Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Ręczne instalowanie sterowników chipsetu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 pinochio

pinochio

Second Rank

• Na emeryturze
  • 101 postów

Napisano 26 09 2010 - 12:57

Wracam do tematu instalacji sterowników chipsetu intelICH10 dla intel x58, bo coś mi nie pasuje i nie jest dla mnie jasne.
Ściągnąłem za pośrednictwem Driver Genius najnowsze sterowniki chipsetu InfInst 9.1.2.1007 (INF_allOS_9.1.2.1007_PV.exe), zainstalowałem je automatycznie za pomocą tego programu, usunąłem z tego programu te informacje o aktualizacji (foldery Downloads, Temp i pliki .dat) i ponownie wyszukując aktualizacji proponuje pobrać tę samą paczkę chipseta, bo poszczególne zainstalowane sterowniki chipseta są nieaktualne, ze wskazaniem dat i wersji zainstalowanych i aktualnych zobacz zdjęcie, na przykładzie rozszerzonego kontrolera hosta USB Intel® ICH10 Family - 3A34, wskazuje zainstalowany stary sterownik Microsofta z 2006 roku i aktualny do zainstalowania Intela z 2010 roku.
Jak chcę wskazać ręcznie w menedżerze urządzeń pliki inf. do aktualizacji, to nie mogę ich znaleźć, bo najprawdopodobniej są one przez instalatora chipsetu usuwane po zakończeniu procesu aktualizacji. W każdym bądź razie nie ma u mnie folderu \IMPx2 i jego podfolderu \WIN7, które ponoć miały zawierać tymczasowe pliki sterowników chipseta i pliki .inf, tak przynajmniej rozumiem z IntelChipset.log, który tworzony jest po instalacji w folderze C:\Intel http://www.wklej.org/id/393644/. Gdzie tam z tego loga wywnioskować, gdzie się rozpakował instalator i najnowsze sterowniki poszczególnych urządzeń? Gdzie je wskazać w menedżerze urządzeń?

To samo pokazuje Driver Genius po instalacji sterowników Logitech do klawiatury i myszy zobacz zdjęcie 2.

Jak to ugryźć?

Załączone miniatury

• Bez_tytu_u2.jpg
  • Bez_tytu_u.jpg

#2 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 30 09 2011 - 14:07

Ściągnij paczkę sterowników bezpośrednio ze strony intela w formie archiwum ZIP - tam powinieneś znaleźć wszystko, co potrzeba.

#3 equinox

equinox

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 135 postów

Napisano 03 10 2011 - 09:14

To nie są sterowniki do chipsetu tylko do usb zintegrowanego z płytą główną i tak to w Windowsie wygląda. Chipset możesz sprawdzić w IDE/SATA controllers. Ewentualnie pobierz drivery z http://drp.su

#4 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 03 10 2011 - 23:41

Intel sterowniki USB wrzuca do jednego pakietu ze sterownikami chipsetu...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych