Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

uTorrent i brak miejsca na dysku.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 początkujący_2

początkujący_2

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 160 postów

Napisano 31 10 2010 - 19:39

Witam,

Zaobserwowałem dziwny problem z kończącym się gwałtownie miejscem na dysku podczas używania uTorrent'a, gdy po restarcie nagle się okazuje, że odnalazło się kilka GB. :)

I tak za każdym razem restart pomnaża wolne miejsce na dysku - to normalne??

Laptop, EasyNote Packard Bell, Celeron M 1,6GHz; 1GB RAM; 55GB HDD, Windows Vista Home Premium SP2.

#2 początkujący_2

początkujący_2

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 160 postów

Napisano 01 11 2010 - 10:39

Z innych forów wynika, że to już taka przypadłość tego programu, dlatego zamienię go na BitTorrenta.

:)

Laptop, EasyNote Packard Bell, Celeron M 1,6GHz; 1GB RAM; 55GB HDD, Windows Vista Home Premium SP2.

#3 michaelll732

michaelll732

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 05 01 2011 - 16:43

Również mam ten sam problem. Próbowałem już rożnych ustawień.

Macie jakieś pomysły/ktoś może rozwiązał problem/ Czyzby to wina nowej wersji 2.2 ??

#4 początkujący_2

początkujący_2

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 160 postów

Napisano 05 01 2011 - 16:48

Również mam ten sam problem. Próbowałem już rożnych ustawień.

Macie jakieś pomysły/ktoś może rozwiązał problem/ Czyzby to wina nowej wersji 2.2 ??

Hmm...

Od czasu pierwszego posta zmieniłem bittorrenta na inny program, zainstalowałem PeerBlock-er i używam router. W sumie problemu nie mam, ale co pomogło to nie wiem. :blink:

#5 Fix00ser

Fix00ser

Second Rank

• Użytkownicy
  • 99 postów

Napisano 05 01 2011 - 19:15

PeerBlock jest tylko filtrem asdresów ip
większość klientów torrenta- posiada także tą funkcję tylko trzeba ją uaktywnić,
sam filtr pomógł o tyle że nie są pobierane fragmenty typu fake które niepotrzebnie zajmowały miejsce
tzn czasami plik wynikowy posiada tylko np 4MB a suma pobranych pakietów wynosi np 50 MB,
po restarcie klienta następuje tzw check sumy pobranych bajtów i niepoprawne dane są odrzucane,
druga sprawa w kwestii znikajacego miejsca to jeśli masz zaznaczoną opcję rezerwowania miejsca dla danego pliku
to po dołożeniu do downloadu nowego pliku automatycznie jest zajmowane miejsce dla tego pliku, pomimo że
fizycznie nie były pobrane wszystkie części, to tak w dużym skrócie

#6 początkujący_2

początkujący_2

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 160 postów

Napisano 06 01 2011 - 10:02

...sam filtr pomógł o tyle że nie są pobierane fragmenty typu fake które niepotrzebnie zajmowały miejsce
tzn czasami plik wynikowy posiada tylko np 4MB a suma pobranych pakietów wynosi np 50 MB,
po restarcie klienta następuje tzw check sumy pobranych bajtów i niepoprawne dane są odrzucane...

Hmm...
...a te fragmenty fake to nie są czasami odkładane do bufora? Wszystkie bufory w BitTorrencie ustawiłem na
sztywno na stałe i niezmienne wartości, a mimo to nadal był zapychany dysk.

...w kwestii znikajacego miejsca to jeśli masz zaznaczoną opcję rezerwowania miejsca dla danego pliku
to po dołożeniu do downloadu nowego pliku automatycznie jest zajmowane miejsce dla tego pliku, pomimo że
fizycznie nie były pobrane wszystkie części...

Miałem włączoną opcję rezerwacji miejsca i to celowo. Tylko problem polegał na tym że to miejsce było zjadane jak w odliczaniu od 100 do zera, a nie od razu po odpaleniu torrenta.

Wygląda na to, że posiadasz sporą wiedzę na temat torrentów. Możesz rzucić okiem na ten temat:
http://searchengines...ku-t142143.html

#7 michaelll732

michaelll732

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 06 01 2011 - 10:43

A ja jeśli pozwolicie pociągnę ten temat.

Nie zamierzam zmieniać utorrenta na inny program bo uwarzam, że jest on najlepszy i uniwersalny.

Początkowo sadziłem ze jest to wina dysku i dużych plików ale mam NTFS. Formatowałem tylko partycje systemową nie pamiętam jakim trybem.

Jeśli ograniczę prędkość pobierania do 300 Kb/s idzie to bez większych wahań i komunikat "Brak miejsca na dysku 100 %" nie pojawia się ale to nie zawsze. Jeśli zniosę limit - prędkość rośnie ile sed pozwala i komunikat 20...40... 70...100% - następnie komunikat znika i prędkość znowu rośnie i tak w koło Macieju

Opcja "zawsze rezerwuj miejsce" włączona czy nie nic nie zmienia. Jeśli chodzi o "globalne ustawienia przepustowości" to "zastosuj limit prędkości do całości ruchu (razem z overhed)" oraz "zastosuj ograniczenia do połączeń uTP" mam zaznaczone.

Port przekierowany na routerze, DHT wyłączone, wersja utorrenta 2.2 rzekomo stabilna.

#8 Fix00ser

Fix00ser

Second Rank

• Użytkownicy
  • 99 postów

Napisano 07 01 2011 - 10:34

http://searchengines...ch-t102674.html

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych