Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Automatyczna regulacja obrotami Asus GTX 260

• Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 jarecki007

jarecki007

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 117 postów

Napisano 18 09 2010 - 16:42

Witam wszystkich.
Mój problem dotyczy mojej karty graficznej Asus gtx 260, a mianowicie automatycznych regulacji obrotów wentylatorka. Karta pracując swobodnie bez żadnego większego obciążenia ma temperaturę ok 45-50 stopni C i obroty wentylatorka wynoszą 1345 RPM i nic w tym dziwnego nie ma, ale kiedy jest w stersie, gram w jakąś grę to wiadomo temperatura karty się podnosi do ok 70-80C to zależy od gry i jak długo w nią gram, i też tutaj nie widzę nic niepokojącego jednak kiedy już przekracza te 80C to zaczynają się przycięcia pojawiają się małe artefakty gra się wyłącza :blink: jest to normalne zachowanie tak mi się wydaje, ale dziwne jest to dlaczego kiedy karta osiągnie tą granice temperatury to NIE ZWIĘKSZAJA się na chwile obroty wentylatorka aby ją szybko zbić z tej temperatury jak jest np. u mojego kolegi.
Moja karta ma ciągle obroty 1345 RPM czy ma 40 czy 80C hmmm czytałem o programie Riva Tuner v2.24 w którym można ustawić tzn dostosować obroty wentylatorka do temperatury procesora graficznego w danej chwili, mnie interesuje tylko czy da się ustawić to tak że kiedy karta osiągnie np. 75C czy 80C to te obroty tego wentylatorka podwyższą się łaskawie na parę sek i skutecznie zbiją na jakiś czas temperaturę karty, bo w tej chwili wygląda to tak że jak gram np. w Wiedźmina to mogę sobie pograć ok mniej więcej 1h -+ 15min wszystko pięknie działa ale kiedy osiągnie ok 80C to gra zaczyna przycinać jak wyżej pisałem aż się wyłączy,karta ostygnie i znowu można grać.
Przyznam że jest to dość męczące czy może mi ktoś pomóc to ustawić w tym programie nie znam się za bardzo a na dodatek program jest po angielsku co też mnie mocno ogranicza.

Ps
Teraz wyjeżdżam będę jutro jak coś to pdaję numer gg 5933746 będę bardzo wdzięczy za pomoc pozdrawiam Jarek.Dodaję jeszcze dwa screeny KLICK1 KLICK2
System operacyjny:Vista buisness 64 PL SP2
Płyta główna:Gigabyte EP45-DS3P,Procesor:QuadCore Intel Core 2 Quad Q9400, 2666 MHz,Pamięć Ram:DIMM1:Reaper DDR2 4x2GB
Karta grafiki:NVIDIA GeForce GTX 260,Dysk twardy:Seagate BarracudaDysk 2x ST3500410AS 500GB
Nagrywarka DVD:ASUS DRW-2014L1 ATA Device

#2 Handra

Handra

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4469 postów

Napisano 18 09 2010 - 17:04

Tutaj jest to ładnie opisane no i sprawdziłem to u siebie - działa. Jeśli podkręcanie wentylatora nic nie zmieni, albo niewiele zmieni to znaczy, że jego jakość jest kiepska - a wtedy ostatecznym wyjściem jest jego wymiana - niestety jest parę referencyjnych chłodzeń nic nie wartych. Inną sprawą jest, że może tutaj problemy również powodować zasilacz - dlatego podaj jego markę i moc.

i tutaj jeszcze przykład.

2hi9kar.png Japanease Girls blows my mind! :rolleyes:

CPU: Intel Pentium G3220 Mobo: MSI H81I SSD/HDD: Adata 64GB/Samsung 250GB GPU: Gigabyte R7 260X OC 2GB Case: Cooler Master 120 Advance PSU: Chieftec CFT-650-14cs

Everyday I'm trolling
Moderatorów cycki pieką

#3 jarecki007

jarecki007

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 117 postów

Napisano 19 09 2010 - 19:43

Dziękuję za odpisanie posiadam zasilacz CHIEFTEC 550w bardzo ładnie i czytelnie opisane zastosowałem się do sposobu pierwszego obroty karty spadły z 1400 do 960 jest bardzo cicho temp podskoczyła z ok 40 -42 do 45-48 myślę że to nic strasznego niestety nie wiem jak z tymi parametrami T LOW i Tmin jest tam jakiś link który powinien odesłać do stronki gdzie trzeba wyliczyć jaką wartość tam wpisać ale on nie działa:( więc wpisałem 42 jeden i drugi nie wiem jeszcze najważniejszego jak obroty będą się zachowywały kiedy karta osiągnie te ok 75-80 C ale muszę ją jakoś zmusić do tego .
System operacyjny:Vista buisness 64 PL SP2
Płyta główna:Gigabyte EP45-DS3P,Procesor:QuadCore Intel Core 2 Quad Q9400, 2666 MHz,Pamięć Ram:DIMM1:Reaper DDR2 4x2GB
Karta grafiki:NVIDIA GeForce GTX 260,Dysk twardy:Seagate BarracudaDysk 2x ST3500410AS 500GB
Nagrywarka DVD:ASUS DRW-2014L1 ATA Device

#4 Handra

Handra

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4469 postów

Napisano 19 09 2010 - 19:47

Furmark Ściągnij to i ustaw Stability test, z rozdzielczością optymalną dla Twojego monitora. AA zostaw w spokoju i zaznacz opcję LOg GPU temperature, następnie daj GO, na górze będziesz miał informacje o FPS i temperaturze. Ten program Ci pozwoli podgrzać kartę i ocenić sytuację. Jeśli temperatura sięgnie 80 to wyłącz klawiszem esc test.

Kalkulator którego link wygasł na stronie.

2hi9kar.png Japanease Girls blows my mind! :rolleyes:

CPU: Intel Pentium G3220 Mobo: MSI H81I SSD/HDD: Adata 64GB/Samsung 250GB GPU: Gigabyte R7 260X OC 2GB Case: Cooler Master 120 Advance PSU: Chieftec CFT-650-14cs

Everyday I'm trolling
Moderatorów cycki pieką

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych