Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Pytanie o użycie ntregopt

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 pinochio

pinochio

Second Rank

• Na emeryturze
  • 101 postów

Napisano 25 09 2010 - 12:52

W sumie jest pytanie do Handra.
Po ostatnim użyciu tego programu do czyszczenia i optymalizacji rejestru, w związku z moim problemem z ponownym zainstalowaniem oprogramowania do skanera Tevion (kilka dni temu), zauważyłem dziwne zachowanie komputera przy ładowaniu się systemu. Kilka razy, dwa, może trzy, mam podczas uruchamiania systemu takie krótkie jasne mignięcie ekranu, jedno takie ostrzejsze, równo do połowy na tle czarnego ekranu i słychać drobne trzaski w twardym dysku (chyba). Wcześniej tego nie było, system uruchamiał się płynnie z czarny ekranem (wybieram w grubie pomiędzy xp a debianem), przed i po wybraniu systemu. Teraz też się uruchamia normalnie, i szybko, ale te drobne króciutkie mignięcia mnie zastanawiają, co takiego się zmieniło, po użyciu tego ntregopt, czy na dłuższą metę coś się nie skitra?

#2 Handra

Handra

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4469 postów

Napisano 25 09 2010 - 13:20

NTRegOPT służy do optymalizacji rejestru systemu windows, nie ingeruje w żaden sposób w fizyczne problemy - zwłaszcza jeśli mówimy o trzaskach w dysku. Należałoby mój drogi sprawdzić podpięcia wszystkich kabli - dysku, monitora, do płyty głównej. Powinieneś też wyciągnąć kartę graficzną przedmuchać ją i jej gniazdo zaimplementować ją z powrotem. Jeśli ogólnie jest kurz również się go pozbyć z obudowy. Tak czy inaczej ten programik nie wpływa na fizyczność sprzętu.

2hi9kar.png Japanease Girls blows my mind! :rolleyes:

CPU: Intel Pentium G3220 Mobo: MSI H81I SSD/HDD: Adata 64GB/Samsung 250GB GPU: Gigabyte R7 260X OC 2GB Case: Cooler Master 120 Advance PSU: Chieftec CFT-650-14cs

Everyday I'm trolling
Moderatorów cycki pieką

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych