2MB WiMAX.
Awarie występują bardzo rzadko, transfer zawsze jest taki jaki powinien być (256 kbit/s). Pingi średnio-niskie (100ms do serwerów w polsce i sąsiadów). Ogólnie jestem bardzo zadowolony :)

#10 SLAVOO

SLAVOO

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 839 postów

Napisano 27 12 2010 - 12:19

Odradzam !!!
Sam nie korzystałem, ale kilku moich znajomych tak i to co oni przeszli to po prostu masakra. Obsługa Netii zakładała Internet prawie 2 miesiące, po czym okazało się, że szybkość łącza była zupełnie inna (mniejsza) niż to było napisane w umowie i kolejne tygodnie czekania na poprawienie. Do obsługi nie można się dodzwonić, a jak się dodzwonisz to i tak nic nie załatwisz. Po za tym neta często pada. Także odradzam, bo nie warto korzystać z ich usług. Zresztą poczytaj sobie w Internecie niektóre opinii o Netii i Tele2 (bo Netia ich przejęła) to zobaczysz jakie problemy mają ludzie z ta firmą.

Ja osobiście polecam UPC, bo korzystam już ponad 2 lata i jestem bardzo zadowolony, transfer ok, net nie pada (chyba, że prowadzą jakieś prace konserwacyjne, a to zdarza się raz na kilka miesięcy). No i bardzo szybko neta zakładają, w sumie od ręki, a nie w Netii kilka tygodni, bo mają jakieś głupie procedury ;/

Zgadzam się z Seth

Byle nie Netia! Mam ją od półtora roku, dopóki działa jest wszystko OK. Problem zaczyna się w momencie awarii. W dziale obsługi klienta nie można się niczego dowiedzieć oprócz tego, że awaria jest usuwana. Miałem ostatnio awarię która trwała miesiąc! Przez miesiąc nie mogłem się dowiedzieć co to za awaria i kiedy zostanie usunięta. Codzienne telefony i ponaglanie nie dawały żadnego efektu.
A teraz najlepsze: Po usunięciu awarii dowiedziałem się, że ktoś przypadkowo odpiął mnie od portu (przy okazji jakiegoś tam przepinania na łączu - nie wiem o co chodzi, bo się nie znam) i zapomniał włączyć. Paranoja! Miesiąc czasu trwało włożenie wtyczki do gniazdka. Umowę mam jeszcze parę miesięcy więc będę musiał się przemęczyć jednocześnie modląc się, żeby nic się nie wydarzyło w postaci awarii.
Oni nie mają swoich techników, korzystają z TPSA i innych podwykonawców. To jest tak zwane odbijanie piłeczki. Oni piszą do TPSA, że coś tam się zepsuło, TPSA to sprawdza, odpowiadają, że to nie to i Netia dalej szuka przyczyny awarii. Dlatego tak długo to wszystko trwa.
Był u mnie technik, który sprawdził łącze od routera do skrzynki na klatce schodowej. Okazało się, że połączenia nie ma. Poprosiłem o sprawdzenie dalej, do skrzynki, która znajduje się na zewnątrz budynku. Wiecie jaką odpowiedź otrzymałem?? Że dalej to się inna firma zajmuje. :D
Cyrk na kółkach. Szczerze, odradzam Wam. Nie zakładajcie internetu, telefonu w Netii, jeśli chcecie uniknąć stresu i nerwów w przypadku awarii!

..:: 99% problemów z komputerem siedzi na przeciwko monitora ::..
W dziale Wirusy i Spyware - Bezpieczeństwo w sieci, obowiązkowo podajemy logi z programów OTL i Gmer
Przed wykonaniem logów należy wyłączyć oprogramowanie emulujące napędy.
Opis jak to wykonać znajduje się TUTAJ.

#11 elk11

elk11

First Rank

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisano 18 08 2011 - 07:14

Witam mam telefon+internet z neti na lini llu już trzeci miesiąc i nie było takiego tygodnia żeby nie było awarii Dzwoniąc do neti z telefonu komórkowego za każdym razem tracę prawie 10pl bo długo czekam na rozmowę Może i cena sama w sobie nie jest wygórowana Ale w moim przypadku to o 40 pl miesięcznie za drogo (za telefony do was ) Może i do końca umowy wytrzymam Ale wszystkim odradzam Za duża nerwówka Pozdrawiam

#12 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 18 08 2011 - 13:33

Cóż... widać, macie albo wielkiego pecha, albo w moim mieście jakieś cuda się zdarzają, bo nie słychać tu nic o problemach z Netią. Znam kilka osób, które są klientami i nikt tu złego słowa nie powie :)

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#13 SLAVOO

SLAVOO

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 839 postów

Napisano 18 08 2011 - 14:14

Bo tutaj jest taka kwestia:
Jeśli działa to wszystko jest OK! Zastrzeżeń nie mam.
Problem zaczyna się w przypadku jakiejkolwiek awarii. Spróbuj coś załatwić. Nic nie załatwisz, nic się nie dowiesz. Po prostu komunikacja z BOK jest na poziomie ZERO!
Pozostaje tylko modlić się, żeby nie było awarii i to tyle.

..:: 99% problemów z komputerem siedzi na przeciwko monitora ::..
W dziale Wirusy i Spyware - Bezpieczeństwo w sieci, obowiązkowo podajemy logi z programów OTL i Gmer
Przed wykonaniem logów należy wyłączyć oprogramowanie emulujące napędy.
Opis jak to wykonać znajduje się TUTAJ.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych