Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Obraz fdd/CD bootujący pendrive

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 gruzinn

gruzinn

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 02 10 2010 - 14:56

Czy poza plop-em [zawodny] jest jakiś bootmanager lub inne narzędzie/program na fdd/cd przekazujący bootowanie na pendrive (gdy bios nie obsługuje startu z usb)?

Na pendrive jest grub4dos i startuje piknie na tych kompach które mają takie możliwości.

Właściwie temat do działu przyklejone lub faq ponieważ jest ważny.

#2 Handra

Handra

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4469 postów

Napisano 02 10 2010 - 14:59

W zasadzie temat do kosza, bo jak wyobrażasz sobie bootowanie z pendrive jeśli bios nie można tego ustawić w bios? Poza tym istnieje jeszcze taka opcja, że podczas startu komputera można wybrać (w wielu przypadkach płyt) urządzenie bootujące, różne klawisze za to odpowiadają. Zazwyczaj informacja taka jaki klawisz to umożliwia wyświetla się podczas post. Jeśli nie masz bladego pojęcia podaj producenta i model płyty głównej.

2hi9kar.png Japanease Girls blows my mind! :rolleyes:

CPU: Intel Pentium G3220 Mobo: MSI H81I SSD/HDD: Adata 64GB/Samsung 250GB GPU: Gigabyte R7 260X OC 2GB Case: Cooler Master 120 Advance PSU: Chieftec CFT-650-14cs

Everyday I'm trolling
Moderatorów cycki pieką

#3 gruzinn

gruzinn

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 03 10 2010 - 13:34

Myślę, że tak nie jest do końca (mogę się mylić). Mam dotęp do wielu płyt głównych [wszystkie nie mają w biosie bootu z usb]. Jak wystartuję z plop na CD i wybiorę usb to niektóre potem startują z usb! Wynika z tego, że brak opcji w biosie nie przekreśla sprawy. Na płycie CD/flopy musi być bootloader wczytujący driver usb i przekazujący dalsze bootowanie do naszego usb. Oprócz plop znam jeszcze narzędzie USB-boot ze strony http://www.pldos.pl/...zi...=Narzędzia

#4 saturno

saturno

Medium Rank

• Na emeryturze
  • 192 postów

Napisano 13 11 2010 - 01:11

Myślę, że tak nie jest do końca (mogę się mylić). Mam dostęp do wielu płyt głównych [wszystkie nie mają w biosie bootu z usb].

Czy podczas jak szukasz opcji boot-owania w biosie z USB masz podłączone jakieś pen-drive albo czytnik z umieszczoną weń kartą?
.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych