Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Program do wyłączania sieci

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mik41

mik41

First Rank

• Użytkownicy
  • 57 postów

Napisano 11 10 2010 - 14:42

Witam,

Posiadam w domu sieć bezprzewodową na 3 użytkowników.Problem mam taki,ponieważ chcę odłączyć jednego użytkownika który posiada system linux. Zmieniałam już hasło do routera ale w dalszym ciągu on posiada internet.
Mam program Netcut ale ten z kolei nie wykrywa jego komputera.
Czy są może jakieś inne aplikacje które pozwolą mi wyłączyć internet nie zmieniając znowu hasła w routerze?

Dziękuję za pomoc

#2 Handra

Handra

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4469 postów

Napisano 11 10 2010 - 15:53

Założenie filtrowania po adresie MAC przy założeniu, że gość nie wie co to backtrack i jak korzystać z adresu kogoś innego. Na Routerze można zazwyczaj również ustawić aby dany MAC nie miał dostępu. Nie rozumiem tylko dlaczego po zmianie hasła wciąż pojawia się problem czyżbyś pozwalał sobie na hackowanie?

2hi9kar.png Japanease Girls blows my mind! :rolleyes:

CPU: Intel Pentium G3220 Mobo: MSI H81I SSD/HDD: Adata 64GB/Samsung 250GB GPU: Gigabyte R7 260X OC 2GB Case: Cooler Master 120 Advance PSU: Chieftec CFT-650-14cs

Everyday I'm trolling
Moderatorów cycki pieką

#3 mik41

mik41

First Rank

• Użytkownicy
  • 57 postów

Napisano 11 10 2010 - 16:34

żadne hackowanie ... nie wiem być może pod słyszał hasło ( to mój brat)...

#4 Handra

Handra

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4469 postów

Napisano 11 10 2010 - 17:29

To skonfiguruj ten Routerek. Ustaw filtrowanie MAC i go nie wpisz do Routerka. Ustaw hasło na router i pilnuj. Równie dobrze możesz zmienić hasło do sieci. Netcut jest dobrym narzędziem do odcinania ale jak tam nie widzisz to kicha, najlepiej jakbyś miał routerek z kompa byłoby o wiele łatwiej bo ruch przechodziłby przez Twojego kompa, a tak przechodzi przez router. Więc wyjściem jest filtracja lub alternatywny firmware(linuxowy).

2hi9kar.png Japanease Girls blows my mind! :rolleyes:

CPU: Intel Pentium G3220 Mobo: MSI H81I SSD/HDD: Adata 64GB/Samsung 250GB GPU: Gigabyte R7 260X OC 2GB Case: Cooler Master 120 Advance PSU: Chieftec CFT-650-14cs

Everyday I'm trolling
Moderatorów cycki pieką

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych