Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Dysk 250gb 2.5 SATA zewnetrzny.

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 szabalek

szabalek

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 27 09 2010 - 15:56

Witam. Zakupilem na allegro dysk 250GB Sata zewnetrzny.

Problem w tym, ze komputer wogole go nie czyta. Po podlaczeniu do komputera pali sie tylko taka czerwona lampka i nic wiecej.

Moglby mi ktos pomoc w rozwiazaniu tego problemu? podaje link allegro (http://allegro.pl/dy...1226251529.html)

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

#2 Handra

Handra

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4469 postów

Napisano 27 09 2010 - 17:10

1. Podłącz dysk do różnych portów USB.
2. Upewnij się, że dysk nie jest wykryty poprzez udanie się do Mojego Komputera.
3. Sprawdź po podpięciu czy dysk widać w prawy click na Mój Komputer/Zarządzaj/Magazyn/Zarządzanie dyskami.
4. Wejdź do Menadżera urządzeń i poprzez prawy click na dowolną pozycję z rozwijanego menu daj: Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu.
5. Jeśli wszystko zawodzi, ściągnij jakiegoś zewnętrznego partycjonera np GParted i sprawdź czy dysk zostanie wykryty przez partycjoner jeśli tak, sprawdź jego system plików, jeśli jest inny niż NTFS formatuj.
6. Ostatecznie udaj się z dyskiem do kolegi/sąsiada i sprawdź czy u nich działa, jeśli tak to wróć do domu przeinstaluj sterowniki chipsetu.

2hi9kar.png Japanease Girls blows my mind! :rolleyes:

CPU: Intel Pentium G3220 Mobo: MSI H81I SSD/HDD: Adata 64GB/Samsung 250GB GPU: Gigabyte R7 260X OC 2GB Case: Cooler Master 120 Advance PSU: Chieftec CFT-650-14cs

Everyday I'm trolling
Moderatorów cycki pieką

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych