Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Zwiekszanie napiecia w Award Bios

• Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtron

wojtron

First Rank

• Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 22 09 2010 - 17:19

Witam. Mam pewien problem, chcialbym podkrecic swojego AMD Semprona (2800+). Posiadam plyte glowna Epox EP-8KDA7I i bios Phoenix - AwardBIOS v6.00PG 10/04/2005 For nForce3 250 Chipset.

Dotychczas zwiekszalem FSB (obecnie 225 standard 200), mnoznika z tego co wiem nie da sie zwiekszyc. Doszedlem do 225 gdyz powyzej system zawiesza sie podczas duzego obciazenia.

I tu moje pytanie - jak zwiekszyć napiecie procesora, bo nie mogę znaleźć takiej opcji w biosie. Probowalem sciagnac aktualizację biosu z oficjalnej strony mojej MB z nadzieja ze może to jest powodem braku takiej opcji w biosie, jednak nie da sie stamtad tego sciągnąć...

Może ta opcja ukaże sie dopiero po przestawieniu jakiejs wartosci? A moze szukam w zlym miejscu?
Dołączona grafika

#2 Handra

Handra

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4469 postów

Napisano 22 09 2010 - 17:37

A czym go chłodzisz i czym sprawdzasz jego stabilność?

2hi9kar.png Japanease Girls blows my mind! :rolleyes:

CPU: Intel Pentium G3220 Mobo: MSI H81I SSD/HDD: Adata 64GB/Samsung 250GB GPU: Gigabyte R7 260X OC 2GB Case: Cooler Master 120 Advance PSU: Chieftec CFT-650-14cs

Everyday I'm trolling
Moderatorów cycki pieką

#3 wojtron

wojtron

First Rank

• Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 22 09 2010 - 18:27

Kiedys sprawdzalem stabilnosc w 3DMarku 05 ale potem nie mialem miejsca na takie bajery i sztukowalem w praktyce podczas grania jak sie zachowa i testy w everescie + temperatury.

Chlodzenie mam z wentylatora na procku + duze 12 cm na zasiłce ale dziala dobrze bo przy intensywnym stressie nagrzewa sie do ~41 C.

Zjechalem do FSB 220 z powodu braku stabilnosci momentami. Bardzo przydala by mi sie informacja jak zwiekszyc to napiecie, bo narazie wynosi tylko 1.4 V
Dołączona grafika

#4 Handra

Handra

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4469 postów

Napisano 22 09 2010 - 18:38

Proszę podać jeszcze nazwę oraz moc zasilacza. Kiedy wymieniałeś pastę? Podaj dokładną nazwę procesora. W Soft Menu III ma CPU Power Supply są tam jakieś opcje do wyboru? Masz tam pewnie Spread Spectrum Modulated - daj na enable i powiedz czy coś się odblokowało?

CPU: Intel Pentium G3220 Mobo: MSI H81I SSD/HDD: Adata 64GB/Samsung 250GB GPU: Gigabyte R7 260X OC 2GB Case: Cooler Master 120 Advance PSU: Chieftec CFT-650-14cs

Everyday I'm trolling
Moderatorów cycki pieką

#5 wojtron

wojtron

First Rank

• Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 23 09 2010 - 01:44

Paste wymienialem dawno temu, ale zajalbym sie tym gdybym wiedzial ze jest wogole sens.
AMD Sempron™ Processor 2800+ Palermo (Venice-256)

Zasilka z tego co wiem smieciowata a wrecz niebezpieczna, ale dostalem ja za free po tym jak poprzednia siadla. Colorsit rzekome 450w ale nie wierzylbym w to ;d.

Co do menu w BIOSie nie rozumiem o jakie Soft Menu III ci chodzi, bo niczego takiego tam nie widzialem.
Dołączona grafika

#6 Handra

Handra

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4469 postów

Napisano 23 09 2010 - 07:49

Hm, musiałem więc się dostać nie do tego opisu biosa, dziwne. Tytuł tego manuala mówiłby inaczej i Ten opis również. Co do samego zasilacza istotną sprawą jest aby trzymał napięcia podczas obciążenia to wszystko można sprawdzić za pomocą testu programem OCCT. Maksymalna temperatura dla tego procesora to 69 stopni - Więc na pewno z tym też pasuje się liczyć. Czy jest sens - kręcenie FSB podnosi również taktowanie pamięci a ta bez odpowiedniego chłodzenia może paść. Oczywiście jej też można podnieść napięcie w tym wypadku. Może daj jakieś fotki tego zwłaszcza z sekcji Advanced.

Everyday I'm trolling
Moderatorów cycki pieką

#7 wojtron

wojtron

First Rank

• Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 23 09 2010 - 12:15

Wlasnie mam opcje w glownym menu jak podane na tej stronie z wyjatkiem tego SoftmenuIII. Napiecia sprawdze za jakas godzine (narazie sciagam pare rzeczy).
Dołączona grafika

#8 Handra

Handra

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4469 postów

Napisano 23 09 2010 - 13:57

Być może Twoja płyta nie obsługuje tego softu. Zobacz ten temat o ustawieniach BIOS może pozwoli Ci coś odnaleźć(zwłaszcza punkt procesor). Masz tam może takie coś jak PowerBios? A tak poza tym czy zmieniałeś coś w ustawieniach pamięci RAM?

Everyday I'm trolling
Moderatorów cycki pieką

#9 wojtron

wojtron

First Rank

• Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 24 09 2010 - 14:19

FSB zmieniam w Power Bios Features.
DSC01180__Medium_.JPG

A w srodku wyglada to tak (troche ostrosci nie zlapalo)
DSC01181__Medium_.JPG

PC Health Status:
DSC01182__Medium_.JPG

Nie zmienialem w ustawieniach pamieci ram, tylko AGP Aperture Size z 128 M na 512 M
Dołączona grafika

#10 Handra

Handra

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4469 postów

Napisano 24 09 2010 - 14:41

Wygląda to tak jakbyś nie miał opcji podniesienia napięcia. Ja takiej opcji w opisie biosa nie widzę. Musiałbym chyba sam z nim się pobawić, bo niestety jeśli coś się różni w opisie biosu a stanem rzeczywistym to trudno mi cokolwiek powiedzieć zazwyczaj opcje Overclockingu i podnoszenia napięcia są zablokowane przez jakieś inne polecenie w biosie (jest ustawione na auto a powinno być manual). Tutaj trzeba by pogrzebać a ja tego Awarda niestety nigdzie nie mam i wgrać nie mogę. No a w samym opisie biosu ani słowa o OC. Ja tutaj nic nie wskóram, a Ty raczej też szału tym OC nie osiągniesz.

Everyday I'm trolling
Moderatorów cycki pieką

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych