Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Problem z konsolą, portami i adminem, który nie podejmuje współpracy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 dziku333

dziku333

First Rank

• Na emeryturze
  • 1 postów

Napisano 16 10 2010 - 18:36

Problem rysuje się w taki oto sposób: Jestem studentem, który mieszka w jednym z akademików. Mamy tam oczywiście tzw. sieć akademicką. Jako, że wiele osób wogóle nie dbało o ochronę przed trojanami lub nadużywało klientów p2p zapychając całkowicie łącza admini sieci wprowadzili blokadę wybranych przez siebie portów. Sam generalnie używam microTorrent, które korzysta z portów odblokowanych, niestety kiedy postanowiłem podłączyć swojego Xboxa360 pod sieć (zamiast komputera) okazało się, że niestety konsola nie działa. Jej status pokazuje, że łączy się z siecią, niestety nie może już się połączyć z internetem. Wynika to na 99% z tego, że porty, z których konsola korzysta są zablokowane. Kiedy poprosiłem o pomoc admina dostałem odpowiedź, że nie znam regulaminu, i że pod gniazdko mogę podłączyć tylko jedno urządzenie o jednym adresie MAC (w konsoli ręcznie sam wprowadziłem MAC-a mojego kompa dzięki czemu łączyła się z siecią) :] Kiedy w następnym mailu poprosiłem żeby mi chociaż dał listę odblokowanych portów to dostałem odpowiedź, że jest na ich stronie i żebym sobie znalazł. Znalazłem link tyle, że już nie działający. No to dostałem odpowiedź, że mam poczekać, aż zacznie działać. Więc listy portów na razie też nie mam. Moje pytanie jest następujące. Wiem, że konsola xbox360 potrzebuje działających portów:
UDP 53
UDP 88
UDP 3330
UDP 3074
TCP 3074

Czy jest możliwe jakieś oszukanie tej blokady? Czy jeśli będe miał listę odblokowanych portów to mogę jakoś podmienić wyżej wymienione porty na te odblokowane? Jeśli tak to jakim sposobem? Czy jeśli kupiłbym router to jest jakaś możliwość odpowiedniego skonfigurowania go żeby wszystko działało? Od razu mówie, że ze strony adminów będzie brak jakiejkolwiek współpracy. Jedyne co może uda mi się od nich wyciągnąć to tą listę portów odblokowanych. Tylko pytanie czy będzie to miało jakikolwiek sens, czy jest to sytuacja bez wyjścia. Od razu mówię, że nie jestem jakimś bardzo zaawansowanym użytkownikiem także proszę o w miarę proste tłumaczenie ewentualnego rozwiązania :angry:

#2 Handra

Handra

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4469 postów

Napisano 16 10 2010 - 19:12

To chyba temat bardziej do Portforward, p2p.. niżeli do sieci.. Jeśli Heniek zaglądnie to może Ci coś podpowie. Przenoszę do działu P2P - inne programy.

2hi9kar.png Japanease Girls blows my mind! :rolleyes:

CPU: Intel Pentium G3220 Mobo: MSI H81I SSD/HDD: Adata 64GB/Samsung 250GB GPU: Gigabyte R7 260X OC 2GB Case: Cooler Master 120 Advance PSU: Chieftec CFT-650-14cs

Everyday I'm trolling
Moderatorów cycki pieką

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych